Boksery w potrzebie

Avil

lubelskie - adoptowany
4 lata
 

29.04.2013

Dziś Avil zamieszkał w nowym domu. Był długo oczekiwanym gościem, logistyka podróży nie była łatwa. Avil miał po drodze sporo ciekawych spotkań i przygód, być może kiedyś przy kominku opowiemy Wam o tym.

Tymczasem nieśmiało, ostrożnie się cieszymy i trzymamy kciuki za nowy duet „AA” Alina i Avil

30.01.2013

Gdybyśmy mieli jednym słowem określić Avila byłoby to słowo „niebanalny”

17.01.2013

Avil nieustannie trenuje, od listopada ćwiczy między innymi opanowanie przy spotykaniu obcych psów. W takich sytuacjach smycz wpływa na niego frustrująco, znacznie lepiej panuje nad emocjami gdy jest luzem. Trenerka uważa iż zdecydowanie lepszą opcją dla Avila będzie dom z ogródkiem.

22.10.2012
Avil, jeden z naszych najprzystojniejszych – jeśli można tak powiedzieć o psie- podopiecznych to najlepiej poznany i opisany bokser. Jego losy były dramatyczne, jak bohater powieści przygodowej raz po raz, zbiegiem okoliczności popadał w kłopoty.
Pobyt w Czarnowodzie pozwolił najego prawdziwą naturę, pozwolił też opiekunce wypracować poprawne, pozytywnie przez człowieka postrzegane zachowania. Opiekunka Avila uważa swoją pracę w socjalizacji psa za zakończoną.
Avil powinien zamieszkać we własnym domu, z rodziną. Ponieważ potrzebuje czasu na zaakceptowanie zmian, nowych warunków – przyszła rodzina musi być cierpliwa, emanować spokojem i optymizmem. Braki z wczesnej, a przede wszystkim młodzieńczej socjalizacji sprawiły, że każda nowa, zaskakująca sytuacja wzbudza w nim wysokie emocje. W poznanym środowisku jest psem nieomal idealnym. Wszystko co nowe wprowadza pewne rozchwianie i bardzo go stresuje. Dlatego najwłaściwszym miejscem do mieszkania dla Avila jest dom z działką, ogródkiem.
Avil nie jest psem wymagającym stałej uwagi, chętnie leży lub siedzi obok nie napraszając się swym towarzystwem. Jak każdy bokser Avil lubi pieszczoty.
W domu jest psem wprost idealnym. Najczęściej leży w klateczce nawet gdy jest otwarta. Zostaje w niej również bez problemu, gdy wychodzi się z domu. Co może narozrabiać pozostawiony luzem: jeśli znajdzie dostęp do suchego: makaronu, ryżu czy chleba na pewno sie poczęstuje. Jednak przy stole nie ma żebractwa. Jak najbardziej może mieszkać z kotem. Kotom z którymi mieszka pozwala wejść sobie „na głowę” nawet w zabawie jest delikatny. Budowanie relacji z innym psem może nastręczać trudności. Avil ma duże braki w komunikacji z innymi osobnikami swojego gatunku. Nie rozumie, a czasami po prostu nie respektuje sygnałów wysyłanych przez drugiego psa.
Może mieszkać przy koniach. Avil już się nie boi tych dużych zwierząt, w tej chwili biega przy koniach luzem i nie ma problemu.
Chętnie spędza czas z opiekunami, obcy nie stanowią problemu. Wszystkich wita entuzjastycznie, ale już nie nachalnie. Chyba, że człowiek go do tego sprowokuje, swoją nadmierną ekscytacją to Avil odwdzięczy mu się taką samą tylko z większą siłą. Np. skoczy, aby dać buziaka. Najważniejsze: nauczył się bawić zabawką i nie doprowadza go ona do szału złości, nie broni jedzenia przed człowiekiem. Jednakowoż przypominamy iż przeszkadzanie w jedzeniu nie jest w dobrym tonie i zawsze należy brać pod uwagę iż jedzący (czy to pies czy człowiek) może się zdenerwować.
Piękny Avil szuka domu emanującego wewnętrznym pięknem domowników.

