Boksery w potrzebie

Tina

dolnośląski
11

03.07.2014

Dziś, w objęciach kochających opiekunek Tina zasnęła na zawsze. Wiemy jak wielką pustkę po sobie zostawiła, dziękujemy opiekunkom za wspaniały czas i opiekę którą jej podarowały.

Państwu dziękujemy a wspieranie naszej podopiecznej.

02.07.2014

Tina straciła apetyt. Była osowiała, opiekunki zabrały ją na  kontrolne badania.

Niestety nie mamy dobrych wieści. Wyniki nerkowe pogorszyły się. W ciągu tygodnia kreatynina skoczyła z 600 do 1000 (przy górnym max. zakresie 160) a mocznik z 40 do 60 (max. 9). Fosfor, który zawsze był w normie też przekroczył górną granicę. Tincia nie chce jeść. Wstaje tylko jak bierzemy ją na siusiu. Drepta powolutku i z powrotem do łóżeczka. Słabiusieńka jest. Aż żal patrzeć. Zalecenie weta to głownie kroplówki i suplementy na odkwaszanie.

Trzymamy kciuki…

02.05.2014
Mimo braku jednej nerki Tincia miewa się dobrze. Chuchamy i dmuchamy. Tina lubi zabawy, spacery i…kąpiele w błocie.

06.01.2014

Dopisuje zdrowie, dopisuje pogoda.

Tina002

Tina ma dobry apetyt, wszystko wskazuje na to że samopoczucie również ma dobre. Nie stroni od zabaw na spacerze, chętnie biega i równie chętnie śpi.

29.12.2013

Tina003

26.11.2013

Tina miała zabieg, usunięto dwa guzki i dwie niegroźne narośle. Materiał pobrany z guzków został wysłany na badania histopatologiczne. By podnieść kondycję i komfort suczki – dostała kroplówkę na przepłukanie organizmu (przypominamy iż Tina ma jedną nerkę)

Tina jest na lekkostrawnej diecie, opiekunki robią wiele by utrzymać podopieczną w dobrej kondycji. Dziękujemy Im za ogromne serca które okazują Tinie.

Państwa prosimy o pamięć przy rozliczaniu PITów, 1% pozwala nam utrzymywać takie sympatyczne psy jak Tina.

04.09.2013

Jak to u seniorów bywa, raz jest zdrowa i pełna energii, a innego dnia niedomaga. Niestety rozpoczęła się „akcja” trzustka.Wyniki amylazy i lipazy wychodzą bardzo podwyższone więc bokserka jest teraz na dietce gotowanej. Dieta nekowa wyklucza się z trzustkową, dlatego należało odstawić leczniczą karmę na nerki. Tina będzie wspomagana dietą, lekami oraz jeśli zajdzie potrzeba kroplówkami.

Tymczasem psychicznie Tintulec miewa się wyśmienicie, humorek dopisuje, apetyt…wręcz wilczy, dupka radośnie fika na spacerach

16.01.2013
Tina przeszła skomasowany zabieg operacyjny.
Gdy opiekunki zgłosiły się z Tiną na zabieg usunięcia guzków z powieki, weterynarze wykonali dodatkowe USG, po którym zgodnie orzekli, że trzeba zrobić zabieg sterylizacji i wyciąć guzy.
Powodem dodatkowego USG był zaobserwowany dzień wcześniej duży wyciek z pochwy. Stwierdzono dwie torbiele, które w przyszłości zaowocowałyby ropomaciczem.
Tina zaopatrzona w leki dla oka oraz kroplówki, odzyskuje siły w domu tymczasowym.
Po kroplówkach badania krwi dały dobre wyniki – mocznik kreatynina są w normie.
Prosimy państwa o wsparcie 1% podatku. Dzięki ludziom o dobrych sercach możemy pomagać bokserom.

