Boksery w potrzebie

Atom

Pomorze - hotelik
2 lata
Beata
503 916 127

20.03.2020

Atom jest w niezłej koncycji fizycznej, prócz lekkiej niedoczynności tarczycy jego wyniki badań krwi nie mają odstępstw od normy. Dobrze go karmimy, staramy się  by czuł się dobrze.

Atom od czasu do czasu choruje na gardło, zalecono nam kurację wzmacniającą odporność.

10.09.2019

Z przyczyn losowych opiekuna Atoma przez jakiś czas nie będzie się mógł nim opiekować, pomożemy jak możemy!

Atom zamieszka w hotelu w znanym sobie otoczeniu, tam postaramy się w dobrym nastroju poczeka na swojego Marcina

Tymczasem można nas wspierać w utrzymaniu psa.

27.07.2018

Pojawił się ktoś kto jest w stanie zapewnić odpowiednie warunki Atomowi, komu pies spodobał się i kto jest gotów stawić czoło wszelkim niedogodnościom.

Już kilka tygodni minęło od kiedy Atom zamieszkał w nowym domu. Jego opiekun ma doświadczenie w opiece nad psami, odbył wiele spotkać z Atomem pod okiem naszego czujnego Tomka.

Jesteśmy szczęśliwi, że przyszedł dzień gdy Atom może żyć normalnie! Kochany przez swojego człowieka.

Powodzenia psie.

23.02.2018

Atom jest zdrowym fizycznie, silnym psem. Od wielu miesięcy nieustannie pracuje (a także bawi się) pod okiem trenera, odwiedzają go młodzi wolontariusze

Jednak dom do jakiego może trafić musi być świadomy obciążeń psa, tego, że zawsze będzie wymagał uwagi i dodatkowych środków ostrożności.

Atom nie może zamieszkać w rodzinie z dziećmi lub osobami starszymi, nie możemy oddać go do domu w którym pojawia się wielu gości… Opiekunowie nie mogą zachowywać się gwałtownie, emocjonalnie lub zbyt wylewnie (nadmierny, gwałtowny dotyk) w stosunku do Atoma.

Dlatego ten piękny pies wciąż jest z nami. Ale każdy dzień pracy przybliża go do powrotu na łono „społeczeństwa”

13.12.2017

Młody, silny, wciąż pod opieką trenera.

Tomek pracował z Atomem, w jego oczach na dziś pies wygląda tak:
„Obserwacja Atoma w warunkach hotelowych, w pracy z wolontariuszami, podczas socjalizacji w ruchu miejskim i pozamiejski. W kontakcie z nowo poznanym psem unika konfliktów, potrafi się komunikować na poziomie swojego gatunku – cały czas podnosi swoje kompetencje w tym zakresie. Akceptuje dotyk osoby, z którą posiada relacje maja z tego korzyść – oczekując nagrody socjalnej. Osoby z zewnątrz powinny ignorować Atoma przez kilka pierwszy minut aby pozwolić mu zaakceptować nowe zapachy, i pozwolić mu samodzielnie poprosi o subtelne wzmocnienie. Ignorowany wchodzi w relacje z człowiekiem samodzielnie co jest komfortowe dla obu stron. W przypadku Atoma powinniśmy bardzo dbać o jego przestrzeń osobista w pierwszym kontakcie z nowo poznana osobą (szanować go w kontakcie człowiek – pies). Atom delikatnie pobiera pokarm z reki a jedzenie jest motywatorem zewnętrznym, do chłopaka można swobodnie podejść podczas karmienia, dosypać kilka smakowitych kuleczek, przesunąć miskę . Uczy się chodzić na smyczy, podczas luźnego wyjścia na spacer na otwartej przestrzeni trzyma się człowieka. Na bodźce dźwiękowe reaguje w sposób spokojny, czasem zaciekawiony. Reaguje na podstawowe komendy: „siad”, „do mnie”, „zostań”. Osoba posiadająca relacje z Atomem może swobodnie wykonać wszelkie zabiegi: zakładanie obroży, zapianie smyczy, czesanie, wizyta u weterynarza.”

Warunkiem adopcji jest wizyta u psa, zapoznanie się z psem i wskazówkami Tomka.

Fundacja wymaga zobowiązania do dalszej pracy z psem oraz przestrzegania wyznaczonych zasad w postępowaniu z Atomem.
Fundacja nie wyraża zgody na adopcję do domu z dziećmi lub do domu w którym dzieci mogą pojawić się wkrótce.

15.10.2017

Atom pracuje, w stabilnym i bezpiecznym dla siebie środowisku hotelowym, wśród znanych wolontariuszy i dziennych rytuałów zachowuje się bez zarzutu. Lubi aktywności, spacery na których się uczy…ale do adopcji Atoma jeszcze długa droga, utrzymanie go w hotelu, praca behawioralna to spory koszt.

