Boksery w potrzebie

Argus

Pomorze - hotel pod okiem specjalisty
4 lata
Krystyna
530 482 000

27.08.2019

Prawie dwa tygodnie temu Argus postawił łapę we własnym domu. Okrzyknięty mianem „klasycznego boksera” otulony przyjaźnią i miłością od pierwszych chwil zmienił się w prawdziwego księcia!

Szczęście uśmiecha się do psów dzięki Waszej pomocy!

28.06.2017

Argus nie wszczyna awantur z innymi psami, chętnie przychodzi zawołany. Lubi uwagę i towarzystwo człowieka, ale nie opiera się gdy wraca do hotelowego kojca. Braki w umiejętnościach komunikacyjnych stara się nadrobić urokiem osobistym. Łapie ząbkami za ręce, podszczypuje gdy szuka uwagi człowieka. Jest doskonałym materiałem do szkolenia, zależy mu na pochwałach i zadowoleniu opiekuna.

Potrzebuje człowieka-przewodnika, domu bez dzieci ewentualnie z chętną do pracy z nim młodzieżą. Pies nie jest groźny, jednak ze względu na tkliwość szyi oraz braki umiejętności komunikacji wymaga domu spokojnego, zdyscyplinowanego z pewnym siebie przewodnikiem.

29.05.2017

Taki książę półkrwi, któremu w życiu się nie wiodło. O opiekę nad nim poprosiła wolontariuszka schroniska, Argus trafił do schroniska w wyniku interwencji. Tkwił przypięty łańcuchem do…niczego, bo nawet budy nie miał 🙁 Natomiast obroża z łańcucha wrosła w szyję. Teraz Argus, przez długi czas odizolowany od człowieka, z krzywdą na szyi, potrzebuje czasu, cierpliwości oraz dyscypliny od ludzi. Nie wolno dotykać go w okolicach szyi, zbyt pochopnie łapać za głowę, przytulać. Teraz należy zachowywać przestrzeń intymną psa nie naruszoną. Trzeba dać psu czas na zapoznanie z człowiekiem, z życiem, z pozytywną formą kontaktu.

Jest młody, ma dopiero 4 lata, życie jest przed nim.

W okresie adaptacji do życia, Argus prosi o wsparcie Fundacji w utrzymaniu go i przygotowaniu do życia.

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Argus003
Argus000
Argus001
Argus004
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]