Boksery w potrzebie

Nestor

Pomorze - dom tymczasowy
10lat

02.07.2015

Załamanie zdrowia przyszło nagle, nieodwracalne…przykre. Po konsultacji z weterynarzem wolontariuszki podjęły bolesną decyzję. Jest nam niezmiernie przykro z powodu odejścia naszego przyjaciela. Dziękujemy opiekunce oraz jej znajomym, naszym wolontariuszkom oraz sponsorom za wsparcie jakie okazali Nestorowi.

19.06.2015

Nestor nie ma przerzutów na płuca, na wyniki biopsji musimy jeszcze poczekać. Niestety widać jak mocno chora łapa dokucza bokserowi.

Dzielny pacjent po biopsji

Nestor006

16.06.2015

Złe wieści, Nestor okulał na przednią łapkę. Zrobiliśmy prześwietlenie łapy wraz z barkiem. Wstępna diagnoza…nowotwór kości powyżej stawu łokciowego…Wykonamy dodatkowe badania które pozwolą nam podjąć decyzję o dalszym leczeniu, jeśli bowiem nie ma przerzutów Nestor będzie miał amputowaną łapę. Znamy przypadki psów, nawet bokserów którym brak jednej łapy w szczęściu nie przeszkadza.

Tymczasem opiekunka Nestora nieba bokserowi uchyla, taką miłą jesień życia mu zapewnia…Dziękujemy!

 

30.05.2015

Czas złożyć zamówienie na przysmaki dla Nestora. Nasz przyjaciel poczuł się gorzej, ma problem z łapką i czeka go wizyta u weterynarza. Jak wiemy Nestor wizyt w gabinecie nie lubi, za zabiegami pielęgnacyjnymi nie przepada…więc trzeba go będzie przekupić.

Nestor003

Pomożemy Nestorowi? Pomożemy! Ponieważ nie porzucamy bokserów w potrzebie!

13.03.2015

Czego Nestor nie lubi? Nestor nie lubi zakrapiania oczu. No, nie tylko, Nestor nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych i medycznych. Teraz, gdy cierpi na zapalenie spojówki daje tej niechęci wyraz, nad wyraz.

Taki starszy bokser, wciąż lubi przebywać w otoczeniu przyjaciół. Obcych? Chętnie nie wpuści za próg.

Fajny towarzysz, dobry kumpel na spacery, dobry by wspólnie oglądać TV w domowym zaciszu. Lubi dobrze zjeść, lubi dobrze spać. Nie można też powiedzieć że jest nietowarzyski, ależ owszem, osoby które poznał od dobrej strony zawsze są przez niego mile widziane.

Według opiekunki nie jest bardzo wymagającym psem, choć przyszły opiekun musiałby pamiętać że nie lubi obcych ludzi (nie jest agresywny), bywa wyrywny do innych psów, oraz nie przepada za zabiegami medycznymi. Nie jest też przyjacielem dzieci.

Prosimy o przekazanie 1% dla bokserów w potrzebie, by jak Nestor mogły znaleźć przyjazny kąt na stare lata.

Dziękujemy opiekunce Nestora oraz jej przyjaciołom za wszystko co od nich otrzymuje. Przyjaźń jest bezcenna!

15.02.2015

Nestor bardzo lubi towarzystwo. Gdy zostaje sam nie wyje, nie szczeka i nie niszczy…ale tęskni! Dlatego dobrze się czuje w swoim domu tymczasowym gdzie mieszka więcej ludzi i prawie zawsze może liczyć na towarzystwo. Jak większość seniorów nie jest aktywny w domu, dużo drzemie, lub leżąc obserwuje domowników.

Na spacerach lubi trochę pobiegać, trochę się pobawić. Niestety nie niektóre czworonogi chętnie by potraktował jak na ringu, dlatego trzeba pewnej ręki by z nim spacerować w bardziej ludnych miejscach.

Dom z ogrodem? Mile widziany, ale przede wszystkim Nestor potrzebuje człowieka do towarzystwa.

30.01.2015

Nestor pomyślnie przeszedł zabieg kastracji, usuwania nadziąślaków oraz brodawek.

16.01.2015

Pod naszą opiekę przeszedł uroczy senior – Nestor.

Poniżej zamieszczamy kilka słów od jego opiekunki w domu tymczasowym:

Nestor jest mądrym psem, który wiernie przywiązuje się do właścicieli i znajomych. Trzeba nad nim troszkę popracować w momentach gdy poznaje nowe osoby. Widocznie nie miał częstego kontaktu z innymi ludźmi i nie wie jak reagować (z obawy przez chwilę szczeka i warczy, po czym traktuje nową osobę jak kolejnego przyjaciela rodziny). Jest to na pewno do ułożenia .

W stosunku do psów powoli przełamuje bariery i akceptuje wspólnotę chodnika, po którym spaceruje. Z czasem pewnie polubi nawet wspólne zabawy 🙂 Poza tym jest bardzo pogodny, lubi dzielić czas z domownikami i uwielbia się przytulać:) Jest posłuszny i cierpliwy w oczekiwaniu na swoje przysmaki czy spacer.

Warto go bliżej poznać a obdaruje masą miłości!!

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Nestor005
Nestor003
Nestor002
Nestor
Nestor006
Nestor004
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]