Boksery w potrzebie

Fafel

woj. pomorskie - dom tymczasowy
7 lat

02.07.2015

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, wielkich serc Fafel od dziś cieszy się własnym domem, własnymi ludźmi. To wspaniałe przeżycie obserwować psa który krok po kroku odzyskuje sprawność i radość. Dziękujemy wszystkim którzy pomagali Faflowi na drodze do jego szczęścia.

14.06.2015

Fafel, nasz mały cud! Rokowania były ostrożne, ogromne obawy przed niepełnosprawnością psa. Tymczasem jego silna osobowość, determinacja w dążeniu do celu sprawiły iż spełnia się marzenie. Trudno powiedzieć czy bardziej nasze czy Fafla – bokser nie tylko chodzi ale i biega. Mamy film na dowód, zawsze warto mieć nadzieję. Nadzieję zawsze warto wspierać wytrwałą pracą.

Zostań przyjacielem Fafla, adoptuj wirtualnie.

05.05.2015

Fafel004

 

Fafel005

Zapraszamy na film pt „Fafel i kurza łapka”

02.04.2015

Fafel przyjechał do stolicy na kontrolne badania. W opinii specjalistów poskładany kręgosłup zagoił się prawidłowo, nic nie wzbudza niepokoju. Fafel porusza się (jak na psa po poważnej rekonstrukcji!) sprawnie, spaceruje chętnie, biega jeszcze chętniej. Asekurowany potrafi wejść i zejść ze schodów. Wskazane jest pływanie.

Jest sympatycznym , przyjaźnie nastawionym do świata bokserem. Nie sprawia problemów wychowawczych.

Nie możesz zapewnić domu? Adoptuj wirtualnie!

06.03.2015

Fafel rozpoczął rehabilitacje na bieżni. Jak na każdym poprzednim etapie widzimy postępy, jesteśmy pełni optymizmu i podziwu dla boksera. Współpracuje, jakby wiedział że takie ćwiczenia to jego szansa.

Praca jest konieczna, Fafel porusza się nieprawidłowo co może mu nie przeszkadzać teraz ale źle wpłynie na kręgosłup.

Dziękujemy P.Marcie Lichnerowicz za nieodpłatne udostępnianie bieżni dla Fafla.

17.02.2015

Jeden miesiąc rehabilitacji, codzienne masaże, ćwiczenia…pod fachowym okiem i dłonią Fafel odzyskał nieomal pełnię formy. Jeszcze trochę, niewiele. Ostatnim etapem będą sesje na bieżni wodnej. Koszt nie mały ale… Ale warto! On na pewno wykorzysta daną mu szansę. My pękamy z dumy  i radości. Taki dzielny pies! Nie poddał się ani na chwilę, dzień po dniu walcząc ze skutkami złego. Jest pogodnym psem, do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze domu na zawsze, takiego jak on – pełnego radości.

Fafel trafił na ogromną życzliwość -najpierw w domu tymczasowym, gdzie nie bano się wyzwania jakim był niepełnosprawny pies. Następnie w domu rehabilitacyjnym gdzie prócz codziennych zabiegów Fafel otrzymuje ciepło i troskę.

Dziękujemy wszystkim którzy wspierali nas w leczeniu Fafla, teraz prosimy o jeszcze jeden gest…o 1% podatku który pomoże pomagać bokserom w potrzebie !

19.01.2015

Już drugi tydzień Fafel spędza na rehabilitacji. Zamieszkał u zaprzyjaźnionej Marzanny, która każdego dnia robi specjalny masaż oraz wykonuje z Faflem ćwiczenia mające na celu poprawić jego równowagę, sprawność, przede wszystkim lewej strony.

Między innymi dla Fafla pragniemy zakupić urządzenie Polars II – tzw. laser, który znacznie przyspieszy rehabilitacje i zwiększy przyszłą sprawność. W imieniu Fafla oraz innych mniej spektakularnie doświadczonych podopiecznych prosimy o wsparcie naszej akcji. Urządzenie bowiem pomoże nie tylko Faflowi ale wielu innym bokserom w potrzebie.

24.12.2014

Życie cudem jest…niezaprzeczalnie. Mimo ciężkiego urazu, mimo bardzo ostrożnych rokowań – Fafel chodzi, porusza się samodzielnie.

Opiekunowie włożyli nie mało wysiłku i cierpliwości w przywracanie Fafla do psiej sprawności. Zrobili dla niego tak wiele, że nie sposób opisać tego słowami. Dziękujemy !