20.11.2012
Tina przeszła ponowne badania, wyniki nie były najlepsze suczka musiała dostać kroplówki. Ponieważ po wykonaniu poprzedniego usg w niedużej przychodni pojawiły się wątpliwości, aby je rozwiać suczka miała powtórzone badania w klinikach. Wynik cytujemy: ”podejrzenie wrodzonej dysplazji nerki lewej; narząd pomniejszony o zatartej i chaotycznej strukturze. Wielkośc nerki wynosi 3,6/2,2cm. wg. badania nie wychwycono mierzalnych przepływów naczyniowych w narządzie”. W potocznym rozumieniu nerka Tiny jest wielkości kociej nerki. Druga mieści się w granicach normy. Tina będzie „płukana” aby ustabilizować organizm i zdecydować o dalszym postępowaniu.
Bokserka niby seniorka, spaceruje powolutku, nóżka za nóżką…chyba, że nagle zapomni o tym i dokazuje jak szczenię Smile
Prosimy o wsparcie w utrzymaniu i leczeniu tej pięknej bokserki. Sprawmy aby jesień życia była słoneczna i radosna!

27.09.2012
Tina mimo wieku doskonale odnalazła się w nowym środowisku, z koleżanką bokserką w pokoju dzieli dom.
Na spacerkach chodzi spokojnie i trzyma się blisko opiekunek…czasem coś ją mocno zainteresuje i odchodzi na bok, nie próbuje uciekać!
Na smyczy chodzi ładnie, ale widać, że nie jest do tego przyzwyczajona i ze zdziwieniem zerka na ten sznurek ciągnący się za nią.
Opiekunki zauważyły także, że Tina boi się samochodów i motorów wydających głośne hałasy i dlatego trzeba pamiętać, żeby przy ulicy trzymać ją krótko na smyczy. Na mijające psy reaguje raczej przyjaźnie albo obojętnie.
W domu Tina jak przystało na damę w pewnym wieku, jest mało aktywna.
W stosunku do dzieci nie wykazuje niechęci i pozwala się głaskać, podobnie jest z dorosłymi.
Tina przeszła pierwsze badania, ponieważ wyniki mocznika i kreatyniny są mocno przekroczone suczka będzie dostawała specjalistyczną karmę. Ma też kilka pomniejszych guzków, na listwach mlecznych oraz w okolicy odbytu. W odpowiednim czasie będzie przeprowadzona biopsja i podjęta decyzja o operacyjnym usunięciu takowych.
Zapraszamy do adopcji wirtualnej. Tina codziennie udowadnia iż jest warta każdego gestu dobrej woli!

15.09.2012
Tina przeszła pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym we Wrocławiu. Całą drogę zachowywała się wzorowo, jak na boksia przystało zwinęła się w boksiowy rulonik i poszła spać… oczywiście nie zabrakło chrapania i chrumkania. Na miejscu została bardzo żywiołowo i przyjaźnie przyjęta przez sunię rezydentkę. W galerii zamieszczamy nowe zdjęcia uśmiechniętej Tiny.

09.09.2012
Bokserka Tina była pod opieką starszej, samotnej osoby, która ze względu na wiek i stan zdrowia przebywa obecnie w domu opieki. Pies został sam pozbawiony opiekuna. Przygarnęli ją ludzie o dobrym sercu – jednak nie mogą oni na stałe zajmować się bokserką. Sytuacja jest trudna i potrzebne jest pilne rozwiązanie.

Tina to pogodna bokserka w wieku ok 10 lat. Suczka ma bardzo przyjazne usposobienie zarówno dla osób znajomych jak i obcych. Jest bardzo energiczna i skora do zabawy mimo wieku. Z wiedzy jaką dysponujemy pies jest w dobrym stanie zdrowia, wymaga jedynie zabiegów pielęgnacyjnych (obcięcie pazurów).

Bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu opiekuna dla Tiny lub choć domu tym

Galeria zdjęć

tina001
Tina002
Tina003
Tina004
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy