Boksery w potrzebie

Suan

21.11.2014
Niestety z powodu ciągle pogarszającego się stanu, Suan został wczoraj odprowadzony za Tęczowy Most.

16.10.2014
Niby był wesoły, niby nic…a jednak. Coś zaniepokoiło opiekunkę Suana – wyraźnie coś złego zaczęło się dziać. A kiedy źle się dzieje nasi podopieczni trafiają do weterynarza.
W klinice zbadano starszego pana, okazało się że na śledzionie jest guz – albo śledziona na guzie, gdyż ten było ogromny ! Natychmiast została podjęta decyzja o zabiegu. Zrobiliśmy Suanowi także zdjęcie RTG – przerzutów nie ma, natomiast był…śrut ! Tak, tak do Suana kiedyś ktoś strzelał, z broni myśliwskiej.
Kiedy tylko dziadek zrobił się lżejszy, nieomal natychmiast stał się weselszy i rześki. Wolontariuszka Basia donosi że bokser jak nowy, pełen życia i radości.
Przyszła jesień, spadły liście na boksera oczywiście. Przypominamy że Październik to symboliczny miesiąc adopcji starszego psa. Może tej złotej jesieni ktoś z państwa podaruje kolorową, radosną jesień życia Suankowi ?

Chcesz wiedzieć więcej ? Napisz lub zadzwoń do nas.

31.08.2014
W ubiegłym tygodniu Suan miał robiony posiew z łap i wyszły 3 rodzaje bakterii na które już otrzymuje antybiotyki. Poza tym stan jego palców bardzo się poprawił, rany zagoiły się, dzięki czemu Sułek chętnie biega na spacerach. Jest w znacznie lepszym stanie zarówno psychicznym jak i fizycznym. Dzięki staraniom wolontariuszki i troskliwej opiece Suan przybrał na wadze i odzyskał humor. To wspaniały pies, który będzie wiernym towarzyszem dla swojego nowego pana. Nie może jednak mieszkać w domku z innymi psami, bo ich nie toleruje (choć czasami zdarza mu się zrobić wyjątek).

28.07.2014
Niestety Suan nadal pozostanie w klinice. W leczeniu skóry widać co prawda rezultaty ale nie udało się wyleczyć pazurów. Musiał mieć wszystkie zerwane (z jednej łapki). Drugą złą wiadomością jest nowotwór jądra. Z uwagi na jego stan i wiek nie chcieliśmy go przynajmniej na razie kastrować ale nie ma innego wyjścia. Kastracja ze względów na niedawny zabieg pod narkozą odbędzie się w przyszłym tygodniu. Do czasu kastracji będzie przebywał w klinice. Jutro wieczorem będziemy też mieli wynik kontrolnych badań moczu. Nadal pilnie poszukujemy opiekuna dla Suana. Jeśli ktoś chciałby pomóc, a nie jest w stanie wziąć psiaka do siebie do domu, istnieje możliwość wirtualnej adopcji, dzięki której będziemy w stanie nadal pokrywać koszty bardzo drogiego leczenia.

23.07.2014
Sułek został przeniesiony do kliniki gdzie zostały wykonane badania krwi, moczu i USG jamy brzusznej. Najwięcej obaw budzi palec przedniej łapy, który jest cały czas spuchnięty. Nie wiadomo jeszcze czy to zmiana nowotworowa czy bardzo zmieniony stanem zapalnym fragment. Natomiast lekarze obawiają się konieczności amputacji palca razem z paliczkiem. Sułek otrzymuje specjalistyczną karmę, ale mimo tego nie przybiera zbytnio na wadze. W najbliższy poniedziałek zapadnie decyzja co do jego dalszego leczenia.

16.07.2014
Sułek jest 12 letnim bokserem, oddanym do schroniska przez właścicieli. Jest w bardzo złym stanie zarówno psychicznym jak i fizycznym. Jest wychudzony, ma silnie opuchnięte przednie łapki, infekcję ucha i ranę koło oka. Sułek ma też depresję, jest wycofany, zagubiony, przerażony i bez chęci do życia. Potrzebuje natychmiastowego leczenia, oraz domu w którym będzie mógł poczuć się bezpieczny…

Galeria zdjęć

suan003
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]