Oczywiście Fafel wciąż wymaga wielu wysiłków, wspomagania dlatego planujemy  wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

19.11.2014

Fafel pod troskliwą opieką domu tymczasowego regeneruje siły. Jest jednym z najbardziej wyjątkowych psów z jakimi przyszło nam pracować. To co przeżył mogło sprawić, że już nigdy nie zaufa nikomu, a już na pewno żadnemu człowiekowi, a on aż kipi miłością i ufnością. W jego oczach jest taka wola życia i kochania, że nie można przejść koło jego losu obojętnie…
Najsmutniejsze jest to, że przez bezmyślność i egoizm jego poprzedniego „właściciela”, Fafel nigdy nie będzie już w pełni sprawny. Nadal prosimy w imieniu Fafla o wpłaty na jego dalsze leczenie i rehabilitację.
Powtarzamy także apel o pomoc w odnalezieniu sprawców zdarzenia:
Miejsce zdarzenia: Tomczyce nad Pilicą (między Białobrzegami, a Nowym Miastem w woj. mazowieckim)
Data zdarzenia: 31.08.2014 (godziny wieczorne)
Fafel został wyrzucony z samochodu, wraz z inną bokserką, sunia uciekła, ale Fafel z powodu obrażeni nie był w stanie tego zrobić.

16.09.2014
Ostrożne rokowania, przekształcają się w optymistyczną wizję. Fafel czuje się coraz lepiej, kontrolne badanie rtg wskazuje że wszystko jest na dobrej drodze do odzyskania sprawności. Sam pacjent pokazuje to w praktyce, stawia już pierwsze kroki. Gdy poczuł zapach szykowanego śniadania, samodzielnie przeszedł około 4m do kuchni !
Na spacery wychodzi w szelkach. Oczywiście to nie koniec rekonwalescencji i rehabilitacji – przed nim wciąż długa droga. Jednak pierwsze sukcesy wróżą mu normalne, szczęśliwe życie.
Wyniki badań krwi są dobre, jedynie enzymy wątrobowe wykraczają po za normy – ale po takich przejściach to nie powinno nas niepokoić.
Wkrótce nowe wieści od Fafla, tymczasem prosimy o wsparcie mentalne i materialne naszego podopiecznego.
Dziękujemy opiekunom w domu tymczasowym za okazane serce i zaangażowanie w leczeniu Fafla.

03.09.2014
Fafel dzielnie zniósł operację. Zwichnięty kręgosłup został poskładany i wzmocniony śrubami.
W 5 stopniowej skali porażenie miało poziom między 4, a 5. Rokowania są bardzo ostrożne. Teraz czekamy, aż Fafel wstanie.
Może za 2 tygodnie, może za 2 mce – tego już nikt nie może przewidzieć.
Koszt tomografii i operacji to 3000 zł. Dziękujemy pięknie za wpłaty celowe, które Fafel już otrzymał w wysokości 435 zł :heart:
Jego hospitalizacja nie jest obligatoryjna. Dla bezpieczeństwa do weekendu spędzi czas w klinice, później potrzebny będzie troskliwy dom.
Wciąż prosimy państwa o wsparcie leczenia tego sympatycznego i cierpliwego w swym nieszczęściu boksera.

01.09.2014
Fafel został wyrzucony z samochodu, wraz z bokserką, wczoraj po południu/wieczorem w miejscowości Tomczyce nad Pilicą w powiecie grójeckim.
W skutek tego zrzutu doznał paraliżu kończyn miednicznych. Ma uraz dwóch ostatnich kręgów piersiowych, nie porusza się i nie załatwia obecnie sam.
Chwilę temu do kliniki w Milanówku, gdzie jutro rano przejdzie konsultację neurologiczno-ortopedyczną i prawdopodobnie operację prowadzoną przed Doktora Olkowskiego..
Kochani, ten Pan potrzebuje kolejki tirów z energią, trzymaniem kciuków i wsparciem finansowym.
Dziękujemy pięknie Gabrysi i jej przyjacielowi, którzy zgarnęli Fafla z pobocza i zaalarmowali Fundację oraz Agnieszce na którą możemy liczyć i my i boksery w potrzebie.
Poszukujemy także sprawców zdarzenia!
Miejsce zdarzenia: Tomczyce nad Pilicą (między Białobrzegami, a Nowym Miastem w woj. mazowieckim)
Data zdarzenia: 31.08.2014 (godziny wieczorne)
Trwa akcja poszukiwania suczki, która wskazała leżącego Fafla po czym uciekła w nieznane…

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

fafel8
fafel4
fafel5
Fafel002
fafel2
fafel10
Fafel004
fafel3
fafel9
fafel6
Fafel005
fafel
fafel7
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy