Boksery w potrzebie

Stevie

12.01.2014
Stevie zwany Tango znalazł swój nowy i wspaniały dom, w którym opiekować się będzie bardzo liczną rodziną 🙂 Bardzo się cieszymy, gratulujemy odwagi i dziękujemy nowej rodzinie za serce okazane temu wspaniałemu psiakowi! Powodzenia!

31.08.2013
Stivi, obecnie Tango Al Pacino, to młody, około dwu letni przystojniak.
Niewidomy! Porusza się z gracją rysia.
Nauczyłam go podążać za dźwiękiem klikera. Może chodzić wyłącznie na luźnej smyczy, nie ciągniemy go, ani nie pchamy. Posługujemy się jedynie głosem i klikerem. Tango jeszcze lepiej radzi sobie bez smyczy, idąc za człowiekiem. Otrzyma stosowne zaświadczenie o tym, ze może chodzić bez smyczy (nie tam gdzie występuje zagrożenie np. jezdnia).
We własnym ogrodzie oraz w domu radzi sobie znakomicie. Robi nosem skan otoczenia i mapa gotowa. Schody nie stanowią dla niego problemu. Z pewnością można przy nim nauczyć się niezagracania podłogi.
Dla Tango najlepszy będzie dom z ogrodem lub w spokojnej okolicy, gdzie będzie mógł wychodzić na spacery po znanym sobie terenie, bez wielu hałasów. Tango potrzebuje względnej ciszy, zbyt wiele głosów naraz (np. spacer po mieście) jest dla niego wykonalny, ale męczący.
Dla innych psów Tango może być mało czytelny, nie widzi bowiem zachęty do zabawy, ani innych psich gestów. Poza tym, w postawie ciała, prezentuje zachowania psa w trakcie tropienia (pracuje nos, ciało wyciągnięte, napięte, ogon wzdłuż ciała, wyprostowany). Jednak w spotkaniu z drugim psem Tango od razu przyjmuje postawę przyjacielską: rozluźnia się, macha ogonem, a w razie poważnej zaczepki kładzie się na plecy. Widać, ze świetnie opanował sygnały uspokajające.
Tango jest chodzącą łagodnością wobec ludzi, dzieci, psów, kotów. Uwielbia być przytulany i miziany. Dotyk człowieka sprawia mu wyraźnie dużą przyjemność. Sam ładuje się na kolana.
Sypia na swoim posłanku, w sypialni człowieka, ale nie pogardzi ludzkimi pieleszami i możliwością przytulenia się.
Miski nie broni, ładnie wszystko zjada. W domu zostaje bez problemu, niczego nie niszczy. Potrafi śpiewać! Wysokim, melodyjnym głosem.
Jest to pies dla osób prowadzących spokojny tryb życia, którzy nie chcą zabierać wszędzie psa z sobą. Tango potrzebuje spokojnych spacerów, po znanej mu okolicy. Musi sporo wypoczywać, z uwagi na to, że jest ciągle w trybie pracy węchowej. Będzie doskonałym towarzyszem dla starszych osób, ale również dla starszego, potrzebującego spokoju psa. Nasza starsza suka, Abra, od razu zaopiekowała się Tangiem. Pomagała mu np. schodzić po schodach, dotykając go swoim bokiem.

29.07.2013
Stevie trafił pod naszą opiekę z jednego z podwarszawskich schronisk.
Znaleziony przez osobę prywatną, nie mógł u niej zostać z uwagi na obecność innych zwierząt i tak trafił do schroniska, a stamtąd do nas.

Stevie, imię nieprzypadkowe. Jest niewidomy, co zostało potwierdzone w badaniu klinicznym. Nie jest możliwe ustalenie czy jest to ślepota wtórna czy wrodzona. Zamieszkał w domu tymczasowym, ale musi zmienić lokal, ponieważ Stevie nie dogaduje się z psim rezydentem.

Stevie przez lekarza weterynarii został oceniony na ok. 4 lata.
Jest niewidomy w 100 %, został odpchlony, jego uszy wymagają toalety.
Badania wkrótce zostaną wykonane.
W gabinecie weterynaryjnym zachowywał spokój.
Umie jeździć samochodem.

Galeria zdjęć

stevie001
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]