Boksery w potrzebie

Tonik

śląskie - hotelik
1,5
Basia
723186706

18.06.2015

A jednak! Jednak już nie nasz, już ma swój dom, swoją rodzinę. Wokół winnicę,pola, łąki, lasy kocie, psie, końskie i świńskie towarzystwo. O sokołach nie wspomnieliśmy? A to dlatego, że z sokołami Tonik nie polata.

Tonik został członkiem rodziny w Czarnowodzie. To taki Raj na ziemi…

10.06.2015

Po szczegółowych kontrolach i konsultacjach weterynaryjnych podjęliśmy decyzję o zabiegu kastracji. Wszelkie zmiany widoczne w obrazie USG uznano za niegroźne, jednak ciężar właściwy moczu Tonika jest zbyt niski.Z całą pewnością bokser musi być pod obserwacją. Drugim problemem jest niska waga, niestety mimo rozpieszczania Tonik nie przybiera na wadze.

Dziś Tonik pomyślnie przeszedł zabieg kastracji.

27.05.2015

Tonik doskonale zaaklimatyzował się w domu tymczasowym. W warunkach domowych, przy spokojnym opiekunie Tonik zachowuje się bardzo poprawnie. Zna podstawowe komendy. Po tygodniu spędzonym w domu wychowawczym można było już wyróżnić pierwsze obszary do pracy z psem, między innymi samotne zostawanie w domu oraz komunikację z innymi psami.

Odrębną kwestią była alarmowa sytuacja, Tonik zaczął bowiem posikiwać w domu. Ogromnie się tego wstydził…Opiekunka bez zbędnej zwłoki zabrała go na badania weterynaryjne.

Pierwsze wyniki badania krwi i moczu nie były dobre, a ich przyczyny mogły okazać się poważne. Po premedykacji, wyniki kontrolne okazały się lepsze. Prawdopodobnie przyczyną była przebyta infekcja i silny antybiotyk który przyjmował Tonik.

Na wykonanym USG jest widoczna duża prostata oraz nieokreślonej natury twór przy nerce. W najbliższych dniach Tonik przejdzie bardziej szczegółowe badania pod okiem radiologa oraz konsultację nefrologiczną. Trzymamy kciuki za pacjenta.

Jak oswoić boksera z odkurzaczem? Zapraszamy na film.

Poskromienie odkurzacza

07.05.2015

Dziś kręgi naszych przyjaciół powiększyły się o Tonika. Młody bokser dwa tygodnie temu trafił do jednego ze śląskich schronisk. Dziś zamieszkał w hotelu, został też zbadany przez weterynarza. Ze względu na silny katar otrzymuje antybiotyk.

Póki co jest chudy i kosteczki mu wystają, ale za kilka dni powinien wyglądać jak młody bóg.

W niedzielę Tonik zamieszka w Tymczasowym Domu Wychowawczym Mirabel

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Tonik003
Tonik004
Tonik001
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy