Balto

śląskie - hotelik
Beata
11.03.2024
Wspólnymi siłami, dzięki intuicji jednej z naszych wolontariuszek Balto…ma swój dom! Nieśmiało się cieszymy, na facebooku z całą pewnością szybciej pojawią się nowe wieści!
26.04.2023
Ponieważ Balto postanowił pokazywać się nam z różnych stron postanowiliśmy pospotykać go z trenerką i odwiedzić z nim kilka miejsc.
Beata stanęła na wysokości zadania, mamy opinię – oraz…Przekonaliśmy się że to wspaniały materiał na towarzysza!
Tylko żeby ktoś chciał psa ale nie miał dzieci…

I ktoś popatrzy na niego i powie: jaki piękny pies! Chcę go!
A co on na to?
Srogie wyjebongo. Balto, to pies, który już „zrozumiał”, że pewnymi metodami można dostać to, czego się chce. Skupienie na przewodniku? A po co. Smaczki? Fajne, na sekundę. „-Ja ciągnę, ty za mną idziesz, jak se chcesz, nie musisz, wisi mi to. „. Nie ufam mu. Czy słusznie czy nie, to nie zmienia faktu, że jest to pies, którego nie dałabym do domu, który spełnia tylko 1 warunek: bez dzieci.
Kto mnie zna, wie, że śpię wtulona w Darta, a nie w Radka 😉 , ze cmokam Dartową pupę częściej, niż Radkowy policzek. Tu jednak, jak rzadko kiedy, jestem skłonna twierdzić, że ten pies potrzebuje bardzo sztywnych granic. Może nawet kanapa powinna zostać dla niego niedostępna? Nie wiem.
On potrzebuje musztry. Ktoś „miękki” kompletnie nie nada się dla Balto. Jego ciało mówi jedno, jego wzrok i pysk kompletnie co innego. On jest zagubiony. Nie tylko nie wie, czego się od niego chce. On ma to w dupie na ten moment. Gdy w końcu zwróci na ciebie uwagę, sam/a przekierujesz jego wzrok z dala od swojego. Tam się coś czai. Skąd się to wzięło? Nie wiem. Trzeba go sporo nauczyć i wydaje mi się, że (nomen omen moje ulubione) metody pozytywnego wzmacniania mogą tu nie wystarczyć.
Na ten moment, poza atakowaniem dzieci (mijaliśmy z daleka szkolną wycieczkę i mogłabym przysiąc, że oszacowywał, którego dzieciaka będzie najłatwiej dopaść, mimo mojej próby przekierowania uwagi na węszenie jeszcze zanim Balto dzieci zauważył), Balto nie jest agresywnym psem. W nieodpowiednich rękach natomiast ma duży potencjał takim się stać.
Dom, który postanowi nauczyć go, że życie z człowiekiem i obok człowieka jest fajne, będzie potrzebował współpracy ze specjalistą. Dobrze będzie, jeśli ktoś w domu, sam z siebie, będzie interesował się psią psychologią/behawiorystyką, żeby odczytać dobrze to, co Balto pokazuje.”
23.08.2022
Pod opieką spokojnych, pewnych siebie opiekunów hotelowych Balto zachowuje się poprawnie, staramy się aby codzienność uczyła go prawidłowego zachowania, by poczucie bezpieczeństwa i zaufania do człowieka skutkowało spokojem i posłuszeństwem. Zależy nam by Balto w chwilach niepewności nie przyjmował postawy grożącej.
Niestety – ten śliczny , zdrowy pies nie może zamieszkać z dziećmi a jeśli dom odwiedzają dzieci musi być nauczony spokoju w separacji. Możliwą przyczyną potencjalnej agresji wobec dzieci, grożenia jest głęboko zakorzeniony lęk i niepewność.
23.07.2022
OPIS PSA
Imię: #Balto
Wiek w dniu przyjęcia do fundacji: 5 lat
Umaszczenie: pręgowany z białymi znaczeniami
Wielkość: średni, szczupły
Historia psa: pies kupiony w wieku 5 miesięcy w pseudohodowli. Przepracowano lęk separacyjny, ciągnięcie na smyczy. Ze względu na strach przed dziećmi pies był od nich całkowicie separowany. W domu opiekunów również pojawiło się dziecko, pies go nie zaakceptował. W kolejnym domu wykazywał zachowania grożące co przestraszyło i  zniechęciło nowych opiekunów.
Status prawny psa: własność fundacji
ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE
Żywienie: karmy suche, hotel Barf
Szczepienia: wszystkie