Boksery w potrzebie

Lucyfer

śląskie - hotelik
1,5 roku

18.05.2024

Przyszedł maj… Pachniała Saska Kępa a Lucyfer zamieszkał w nowym domu, będzie często wyjeżdżał na wieś a tam wiemy – rozkwitnie szczęśliwy dając szczęście nowym przyjaciołom.

 

13.03.2024

Raz po raz ktoś interesuje się naszym diabełkiem, mamy jednak pewne wymagania – ten konkretny pies nie nadaje się do miejskiej dżungli, mieszkanie lub dom musi znajdować się na uboczu. To cisza i spokój powodują że Lucyfer rozkwita !

05.01.2024

Nowy Rok Lucyfer powitał z nami, w zaprzyjaźnionym hoteliku w spokojnej okolicy. Wiemy już z całą pewnością że przyczyną utraty domu nie było psie zachowanie.

Lucyfer ma grubą kartotekę badań ale tylko dlatego że postawienie diagnozy wymagało wielu badań. To nie jest schorowany pies, to pies dogłębnie przebadany. Wymaga specjalnej karmy.

Nie wymaga leczenia. Pod naszą opieką nie wykazywał ani negatywnych zachowań ani nie miał oznak bólu, wręcz przeciwnie to bardzo radosny , żywy pies, chętnie się bawi i psoci. Po za pierwszymi dniami gdy odczuwał stres związany ze zmianą miejsca zachowuje czystość w kojcu.

ps: gdy zobaczył hotelowych opiekunów szczerze się ucieszył…

26.12.2023

On jeszcze nie wie…

Lucek znalazł dom, jego nowi opiekunowie wydawali się być troskliwi i cierpliwi, niestety zwyciężyły ludzkie słabości – brak cierpliwości…strach przed ewentualną psią chorobą. Z tego co wiemy, do utraty domu mocno przyczyniły się osoby postronne którym wydawało się że wiedzą o psie więcej niż my…a nowi opiekunowie nie dali ani psu ani sobie czasu by zweryfikować cokolwiek.

Nowy powód utraty domu? „bo może zachorować”

7.11.2023

Lucek to świetny pies, jak na razie zachowuje się całkowicie poprawnie, chętnie bawi się na świeżym powietrzu, lubi też biegać.

Nie posikuje w hotelu, nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt, wciąż jednak obserwujemy i jesteśmy ostrożni.

7.10.2023

Po pierwszych chwilach dezorientacji Lucek bardzo dobrze poczuł się w hotelu, pod naszą opieką nie wykazuje oznak bólowych, jego nastrój jest dość stabilny i jak na razie nie dostrzegamy agresji w stosunku do innych zwierząt.

Według opiekunki psu zdarzało się posikiwać w domu, przeszedł pełną diagnostykę która niczego nie wykazała – pod opieką fundacji brak takiego objawu – będziemy obserowowali.

7.09.2023

Pod opieką fundacji pojawił się nowy psijaciel

OPIS PSA

Imię: Lucyfer zwany potocznie Lucek
Wiek w dniu przyjęcia do fundacji: 1,6 roku
Umaszczenie: rude z białymi znaczeniami
Wielkość: dorodny, szczupły samiec
Historia psa: pies kupiony z hodowli FCI, hodowca zrzekł się psa po informacji że pies potrzebuje zmiany domu, nowy dom ze względu na problemy behawioralno-zdrowotne psa oraz lęk przed pogodzeniem opieki nad psem z opieką nad dzieckiem
Data przyjęcia psa do fundacji: 07.09.2023
Status prawny psa: własność fundacji
ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE
Żywienie: karma RC anallerenic, wcześniejsze próby karmienia innymi tym karmami z tzw najwyższej półki i barfem pod opieką dietetyka zakończyło się pogorszeniem stanu zdrowia.
Szczepienia: komplet aktualnych
Kastracja: brak i odradzana przez szkoleniowców
Aktualny stan psychiczny: zdezorientowany
Ewentualne lęki: zgłoszono nam iż zdarzają się zachowania agresywne w stosunku do innych psów, pies określony mianem lękliwego
ZACHOWANIA
Zachowanie u weterynarza: bardzo dobre
Stosunek do dzieci: nieznany
Stosunek do kotów: goni zdaniem domu, w hotelu nie wykazuje zainteresowania
Stosunek do psów: do obserwacji
Stosunek do obcych: pozytywny
Komendy, które pies zna: podstawowe
Chodzenie na smyczy: w mieście ciągnie, w miejscach ograniczonych bodźców jest dużo lepiej
Zachowanie na spacerze i przywołanie
Obrona zasobów: brak
Zostawanie samemu w domu: zostaje i nie niszczy, nauczony też klatki kenelowej
Podróżowanie autem: bez problemu
Zachowania do korekty: praca z behawiorystą wyciszenie, chodzenie na smyczy
PRZYSZLI OPIEKUNOWIE
Jakich opiekunów potrzebuje pies: dom bez dzieci małych i raczej bez innych zwierząt, świadomych pracy i odpowiedzialnych. Pies ma problemy zdrowotne z przewodem pokarmowym i spondyloze bez objawów klinicznych, wymaga kontrolnych wizyt weterynaryjnych i odpowiedniego prowadzenia medycznego
Wymagania dotyczące warunków przebywania psa: najlepiej domek, obszary podmiejskie, odpowiednia zasobność portfela, bo samo żywienie to koszt minimum 500 zł miesięcznie
Stopień aktywności psa i związane z tym potrzeby: średnio aktywny, wymaga długich spacerów z równomiernym natężeniem

Galeria zdjęć

R6M_9583
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]