Parys

Wrocław - dom tymczasowy

21.01.2013
„40kg miłości i entuzjazmu”
Parys to wspaniały towarzysz, kolejne potwierdzenie iż boksery mimo znacznego wieku uwielbiają bawić się i biegać.
Parys lubi zabawy piłeczką, przeciąganie liny, a kiedy się rozpędzi nie łatwo go zatrzymać.
W kontaktach z psami, spokojny – podchodzi,obwąchuje, zaprasza do zabawy. Wzrost i waga, czasem znacznie mniejszych od niego psów nie mają dla niego znaczenia. Reaguje na komendę stój i zostań. Po powrocie do domu od razu zatrzymuje się w przedpokoju i czeka aż mu się wytrze łapy.
Bardzo się cieszy z powrotów opiekunów, wszystkich wita z zabawką w pysku. Bez problemu zostaje sam w domu.
Lubi spać w poprzek łóżka opiekunów. Rano podnosi się dopiero jak ktoś wstanie i zacznie kręcić się po domu. Ja to co mu się poda, nie wybrzydza, nie marudzi.
Jest kochanym i bezproblemowym psem:)
Parys jest w trakcie badań, o których wyniku poinformujemy wkrótce.
Zachęcamy państwa do oddania 1% podatku dochodowego na rzecz podopiecznych Fundacji Boksery w Potrzebie. Dzięki temu gestowi mogą państwo uczestniczyć w ratowaniu od głosu, chorób czy smutku bokserów.

13.01.2013
Parys trafił pod naszą opiekę, ponieważ jego właścicielka podupadła na zdrowiu, nie było osoby, która mogłaby opiekować się boksiem na stałe. Parys zamieszkał w Domu Tymczasowym. Jest bardzo sympatyczny, grzeczny, zadbany. Po oględzinach u weterynarza wiemy, że:
– serducho po osłuchu ok,
– guzki przebadane ręcznie- do obserwacji,
– ma chłopina trochę nadziąślaków, ale te załatwimy przy kastracji,
– waga 39 kg’
– ogólna kondycja fizyczna na bardzo dobrym poziomie patrząc na wiek,
– krew pobrana do badania- pakiet rozszerzony,
– kupa i siku będą pobrane do badań w tym tygodniu,
– czipowanie i wszelakie szczepienia również.
Psychicznie jest bardzo dobrze, Parys szybko się zaklimatyzował w nowym miejscu. Apetyt wilczy, łapkami przebiera wzorowo więc nie jest źle.

parys_goniap1