Boksery w potrzebie

Fokus

Wrocław - dom tymczasowy
10lat
Michał
793040057

21.07.2015

O 23.00 Fokus wyszedł na swój ostatni spacer. Gdy poczuł się gorzej opiekunowie wezwali weterynarza, niestety nie zdążył z pomocą…

Fokus odszedł w pełnym troski i przyjaźni domu, wśród przyjaciół i życzliwości. To wiele, to skarb dla porzuconego psa.

Dziękujemy!

17.07.2015

Na ciele Fokusa pojawił się guz, wystaje z klatki piersiowej. Byliśmy na prześwietleniu i USG. Badanie pokazało dodatkowo jakąś zmianę w płucu i płyn w płucach. Oddycha mu się ciężko. Weterynarz pobrała próbki do badania. Biopsja nie wykazała komórek nowotworowych. Opiekunowie przy wsparciu weterynarz walczą, żeby Fokusowi oddychało się lepiej (bieże Encorton i Furosemid). Poprawa następuje powoli, upały nie sprzyjają niestety naszemu przyjacielowi.

16.06.2015

Starość nie radość…takie porzekadło dziś mamy na ustach. Fokusa bolała łapka, wyraźnie utykał dlatego pojechał na badanie. Weterynarz prześwietlił obie przednie łapki i niestety jest kiepsko . Fokus ma zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach łokciowych – stopień ciężki (w prawym łokciu zmiany są silniejsze). Dodatkowo zmiany zwyrodnieniowe w nadgarstkach i tu gorzej w lewym, w stawach palcowych też w zasadzie w każdym paluchu są zmiany zwyrodnieniowe. Generalnie jedno wielkie zwyrodnienie, i dysplazja, to dlatego chodzi sztywno jak terminator. I tak naprawdę to nie możemy z tym nic zrobić zmiany są zaawansowane, pacjent nie jest młody i silny. Ponieważ takie operacje wykonuje się osobno, Fokus musiałby ich mieć aż 6. To zbyt wiele… Radiolog i chirurg zalecilii zażywanieglukozaminy, kwas hialuronowy i kurze łapki. W przyszłości leki przeciw bólowe.

27.05.2015

Sympatyczny i przyjazny, lubi spacery, lubi pieszczoty oraz nade wszystko leżakowanie. Bokser pięknie przybierał na wadze, forma zwyżkowała aż tu niestety…znaleziono gronkowca. Fokus dostaje antybiotyk, za 10 dni czeka go kontrolne badanie.

Jak wspomóc seniora? Adoptuj wirtualnie bądź weź udział w Akcji Ledwo Dycha.

17.04.2015

FOCUS!… to żywy dowód jak w ciągu 2 tygodni możemy zmienić życie psa!

Obecnie? Ma się doskonale!  Najwięcej czasu spędza w kuchni, w zasadzie z niej nie wychodzi, żeby przypadkiem coś Go nie ominęło. Uwielbia spacery, jest łagodny wobec innych psów.

Fokus staje się coraz śmielszy i przybywa mu odwagi!
Rany goją się dość dobrze, powoli wraca do pełni sił.
Tyle możemy dzięki Wam i będziemy mogli jeszcze więcej!
Wspierajcie nas swoim 1%, to już ostatni dzwonek na rozliczenia!

03.04.2015

Fokus trafił pod naszą opiekę po trzech miesiącach spędzonych w punkcie przetrzymań. Niestety warunki jakie mógł mu zapewnić punkt były niewystarczające jak na potrzeby dojrzałego boksera. Wolontariusze rozpoczęli wspólną przygodę z Fokusem od wizyt we wrocławskich klinikach. Dzięki temu wiemy że Fokus lubi USG, obcinanie pazurków…przy oględzinach zwyczajnie zasypiał. Wyniki badań krwi są lepsze niż stan jego skóry (bokser ma jątrzące się rany). Niepokoi nas zbyt wysoki poziom cukru oraz zmiany w śledzionie. Weterynarze nie wykluczają konieczności usunięcia jej w przyszłości. Jąderka, oraz pozostałe narządy w obrazie USG wyglądają całkiem dobrze.

Cóż o samym Fokusie? Młodość ma za sobą to pewne, jest spokojny i w pierwszym kontakcie bardzo przyjazny i miły. Lubi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, lubi też spać i bardzo, bardzo mocno pragnie ciepła…

To będą dobre Święta dla Fokusa ponieważ zamieszkał w domu tymczasowym w którym poczuł się jak w niebie.

Jaki prezent dla Fokusa na Święta Wielkanocne? Adopcja Wirtualna! Dla pozostałych podopiecznych? 1% podatku!

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Fokus007
Fokus009
Fokus002
Fokus010
Fokus006
Fokus008
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]