Homer

OPIS PSA

Umaszczenie: żółte
Wielkość: ok. 30 kg.
Historia psa: Homer został odebrany dotychczasowym właścicielom przez jedną z dolnośląskich organizacji pro zwierzęcych i przekazany pod opiekę Fundacji Boksery w Potrzebie. Ostatni czas (wg zeznań świadków kilka lat) bokser spędził na balkonie. Poziom miłości do psa w poprzedniej rodzinie łatwo ocenić patrząc na niego.
ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE:

Stan zdrowia psa i zalecenia medyczne: konieczna  kastracja – wg badań na lewym jądrze jest zmiana prawdopodobnie nowotworowa. Zęby w stanie dobrym jak na wiek jednak zauważalne są ubytki szkliwa oraz stan zapalny dziąseł. Serce i płuca osłuchowo bez zarzutów. Homer ma problem z tylnymi łapami, ze względu na dziwne podkurczanie podejrzewamy dysplazję. Na całym odcinku kręgosłupa silna spondyloza. Badania krwi nie są najlepsze – szczególnie podwyższone glukoza, hematokryt i cholesterol. Badania trzeba koniecznie powtórzyć.
Żywienie: sucha karma – obecnie Acana bytowa. Po badaniach trzeba będzie rozważyć karmę specjalistyczną.
Szczepienia: aktualne.
Kastracja: niekastrowany
Aktualny stan psychiczny psa: ciekawy świata , łagodny od pierwszego kontaktu w skrócie „dziadzio misio”
Ewentualne lęki: nie zauważono
ZACHOWANIA
Zachowanie u weterynarza: pozytywne
Stosunek do dzieci: nie sprawdzony, ponoć w domu, w którym mieszkał były dzieci
Stosunek do kotów: nie sprawdzony
Stosunek do psów: pozytywny
Stosunek do obcych: pozytywny
Komendy, które pies zna: siad, zostań. Więcej nie sprawdzałem ale widać, że pies jest pojętny
Chodzenie na smyczy: pełen lajt ;)
Zachowanie na spacerze i przywołanie: nie stwarza żadnych problemów
Obrona zasobów: brak
Zostawanie samemu w domu: nie znany, w klatce trochę szczeka na współlokatorów pomieszczenia ale nie niszczy więc wnioskuję, że nie będzie z nim problemów
Podróżowanie autem: chyba lubi, do jednego auta chciał wskoczyć
Zachowania do korekty: brak

PRZYSZLI OPIEKUNOWIE
Jakich opiekunów potrzebuje pies: pies już drugi raz stracił dom, warto by byli to ludzie odpowiedzialni, niezbyt aktywni lub świadomi, że to dziadziuś i wiele ruchu nie jest wskazane (z uwagi na tylne łapy)
Wymagania dotyczące warunków przebywania psa: mieszkanie, dom, zdecydowanie odradzam balkon bo to idiotyzm
Stopień aktywności psa i związane z tym potrzeby: ruchowo niski, to chyba bardziej typ kanapowca

15.05.2016

Homer został przekazany pod opiekę Fundacji po odbiorze interwencyjnym, przez jedną z Dolnośląskich organizacji pro zwierzęcych. Jak opowiedzieli świadkowie od kilku lat w wyniku konfliktu w rodzinie Homer mieszkał na balkonie.

Homer ma 10 lat, już sam wiek odciska piętno na organizmie a dodatkowe, niekorzystne warunki bytowe zawsze wyolbrzymiają problemy zdrowotne. Po pierwszych badaniach wiemy iż Homer wymaga atencji, zmiany trybu życia oraz karmy. Musimy szybko poprawić kondycję psa by przy zabiegu kastracji usunąć zmienione (być może nowotworowo) jądro.

Pilnie poszukujemy domu tymczasowego lub adopcyjnego dla Homera.

25.05.2016

Homer zamieszkał w swoim domu. To spadek po bokserze Kordzie.

Naszej radości z powodu szczęścia Homera nie sposób wyrazić. Gdy dopada nas zwątpienie w ludzką dobroć pojawiają się ludzie którzy ją przywracają. Dziękujemy !