Boksery w potrzebie

Vigor

pomorskie - hotelik
5 lat
Renata
791 540 050

1.04.2024

Po wielu wspólnych latach gwałtownie zachorował – odszedł w klinice w objęciach trenera który przez te lata był jego największym przyjacielem, nauczycielem, opoką..Dzięki któremu Vigor czuł się jak w domu…

11.11.2019

Zdrowy, energiczny , chętny do zabawy i długich spacerów.

Jak wspominaliśmy z wrażliwym układem pokarmowym, obecnie na karmie weterynaryjnej nie odczuwa żadnych  dolegliwości.

Vigor jest doskonałym towarzyszem dla osób energicznych ale łagodnych i cierpliwych, zdecydowanych. Pies z rozwiniętym instynktem łowczym musi podlegać stałej kontroli na spacerach, należy unikać zabaw rozwijających  ten instynkt. Vigor nie może zamieszkać z innymi zwierzętami oraz małymi dziećmi.

Nie wykazuje zachowań agresywnych w stosunku do ludzi.

31.07.2019

Vigor to rudy pies w typie boksera urodzony w 2014 roku. Latem 2016 roku trafił pod opiekę Fundacji i zamieszkał pod czujnym okiem trenera.

Zdrowy, z lekką niedoczynnością tarczycy.

W okresie wakacyjnym 2018 roku doznał skrętu żołądka. Otrzymuje karmę dla psów z wrażliwym układem pokarmowym w celu zminimalizowania wydzielania nadmiernej ilości gazów.

„Naśladuje agresywne wzorce polowań, zakorzenione w jego ewolucyjnej przeszłości. Instynkt łowczy rozbudowany do piątego stopnia. Pogoń włącza się automatycznie gdy ofiara ucieka. Na konsekwencje narażone są słabsze ogniwa, przede wszystkim dzieci i mniejsze zwierzęta. Agresja łowcza – pogoń u psów to normalne zachowanie zapewniające przetrwanie. Zapobieganie to socjalizacja i wczesne zapoznawanie psa z otaczającym światem. Niestety ten etap prawdopodobnie został przeoczony i pozostaje nam niwelacja czynników ryzyka w postaci stworzenia środowiska, w którym nie będzie możliwości prezentowania tego zachowania (brak kontaktu z dziećmi i mniejszymi zwierzętami). Geny maja ogromny wpływ na rozwój zachowań agresywnych. Chłopak charakteryzuje się takimi cechami jak: pobudliwość, reaktywność, w przypadku włączenia instynktu łowieckiego brak lub słaba kontrola ugryzień. Pozytywna cech to brak przekierowania w sytuacji zachowania łowczego. Zachowania łowcze są często uwarunkowane genetycznie. Vigor lubi kontakt z człowiekiem i odpowiednio prowadzony da właścicielowi wiele satysfakcji ze wspólnego obcowania. Potrzebuje budowanie relacji opartej na zaufaniu, konieczna jest modyfikacja środowiska, która zniweluje czynniki ryzyka dotyczące możliwości polowania. Z etogramu należy stosować zachowania uspokajające: sen/odpoczynek 16 godz., żucie, jedzenie 1 godz., eksploracja otoczenia 1 godz., pielęgnacja 1 godz., interakcja w grupie 1 godz., w sumie 20 godzin zachowań spokojnych dla zaspokojenia potrzeb psa. Dodatkowo należy wprowadzić masaż, zabawki interaktywne, maty węchowe, pracę na wyciszeniu, nagradzanie zachowań pożądanych.”

Po zapoznaniu z fachowa opinią osoby mające możliwość zaopiekowania się Vigorem zapraszamy do rozmowy. Warunkiem adopcji lub goszczenia psa w domu tymczasowym jest minimum trzy wizyty u psa i wspólny czas spędzony z trenerem.

Vigor nie może zamieszkać w domu z małymi lub niedużymi dziećmi oraz innymi zwierzętami, jego wybieg musi być szczelny bądź wszelkie wyjścia muszą odbywać się na smyczy.

Zapraszamy do wirtualnej adopcji

Galeria zdjęć

66294670_873953972968913_8531295588191305728_n (1)
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]