Strauss

woj.pomorskie - dom tymczasowy
Krystyna

31.05.2015

Bardzo nam miło donieść, że Strauss nie jest już naszym podopiecznym. Nasz przyjaciel spędzi jesień życia we własnym domu w towarzystwie pewnej Labradorki.

Warto pomagać bokserom? Warto!

08.03.2015

Strauss zamieszkał w domu tymczasowym.

05.03.2015

Jak biega starszy bokser? Zapraszamy na krótki film ze spaceru Straussa i Sztucera

21.02.2015

Jak rozpieścić seniora?

Strauss003

Strauss czuje się dobrze, wyraźnie praca z fizjoterapeutką poprawiła jego kondycję. Energii mu nie brakuje.

26.01.2015

Jakiś czas temu Strauss zamieszkał w domu tymczasowym pod czujnym okiem fizjoterapeutki. Codziennie gładzony, masowany…otulony przyjaźnią. Tak, taka starość nie jest straszna.

„Strausik, choć ponoć  dziadunio jest bardzo dziarski i żwawy, do zabaw i spacerów zawsze chętny. Czujny jak przystało na boksera. Apetyt mu dopisuje. Na spacerach woli swobodne bieganie, ale ostatnio zrobiliśmy sobie mały trening chodzenia z pokonywaniem niewielkich przeszkód, celem wzmocnienia mięśni i poprawy koordynacji i Straussik całkiem nieźle sobie poradził.

Tylko tak dalej!

Przytul Straussika wirtualnie – adoptuj, pomóż nam pomagać!

03.12.2014

Taki miły starszy pan, nie można nie pokochać!

Zaćmę ma ? Słabo widzi ? To nic ! Taki kochany staruszek, nic tylko przytulać do serca.

Kto przytuli Straussa dając mu szczęście na resztę psich dni ?05.11.2014

Badanie serca potwierdziło że Strausik ma zwyrodniałe i niedomykalne zastawki, stało się to wskazaniem do prześwietlenia płuc by sprawdzić czy jest niewydolność lewej komory. I niestety potwierdziło ,że są początki niewydolności lewej komory objawiające się nikłym płynem w płucach. Z tego powodu zabieg kastracji został odwołany i nie będzie wykonany, chyba, że korzyść dla organizmu psa przewyższy ryzyko.
Diagnostyka Straussa nie była tania, nie był to też ostatni duży wydatek na ratowanie zdrowia boksera.

Adoptuj wirtualnie, pomóż nam pomagać Straussowi.

28.10.2014
Bokser przeszedł pod opiekę fundacji i zamieszkał w zaprzyjaźnionym hoteliku. W chwili obecnej ma biegunkę, ale humor mimo wszystko bardzo mu dopisuje. Ze względu na szmery w sercu zabieg kastracji został odłożony. Strauss jest wychudzony, otrzymuje specjalną karmę. Wkrótce nowe wieści.

30.09.2014
STRAUSS jest około 7-letnim bokserem. Do schroniska trafił w czerwcu 2014 roku.
Nie da się ukryć, ze Strauss nie należy do najmłodszych psiaków, widać to nie tylko po pysku oprószonym siwizną, lecz także po jego zachowaniu. Bokser cechuje się ogromnym spokojem oraz nieziemskim zrównoważeniem. Z opanowaniem znosi mijane (nawet bardzo blisko) samochody, nieznajomych, rowerzystów oraz inne zwierzęta.
Jego wewnętrzna harmonia pozwala mu także na nawiązywanie bardzo przyjacielskich relacji z ludźmi. Kontakty z nim to czysta przyjemność: jest łagodny, cierpliwy i nienarzucający się. Jest cichym towarzyszem. Człowiek może przejąc pełną inicjatywę i wyznaczać, kiedy głaskanie się zacznie i kiedy skończy.
Na spacerach pięknie prezentuje się na smyczy, potrafi iść przy lewej nodze, jak uczestnik zawodów z posłuszeństwa, a nawet gdy idzie przed opiekunem, nigdy nie napina smyczy.
Strauss to pies dla ludzi ceniących sobie zwierzęta spokojne, co więcej grzeczne i niewymagające większych ingerencji wychowawczych. Psiaka polecamy rodzinom z dziećmi, osobom starszym i młodszym. Ważne, by w nowym domu otrzymał ciepło i spokój, których potrzebuje.
Na Straussa czekają ludzie którzy przytulą go na jego jesień życia, jednak bokser musi przejechać przez całą Polskę ! Z Torunia do Bielska Białej.
Wszystkich chętnych do pomocy na całej bądź części trasy prosimy o kontakt z Halinką 602 876 778

Strauss001
strauss003