Boksery w potrzebie

Sprite

woj. małopolskie - dom tymczasowy
ok. 8 lat
Anka
692-006-121 (po 18-tej)

14.09.2018

Opiekunowie Sprite zdecydowali o adopcji.

Czy dla Króla Życia oznacza to jakieś zmiany? Nieee, on od dawna wypełnił sobą Ten Dom i siebie Tym Domem.

3.06.2017

Sprite słyszy ale jedynie wysokie dźwięki… mamy jednak nadzieję, że stan jeszcze się poprawi.

Zmiana skórna pod obserwacją, prawdopodobnie przy wchodzeniu pomiędzy ulubione krzewy Sprite ją zadrapał.  Aby ją wygoić musi mieć robione okłady z przepisanego przez lek.wet płynu.

Opiekunka wciąż powoli i cierpliwie pracuje nad jego kondycją – wiemy, że bokser powoli człapie ale gdy się rozpędzi trudno go dogonić!

20.08.2015

Premedykacja pomogła, psia łapa wygląda i służy jak trzeba. Opiekunowie Sprita zafundowali mu tabletki agapurin, które przyczyniły się do zahamowania wzrostu nowych zmian. Podarowali swojemu podopiecznemu także badanie dopplerem.

Serdecznie dziękujemy za wszystko co dla niego robią.

I Ty chcesz wspomóc Sprite lub inne Boksery w Potrzebie? Zapraszamy do udziału w Akcji Ledwo Dycha. Oraz do zakupów na allegro.

06.08.2015

Sprite, dobrze go mieć gdy panują upały.

Nasz przyjaciel otrzymał leki w związku z utrzymującą się opuchlizną łapy. Przy kontrolnym badaniu okazało się, że naciek w miejscu węzła chłonnego zaczyna odrastać.

Pojawił się dylemat…czy usunąć zmianę póki mała, czy pozwolić by organizm odpoczął po poprzedniej operacji.

28.07.2015

Sprite był na wizycie kontrolnej i wyciągnięciu szwów. Rana goi się ładnie, psi humor jest na dobrym poziomie. Jednak opiekunowie muszą obserwować operowaną łapę ponieważ jest napuchnięta. Nie musi to jednak oznaczać komplikacji.

13.07.2015

Sprite odzyskuje formę po operacji. Zabieg był rozległy, bokserowi usunięto guz i węzeł chłonny z prawej tylej łapy oraz śledzionę. Pierwsze doby po operacji były dla Sprite trudne, bokser nie chciał ani się położyć ani usiąść…Opiekunowie wspierali go jak mogli, okazali mu tak wiele serca – nie sposób dziękować za taki dar słowami!

Dziękujemy również wszystkim którzy biorą udział w naszym dziele pomocy dla Bokserów w Potrzebie.

08.07.2015

Opiekunowie Sprite zabrali go na badania kardiologiczne. Bokser ma serce zdrowe i mocne jak dzwon! To dobrze, to bardzo dobrze!

Sprite czeka operacja, wynik biopsji to mastocytoma… Musimy też zwrócić uwagę na węzły chłonne.

W upalne dni Sprite zażywa podwórkowych kąpieli, to się nazywa dobry dom na jesień życia!

Dziękujemy opiekunom Sprite za opiekę oraz opłacenie badania kardiologicznego. Dar serca dla serca!

I Ty możesz pomóc Sprite oraz innym seniorom pod naszą opieką.

29.06.2015

Opiekunowie Sprite dostrzegli  zmianę pojawiającą się na łapie, w obawie o zdrowie podopiecznego zgłosili się do weterynarza. Po konsultacji nie mamy wątpliwości iż usytuowaną na mięśniu zmianę ,o średnicy blisko3cm, należy niezwłocznie usunąć. Za dwa tygodnie Sprite przejdzie zabieg. Dziękujemy opiekunom za czujność!

Chcemy także by Sprite przeszedł konsultację kardiologiczną.

A w jakim nastroju jest Sprite? Doskonałym, kondycję ma dobrą, humor do zabawy też. Oczywiście, szybciej się męczy – ale cóż, upływ czasu odczuwają nawet boksery!

Kto pomaga Spritowi? Może Ty?

22.04.2015

Co może bardziej ucieszyć od dobrych wyników kontrolnych badań boksera? To kiedy czytamy słowa które napisała o nim opiekunka, a spomiędzy tych słów bije miłość. To niezwykła dawka mocy dla każdego wolontariusza gdy widzi, że świat psa został naprawiony. Sprite niewątpliwie zamieszkał w domu z widokiem na raj.