29.08.2012
Kilka słów od Jacka i Gabrysi o Avilu:
„Mieliśmy okazję poznać Avila podczas kilkudniowego pobytu w Czarnowodzie”. Avil jest pięknym psem, spokojnie przemieszczał się po podwórku, często widywaliśmy jak wylegiwał się na werandzie domu. Był zaciekawiony obcymi ludźmi, a po ich poznaniu potrafił się koło nich położyć i przez dłuższy czas spokojnie leżeć. Dobrze znana jest mu komenda EE lub NIE, bardzo ładnie reaguje na gwizdek. Papuga Pepin często naśladowała opiekunkę, wołała: Avil lub gwizdała. Wtedy pies reagował i biegł w kierunku domu.
Spokojnie leżał koło grilla, nie reagował gdy obcy mu człowiek przekładał grillowane mięso.
Poznając jego historię wiemy, że Avil miał problemy na linii:
jedzenie-człowiek. Wszystko wskazuje na to, że te problemy Avil powoli zaczyna mieć za sobą.
Avil jest strasznie „fajnym” psem, jeżeli znajdzie swojego człowieka to będzie wspaniałym przyjacielem.”

07.08.2012
Powoli zapomina o złych nawykach w relacji z ludźmi. W spokojnych warunkach w jakich przebywa potrafi już obdarzać spokojną radością, nie poraża nadmierną ekscytacją, źle rozładowywanym ładunkiem emocjonalnym. Avila stać na spokój, dzień po dniu uczy się jak pozytywnie nawiązać kontakt z człowiekiem. Nie tylko z człowiekiem, okazuje się bowiem że Avil potrafi również zaprzyjaźnić się z kotem.
Nie oznacza to że Avil jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienił swą naturę, nie należy oczekiwać że „zatańczy jak mu zagramy” natomiast z całą pewnością oznacza to że potrafi żyć z człowiekiem, potrafi stworzyć porozumienie, przyjaźń i zapewne z czasem miłość.
Czasem to co najbardziej wartościowe ukryte jest w głębi. Miłość psa, który nie rozdaje serca na dłoni jest tym bardziej cenna i wyjątkowa.
Wyjątkowych ludzi zapraszamy do zapoznania się z niezwykłym Avilem.

13.07.2012
Przebywając w bezpiecznym, stałym środowisku, wyciszył się. Opiekunka porównała jego zachowanie do zachowania swoich psów i doszła do wniosku iż on zaczął zachowywać się podobnie. Potrafi długie godziny wylegiwać się na trawie, bądź tarasie, już nie szaleje w wariackich galopach, jedynie się przemieszcza, jak czynią to psy o zaspokojonych potrzebach.
Dlatego doszła do wniosku, że to odpowiedni czas na wprowadzenie małych zmian w jego spokojnym życiu. Od kliku dni Avil jest zabierany na małe wycieczki do wsi, powoli, krok po kroku będzie się oswajał z ruchem, gwarem z natłokiem bodźców.
Avil jest pięknym indywidualistą, relacje z człowiekiem buduje bardzo powoli. Od człowieka wymaga to dużego zaangażowania i z całą pewnością spokoju i opanowania.
Jedyny taki! Taki piękny, taki niezależny – gdzieś, jakiś człowiek czeka właśnie na niego.
Prosimy państwa o pomoc w utrzymaniu tego wspaniałego boksera.

