Boksery w potrzebie

Zugor

Śląsk - hotel
5 lat
Agata
739-031-888 po 16!

13.03.2017

Może i nie widzi, ale jest szczęśliwy. Ma też coś najważniejszego – dom z kochającymi go ludźmi!

Panowie i Panie, Zugor został adoptowany w domu tymczasowym.

08.10.2016

Skorzystaliśmy dzisiaj z dnia darmowych konsultacji u dr Karaś-Tęczy.
Zugor miał pobrane zeskrobiny z jednej liszajowatej zmiany na skórze, wymaz z uszu i fałdy pod okiem —-> na wyniki poczekamy. Nie mogliśmy ich dostać od razu, jak zazwyczaj, ponieważ darmowe konsultacje odbywają się przy udziale studentów weterynarii czyli poza samą Panią Doktor, muszą i oni mieć okazję do pooglądania materiału pod mikroskopem.

Diagnoza wskaże czy to ogólna atopia czy alergia pokarmowa (ew. czy 2 w 1).
Tarczyca, która jest suplementowana od dawna prawie nie reaguje na euthyrox, więc przechodzimy na forthyron.
Generalnie, wygląda pięknie. Ładnie przytył, sierść miła, błyszcząca. No miły widok!
Bardzo przyzwoicie zniósł tłoczny gabinet i nie kłapał zębami mimo stresu, licznych bodźców ect. Na smyczy wciąż ciągnie, a jest z niego kawał psa…
Z Irą rezydentką dotarli się na tyle, że zaczęła wpuszczać go do łóżka, do swoich Państwa, co jeszcze niedawno nie było możliwe ;) Pani Monika mówi, że już wrósł w dom. Wiecie o co chodzi… osiadł.

15.06.2016

Zugor nie będzie już widział.
Badanie ERG nie pozostawiło złudzeń. Soczewki nie reagują na światło.Operacja w tym stanie już nic nie pomoże.
Opis: W obu soczewkach dojrzała zaćma z fragmentami zwapnienia w korze soczewek.
Reakcja źrenic: prosta – osłabiona, konsensualna – brak.
W badaniu kolorometrycznym MELAN brak reakcji na światło niebieskie oraz czerwone, co świadczy o uszkodzeniu fotoreceptorów, a pośrednio siatkówki.
Na rogówkach centralnej części zmiany zwyrodnieniowe, degeneracja lipidowa charakterystyczna dla niedoczynności tarczycy – potwierdzone badaniem poziomu tarczycy. Niskie T4 i fT4.

Zaćma ma u niego podłoże genetyczne, a nie leczona tarczyca przyśpieszyła i pogłębiła ten stan.

20.04.2016

Po zmianie diety Zugor zmienił się nie do poznania! Pięknie zaokrąglone boczki, przyjemna dla oka sierść…Zugor tryska apetytem na życie.

Wychodząc na przeciw jego oczekiwaniom, umieściliśmy go w chętnym domu tymczasowym. Zugor zamieszkał dziś w stolicy. Dlaczego to takie ważne? Oczywiście prócz tego że każdy bokser (jak każdy pies) chce mieć dom, mieszkanie w Warszawie umożliwi nam konsultację z wybitną okulistką. Jeśli będzie to możliwe, a nam uda nam się zgromadzić środki postaramy się przywrócić mu wzrok.

Wesołek, skłonny do zabawy. Młody, w kwiecie wieku. Zasługuje na uśmiech od losu! Na nasze wsparcie!

11.03.2016

Zugor jest bardzo pozytywnym psem, rozdaje czułości, z innymi psami chce się bawić. Mimo problemów ze wzrokiem jest psem aktywnym, wymaga jednak nieco, nieznacznie większej atencji odnośnie miejsca zabaw.

Pierwszy przegląd weterynaryjny ma za sobą – tak jak się spodziewaliśmy większość problemów zdrowotnych to alergia (choroba cywilizacyjna dotykająca coraz więcej osób i zwierząt) wedle zaleceń lekarzy oraz zgody opiekunki hotelowej Zugor będzie jadł BARF specjalnie skomponowany dla jego potrzeb. Wyniki morfologii, biochemii ma prawidłowe, podobnie narządy w obrazie USG. Na obu oczach ma zaćmę, ze względu na młody wiek i dobre wyniki badań krwi będziemy dążyli do operacji choć jednego oka. By dać mu szanse na normalne życie!

Troskliwy opiekun potrzebny od zaraz!

Zugor prosi o 1% podatku by widzieć więcej!

07.03.2016

Zugor ma 5 lat i sporo problemów zdrowotnych, swój rodzinny dom musiał opuścić ze względu na problemy osobiste opiekunów. Zugor mieszkał z małą dziewczynką, jest łagodnym, spokojnym psem. Zna podstawowe komendy.

ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE
Stan zdrowia psa i zalecenia medyczne:
1) pies ma zaciągnięte bielmem oczy, nie wiemy czy w tym samym stopniu oba, ale widzi słabo. Nie omija przeszkód typu znak drogowy, nie umie wymierzyć odległości
2) uporczywie drapie się, najprawdopodobniej z alergii, nie był diagnozowany w pełni, podobno miał test na nużycę i grzybice – oba negatywne. Sutki ma tak rozdrapane, że wygląda jak suka karmiąca … ale na sierści nie ma prześwitów. Zdarza mu się stać koło łóżka i pocierać oczami o nie, pytanie, czy to ze względu na świąd, czy na wadę wzroku…
3) często ma biegunki, czasem wymiotuje
Żywienie w dotychczasowym domu: Arion Lamb & Rice, puffi.
Szczepienia:
Kastracja: brak.
Aktualny stan psychiczny psa: dobry.
Ewentualne lęki: odkurzacz.

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Zugor001
Zugor004
Zugor002
Zugor003
Zugor000
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]