„(…)nie jest rannym ptaszkiem wstaje po 9 jak idziemy do pracy Sprite jest z ciocią śpi  lub biega po podwórku ładnie się sam bawi piłeczką, a jak wracamy to wtedy jest rozpieszczanie przytulanie całowanie haha.Bardzo dużo wniósł radości i wogóle nie wyobrażamy sobie teraz domu bez niego JEST NASZYM PRAGNIENIEM żeby tylko zdrówko mu dopisywało to będzie idealnie.”

Aby podarować Spritowi oraz innym podopiecznym dobrą opiekę przekaż Fundacji Boksery w Potrzebie 1% podatku.

14.01.2015

Otrzymaliśmy wyniki badań histopatologicznych. Nie takich wyników pragnęliśmy. W wycinkach pobranych ze skóry stwierdzono guz komórek tucznych, stopnia II, oceniany jako średnio złośliwy. Rokowania są ostrożne. W wycinku z jądra ujawniono guz komórek Leydiga, łagodny w tym przypadku rokowania są optymistyczne.

Sprite znajduje się pod troskliwą opieką domu tymczasowego, rozgościł się na kanapie i w sercach opiekunów. Natomiast my ze swojej strony zapewnimy mu wszystko co będzie niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Sprite przyjmuje karmę weterynaryjną ze względu na złą kondycję wątroby. Niedługo przejdzie badania kontrolne – liczymy na poprawę !

Adoptuj Sprite’a wirtualnie. Podaruj jemu i pozostałym podopiecznym 1% podatku.

12.12.2014

Sprite okazał się pragnieniem dla ludzi którzy już wcześniej udzielili mu pomocy. Jak widać Sprite skradł im serca. Dziękujemy że zmodyfikowali swoją przestrzeń życiową tak by móc przyjąć gościa pod swój dach.

Sprite przeszedł zabieg kastracji oraz wycięcia zmian ze skóry, wycinki wysłaliśmy na badania histopatologiczne. Pacjent był dzielny, wszystko obyło się bez komplikacji.

01.11.2014
Sprite to ok. 8-letni boksio znaleziony w okolicach Tarnowa. Błąkał się po ulicach potem został przygarnięty przez Pana Pawła i jego żonę. Niestety nie mogli się nim zająć, więc zwrócili się do nas z prośbą o pomoc.
Boksio został przez nich przywieziony do hotelu – bardzo im za to dziękujemy.
Sprite został zabrany do weterynarzy, gdzie dostał swój chip, pobrano krew do badań, został odpchlony i odrobaczony oraz zrobiono mu USG jąder i jamy brzusznej.
Wyniki krwi są dość dobre, nie ma niepokojących odchyleń od normy. Tabletkę z odrobaczeniem Sprite zjadł sam, ze smakiem 🙂
Niestety jajka Sprite’a nie wyglądają dobrze, jedno jest zmniejszone, drugie mocno powiększone. W tym większym widoczne są liczne cysty i kawerny. Tutaj konieczne jest jak najszybsze wykonanie zabiegu kastracji.
Sprite posiada też na całym ciele kilka widocznych guzków, większość z nich nie budzi niepokoju, poza jedną zmianą, która znacznie różni się od pozostałych i również musi zostać jak najszybciej usunięta.
Serducho Sprite ma zdrowe i jak na jego wiek bije ono bardzo sprawnie.
W uszach trochę brudku, ale bez tragedii. Waga – 29 kg, choć powinien odrobinkę jeszcze przytyć. Na szczęście nie jest on w złym stanie.
Sprite jest bardzo fajnym boksiowym staruszkiem, wie co to samochód, sam bez problemu pakuje się na kanapę, podróżuje bardzo spokojnie, siedzi i gapi się przez okno 🙂 Jest bardzo ufny, nie ma problemu z poznawaniem nowych miejsc i ludzi. W trakcie badań wykazywał się ogromną cierpliwością i pozwalał na wszystkie badania i zabiegi.
Stosunek do innych psiaków i kotów jeszcze do końca nie jest znany. Z relacji pana Pawła, Sprite nie bardzo przepada za innymi zwierzakami, jednak w hotelu nie warczy na współmieszkańców, nie szczeka na nich, nie startuje z zębiskami.
Psisko bardzo lubi mizianie po dupce, wygina się wtedy śmiesznie i oblizuje na potęgę, widać, że to mu sprawia wielką przyjemność.
Przyszły dom Sprite nie musi mieć zacięcia sportowego, temu psiakowi wystarczy duża dawka miłości, posłanie i pełna micha.
Jestem Sprite, czy TY będziesz moim pragnieniem?

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

sprite003
34157299_1666747616757810_3060489018186661888_n
Sprite010
sprite002
34446786_1666743556758216_6460961157829099520_n
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]