Jeśli dostrzegasz jak bardzo skrzywdzono tego psa prosimy wesprzyj nasze działania – przelej datek, weź udział w akcji #ledowdycha lub oddaj 1% podatku dochodowego.

12.08.2017

Atom jest zdrowy, silny i pogodny.

Opinia i zalecenia behawioralne dla Atoma:

„Pies atakuje bez ostrzeżenia, został oduczony sygnałów ostrzegających, a zwłaszcza warczenia. Czuje się niepewnie w nowych dla siebie sytuacjach, w stresie, w otoczeniu obcych dla siebie osób. Może wtedy reagować agresją (ugryzienie go uspokaja). Ponieważ pies nie ostrzega, należy być szczególnie ostrożnym.
Pies przywiąże się do swoich opiekunów, wszystko wskazuje na to, że będą przy nim bezpieczni, może też zacząć wykazywać zachowania broniące swoich ludzi. Obserwacje wskazują, że w sytuacji nawet dużego pobudzenia pies, wobec swoich opiekunów, potrafi zareagować grożeniem (czyli ostrzegać) bez przekierowania się na człowieka.
Pies może przebywać w towarzystwie obcych sobie ludzi, ale należy przestrzegać zasady: nikt obcy nie dotyka psa, nawet wtedy, gdy pies do tego zachęca. Najbezpieczniej będzie, jeśli pies będzie trzymany na smyczy w odległości uniemożliwiającej bezpośredni kontakt (nie jest wskazane izolować go od obcych osób). Osoby, które nie boją się psa, mogą przebywać w jego towarzystwie bez zabezpieczenia psa na smyczy, ale muszą bezwzględnie pamiętać o tym, aby ignorować psa. Zależy nam na tym, aby pies już nigdy nie ugryzł (zachowanie powinno się wyciszyć, ponieważ każde nowe ugryzienie wzmacnia objaw i pies musi gryźć coraz silniej – nie został zrozumiany). Należy psu zapewnić stabilny dom (znani mu ludzie, rytuały, poczucie bezpieczeństwa; przy obcych powinien być na smyczy i nie powinien być przez nich dotykany).
Dzieciom bezwzględnie nie wolno dotykać psa, ani przebywać z nim, bez towarzystwa opiekunów psa. W towarzystwie dzieci pies powinien bezwzględnie być na smyczy i w kagańcu.
U weterynarza, jeśli pies jest z osobą, którą zna i jej ufa, zachowuje się poprawnie.”

17.07.2017

Atom jest pięknym, młodym, silnym bokserem wobec którego popełniono błędy wychowawcze. Został okaleczony, choć nie w fizyczny sposób! Pies wyraźnie został oduczony prezentowania sygnałów ostrzegawczych, obronnych. Jest to niestety bardzo niekomfortowa sytuacja, pies pozbawiony komunikacji nie jest bezpieczny dla niedoświadczonego opiekuna.  Należy zachowywać szczególną ostrożność.

Po ludzku – czego nie robi Atom? Atom nie warczy, Atom gryzie. Gdyby był człowiekiem? Nim powiedziałby „odejdź” „zostaw mnie” „boję się” uderzałby w „zagrożenie”

Trzeba koniecznie zauważyć, że pies nieco inaczej postrzega rzeczywistość, niektórzy behawioryści porównują psychikę boksera do dwulatków. Dlatego, mimo urody prosimy – jeśli nie masz cierpliwości, jeśli nie umiesz postawić się w pozycji psa by go zrozumieć…jeśli nie wykonasz bezwzględnie zaleceń behawiorysty – nie dzwoń, wybierz innego psa!

Atom jest młody, pojętny dlatego ma ogromne szanse na powrót do „normalności” nie należy jednak oczekiwać szybkich zmian, należy nastawić się na wielomiesięczną, codzienną pracę w budowaniu relacji (przyjaźni) oraz nowej komunikacji.

Atom nie lubi dotyku obcych, wyraźnie różne osoby w różnym czasie uzyskują w jego oczach status „bezpieczny”.  Dlatego chętni na przyjaźń z tym pięknym psem powinni być nastawieni na adopcję „w czasie” na spacer zapoznawczy i powolne wprowadzanie do nowego domu.

28.06.2017

Atom przeszedł dziś zabieg kastracji.

06.06.2017

Pod naszą opiekę trafił młody, około 2 letni, bokser. Błąkał się w Wielkopolsce…Może tylko się zgubił?

W pierwszym kontakcie bywa nieufny, po kilku chwilach zachowuje się dobrze i w miarę swobodnie. Wkrótce poznamy go lepiej i jeśli nie znajdzie się właściciel,  Atom będzie czekał na adopcję.

Na smyczy ciągnie…jak na załączonym obrazku.

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Atom004
Atom006
Atom002c
Atom005
Atom008
Atom007
Atom002
Atom001
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]