16.05.2012
Avil potrzebuje czułości i pieszczot człowieka- pilnie poszukuje przyjaciela na dobre i na złe. 
Avil jest piękny, Avil któremu życie nie szczędziło porażek, któremu Los przykleił etykietkę „trudnego psa” okazuje się być twardzielem o anielskim sercu! 
Przyszły właściciel nie musi być twardzielem Avilowi potrzebna jest osoba spokojna i tolerancyjna. Szanująca jego niezależność. Avil na pewno skradnie jej serce, ale w zamian odda swoje. To jest pies kompletnie bezproblemowy jeśli zapewni mu się w miarę spokojne życie w domku z ogródkiem i najlepiej z kominkiem . Avil nie powinien mieszkać w mieście w zgiełku, otoczony miejską werwą. 
Może zostawać sam w domu niczego nie zniszczy. Chętnie przebywa w swojej klateczce (kenelowej), którą uwielbia i czasami (np. wieczorem) ciężko go z niej wyciągnąć, pomimo, że wcześniej spędził w niej kilka godzin. Każdy potrzebuje swojego małego, bezpiecznego świata. Dla każdego wygląda on nieco inaczej.Bardzo czysty-swoje potrzeby komunikuje i cierpliwie czeka na wyjście z domu. Nie wchodzi na meble, chyba że zaproszony. 
Ze względu na energiczne ruchy, ekscytacje w jaką czasem popada może być niedelikatny dla dzieci. 
Tymczasowa opiekunka uwielbia tego gamonia i na pewno nie odda w byle jakie ręce. Kandydaci na przyjaciół wspaniałego Avila muszą się więc postarać. 
Avila można adoptować wirtualnie i wspomóc Fundację w jego utrzymaniu. 
*** 
Każdy z podopiecznych Fundacji wymaga innego rodzaju pomocy, nie zawsze bokser jest wychudzony lub chory, czasem tak jak Avil potrzebuje troskliwej i pewnej ręki behawiorysty. 
Fundacja pomaga bokserom w tym Avilowi dzięki państwa pomocy, prosimy o wsparcie, o udział w akcji Ledwo Dycha, o zakupy naszych gadżetów.

20.04.2012
Poniżej nowa relacja z DT Avila:
„Zmieniając psu świat, naszym zdaniem, na lepszy, nie możemy oczekiwać, że pies będzie wdzięczny i momentalnie również się zmieni.
Avil przyjechał do nas nieokrzesany, zagubiony, z poranioną duszą. Odważny, dzielny i dumny. Nie okazywał strachu przed nowym światem, ale nie ufał nikomu. Obserwował każdy ruch człowieka. Widać było, że pragnie kontaktu z ludźmi. Bywało, jednak, że chciał się przed nim bronić, gdy uznał, że może być bolesny.
Dzisiaj Avil wie, że ręka człowieka, to tylko przyjemne doznania, choć odzywają się nadal stare nawyki, to pies je coraz lepiej kontroluje. Ufa ludziom z którymi mieszka. Choć nadal lubi robić rzeczy po swojemu, to coraz więcej liczy się z nami. CZŁOWIEK ZAISTNIAŁ W JEGO PSIM ŻYCIU. Coraz chętniej z nami współpracuje, bawi się i przytula.
Myślę, że jest to ostatnia szansa, jaką jego serce dało ludziom.
Nie jest psem idealnym w rozumieniu ludzkim. Nigdy nie będzie ludzkim niewolnikiem. Za to może być super towarzyszem, partnerem i wreszcie przyjacielem. Pozostanie samodzielny i niezależny, tego nauczyło, go życie. Jednak, kiedy znajdzie się człowiek który Avilowi, nie będzie chciał na siłę wpajać, naszych zasad. Który będzie rozumiał jego potrzebę wolności. Który da mu wreszcie poczucie bezpieczeństwa. I znajdzie drogę do jego złamanego serca. To ten piękny, dumny bokser będzie najlepszym przyjacielem jakiego można sobie wymarzyć ”

