Boksery w potrzebie

4 lata
Renata

27.06.2017

Niedziela z Xavim. Spacer, bieganie…łowienie zabawek z wody.

Relacja Natalii i Xaviego dobrze rokuje, dlatego już za kilka dni oboje pojadą na „wakacje” nie będą jednak tylko odpoczywać. Pod czujnym okiem trenerki* będą korygowali swoje zachowania, wypracowywali ścieżkę…Nawet nie łatwego psa można pokochać i chcieć z nim żyć. A my musimy zrobić wszystko, by to życie było dobre i bezpieczne!

*Dom wychowawczy Mirabel.

05.06.2017

W życiu Xaviego dużo się dzieje. Mieszka z Natalią, budują razem nierozerwalną więź przyjaźni. Nie jest to łatwe, Xavi bowiem ma swój system wartości. Zaciekle broni zdobytych w czasie spacerów skarbów, ten posłuszny w każdej innej sytuacji pies zamienia się w przysłowiową bestię. Przez chwilę nieobliczalny, po odpływie emocji znów jest wspaniały posłusznym towarzyszem.

Poruszeni wyjątkową determinacją opiekunki w przełamywaniu lodów pomiędzy nią, a niesamowicie charakternym psem zdecydowaliśmy, że Xavi i Natalia przejdą obserwację i lekcję wspólnego życia pod okiem wybitnej trenerki – w domu wychowawczym Mirabel.

Tymczasem, Xavi do tej pory najzdrowszy pies świata zakaził się gronkowcem złocistym. Choroba odkryta w pierwszej fazie rozwoju jest w miarę szybko opanowywana, organizm silny otrzymał dodatkowe wsparcie.

Trzymamy więc kciuki za szybki powrót do zdrowia!

18.05.2017

Xavi uwielbia się kąpać, w rzece, w strumieniu…nasi wolontariusze, na czele z Jackiem odkryli jakiś czas temu zamiłowanie i talent Xaviego. Teraz Natalia pozwala by bokser czerpał dużo przyjemności z psiego życia.

05.05.2017

Długi weekend majowy Xavi spędził w domu tymczasowym. Natalia podjęła wyzwanie. Po kilku spotkaniach z naszym przyjacielem zabrała go do domu.

Zaciskamy kciuki za powodzenie tej relacji.

25.03.2017

Xavi wprawdzie nadal mieszka w hoteliku, ale w jego życiu zachodzą pozytywne zmiany. Jeszcze zimą poznał nowego przyjaciela. Jacek najpierw pracował z nim na terenie hotelowego wybiegu, następnie zaczęli wspólne, czasem długie spacery . Czasem spędzają ze sobą wiele godzin, Jace k bardzo chwali Xaviego. A my mamy wrażenie, że używa czarów – tak, tak przy nowym przyjacielu Xavi zachowuje się bez zarzutu. Nie tylko jest spokojny, radośnie uwalnia energię i jest posłuszny.

Jacek odkrył także pasje Xaviego – aport z wody. Mamy więc sportowca pełną parą, może ta dziedzina zapobiegnie psim frustracjom? Trzymamy kciuki!

Jacku – dziękujemy!

20.02.2017

Xavi mieszka nadal w hoteliku, który uważa już za swój dom,jest tam też tak traktowany. To pies o trudnym charakterze, bardzo prędko i łatwo ekscytuje się i trudno go opanować. Niestety potrafi użyć zębów, nie robiąc krzywdy człowiekowi, ale… kłapaniem skutecznie straszy. Nauka posłuszeństwa, koncentracji i karności jest w jego przypadku niezbędna. Pies bardzo ładnie współpracuje z ludźmi, którzy zajęli się naprawczą stroną jego osobowości. Sytuacja uległa zdecydowanej poprawie, ale jeszcze sporo przed nim… Zmiany domów, a co za tym idzie ludzi, pobyt w schronisku, wreszcie w hoteliku – to wszystko pozostawiło ślady w psychice czworonoga. Xaviemu trzeba teraz dać czas na socjalizację z domem i miastem. Na efekty musimy spokojnie poczekać.

20.12.2016

Xavi jest zdrowym, silnym bokserem. Chętnie się bawi, lubi biegać na świeżym powietrzu. Nie wszystkie psy toleruje, niektóre budzą w nim naprawdę silne, złe emocje – jest wtedy trudny do okiełznania.

Jest charakterny, trzeba nauczyć się studzić jego emocje, odwracać uwagę – rozładowywać napięcie. Przy takim postępowaniu , Xavi jest świetnym kompanem.

Poszukujemy aktywnego opiekuna, który zapewni psu dużo ruchu, zabaw i zadań na świeżym powietrzu by następnie obdarować psa spokojem i pieszczotami w domowym zaciszu.

Ze względu na emocjonalność psa nie oddamy go do domu z dziećmi.

24.10.2016

Historia psa jest nieco zakręcona. Xavi zawsze był trochę niepokornym psem, bardzo energetycznym, łatwo się „nakręcał”. Wszystko wskazuje na to, że dom się starał i pies miał zapewniony i ruch i naukę podstawowych manier. W trudnej sytuacji konsultowany był z behawiorystą. Xavi mocno akcentował swoją emocjonalność. Przez jakiś czas mieszkał z suczką.

Właściciele, bez pośrednictwa Fundacji oddali go, w dobrej wierze do innego domu. Niestety nie była to dobra decyzja. Xavi i nowa rodzina „nie nadawali na tych samych falach” z jakiegoś powodu kilka tygodni później pies znalazł się na ulicy innego miasta…trafił do schroniska i ostatecznie, z pomocą pierwszej właścicielki pod naszą opiekę.

To bardzo energiczny pies, potrzebuje ciepła i delikatności w domu oraz dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Ze względu na incydenty z przeszłości poszukujemy domu spokojnego, bez dzieci z opiekunem doświadczonym w opiece nad psem.

You do not have sufficient permissions to access this data.

xavi001
Xavi006