Boksery w potrzebie

Tiger i Jola

04.02.2014
Tiger w trasie. To mógłby być tytuł całkiem fajnego programu TV, ale nie, Tiger jedzie do swojego nowego domu w Malborku razem ze swoimi nowymi Opiekunami 🙂 Na drogę jeszcze była dobra wiadomość – guz usunięty Tigerowi nie był złośliwy 🙂 Szerokiej drogi życzymy!  I powodzenia!

16.01.2014
Tiger jest od dzisiaj pod opieką Fundacji Boksery w Potrzebie.
Wolontariusz który go przewoził do kliniki opowiada iż pies wszedł do auta bardzo chętnie, w czasie drogi siedział spokojnie i patrzył przez tylną szybę.
Jutro przejdzie badania.
Już wiemy że Tiger jest jednostronnym wnętrem, oraz że pod ogonem ma miękki nie wywołujący bólu guz.
„Pierwszy raz spotkałem psa, na którym życie w budzie wywarłoby tak mały wpływ. Pogodny, bez agresji (do zwierząt tylko i wyłącznie ciekawość) no i nie załatwia się gdzie nie powinien”
Jeśli wszystko się powiedzie, szczęście dopisze Tiger już wkrótce zamieszka w nowym domu.

Jola, mniejsza towarzyszka Tigera została już adoptowana.

21.12.2013
Boksio Tiger (ok 8 lat) i kundelka Jola (ok 2 lata) trafili do jednego ze śląskich schronisk 2 dni temu…
Psiaki żyły na ogródkach działkowych przy starych kamienicach w tragicznych warunkach w niewielkiej klatce – nie przypominającej nawet psiego kojca. Właściciel przez 6 lat tak trzymał Tigera, suczka Jola jest dość młoda, więc pojawiła się tam później. Na pewno tam nie głodowały, ale niestety żyły w koszmarnej ciasnocie, zapchlone, obolałe… Oba biedaki mają ropiejące ranki, mocno zaczerwienioną skórę, co wynika pewnie z twardego i brudnego podłoża. W zimne dni przytulały się do siebie, nie miały nawet gdzie się schować czy ogrzać, a kontakt z człowiekiem był ograniczony prawie do zera… Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że działo się to na oczach wielu osób, ale kompletnie nikt przez te wszystkie lata nie zgłosił tej tragedii.Właściciel psiaków zmarł i dlatego znalazły się w schronisku. Może jakimś cudem znajdzie się dla nich wspólny dom, w którym w końcu będą szczęśliwe, będą miały miękkie posłanko, miłość i troskliwą opiekę…

Jola nie jest nauczona chodzić na smyczy, Tiger chodzi ładnie tylko trochę ciągnie. Nie są agresywne do innych psów.
Psy są ze sobą bardzo zżyte ale możliwa jest rozdzielenie ich do adopcji.

Galeria zdjęć

tiger001
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]