09.03.2012
Po serii niefortunnych zdarzeń Avil trafił pod opiekę Fundacji. 
Niestety po adopcji Avil zmienił rodzinę. Kolejną zmianę wywołało zdarzenie losowe, które znacznie pogorszyło warunki bytowe nowej rodziny Avila. On sam źle zareagował. Nie odnajdował się w nowej rzeczywistości, a właściciel nie był w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków i stałej opieki. 
Avil musi odnaleźć życiową równowagę, spokój i radość. 
Avil zamieszkał w okolicach Zamościa, w otwieranym właśnie hotelu dla psów. Ponieważ nowa opiekunka ma fachową wiedzę, Avil będzie mógł spokojnie wrócić do równowagi psychicznej, nabrać ogłady i dobrych manier. Oto pierwsze obserwacje nowej opiekunki – w wyniku pewnych błędów popełnionych przez człowieka trzeba popracować nad kontaktem człowiek-pies, Avil ma trudny do opisania, stosunek do przewodnika. Jednocześnie jest spragniony kontaktu i go unika…, Gdy w czasie spaceru utracił opiekunkę z oczu ogromnie to przeżywał, działał jak w amoku. Nie lubi siłowych nakazów i zakazów.
Ewidentny brak socjalizacji. Na dzień dzisiejszy, życie w mieście byłoby dla niego jedną wielką frustracją, a dla właściciela mordęgą. 
Ekscytuje go dosłownie wszytko i wtedy zwraca małą uwagę na człowieka.
Goni koty (każdy normalny pies to robi). Na razie żadnego nie dogonił, więc nie wiemy jeszcze czy to w celach rozrywkowych czy morderczych. 
Odkryte zalety Avila : 
Absolutnie nadaje się do mieszkania. Po prostu ideał w domu. Nie niszczy, nie 
brudzi i jest spokojny. 
Uwielbia wpatrywać się w kominek, więc mile widziana chałupka z kominkiem.
Początkowo w czasie jazdy samochodem trochę się kręcił , ale nie przeskoczył na siedzenia, nawet, gdy został sam. Następnie spokojnie spał.
Jest nad przeciętnie inteligentny i sprytny. Jeśli trafi do kogoś, kto wykorzysta tę cechę i ukierunkuje odpowiednio to może być naprawdę wyjątkowym psem . 
Szybko kojarzy skutki działania. Błyskawicznie się uczy, ma dużą motywację gdy dostrzega psie zyski.Jest ciekawski i odważny. To bardzo ważne, im pies odważniejszy tym bezpieczniejszy. 
Zaufanie, w przypadku tego psa jest podstawą jakiejkolwiek pracy. 
Bardzo frustruje go: krzyk (wtedy jest całkowicie ogłupiały), manipulowanie przy obroży (zmieniona na szelki)
Obecnie nadaje się do domu z ogrodem. Nie jest to pies agresywny, pomimo incydentu jaki ma na swoim koncie. Człowiek który się nim zaopiekuje powinien być spokojnym osobnikiem i konsekwentnym (to oczywiście, jak przy każdym psie). Jednak przy Avilu jest to bardzo ważne , bo chłopak dobrze wie czego chce i konsekwentnie dąży do celu, ale daje mu się to wytłumaczyć o ile nie stosujemy przemocy. Używając siły możemy go doprowadzić do zaprezentowania zachowań agresywnych. Ma dość niski próg pobudliwości, ale za to szybko też odwrażliwia się na bodźce. 
Niestety pracę z nim będzie utrudniał fakt, że nie ma „wkodowanej” bliskiej więzi z człowiekiem. Opiekunka pracuje nad tym. 

Avil jest pięknym, młodym psem. Jesteśmy przekonani że pod właściwą opieką jego zalety w pełni rozkwitną, a niepożądane zachowania i emocje uda się całkowicie wyeliminować. Fundacja ma na celu zapewnienie Aviowi w przyszłości pełni szczęścia oraz wspaniałego opiekuna na całe życie.

– Avil zostanie wydany do domu, który przejdzie wstępną weryfikację adopcyjną, tylko po uprzednim bezpośrednim spotkaniu Avila i potencjalnych opiekunów w miejscu, w którym przebywa pod okiem szkoleniowca (możliwy jest nawet nocleg na miejscu bo to gospodarstwo agroturystyczne) 
– Opiekunowie będą musieli zobowiązać się do kontynuacji szkolenia z psem.

Galeria zdjęć

avil1
SONY DSC
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]