Boksery w potrzebie

Roki

Mazowsze - dom tymczasowy
11 lat
 

26.11.2013

Pomimo burz…pomimo trudów jakie niosła ze sobą opieka nad niezgodnymi bokserami, Rokim nieprzepadającym za dziećmi opiekunowie nie poddali się. Nie tylko Roki nie musi opuścić swojego domu tymczasowego ale otrzymał deklarację dozgonnej opieki i miłości.

Roki został adoptowany.

26.02.2013
Roki musi znaleźć nowy dom, lub nowy dom tymczasowy. Dotychczasowi opiekunowie dali z siebie wszystko. Cierpliwie i serdecznie opiekowali się Rokim. Przez wiele długich miesięcy skutecznie izolowali psy od siebie. Teraz staje się to trudne, niedługo stanie się niemożliwe.. 
Roki jest spokojnym, radosnym psem. Nie lubi innych psów, nie powinien przebywać w towarzystwie małych dzieci. 
Kto przygarnie naszego seniora ? Kto stworzy dla niego nowy przyjazny dom ?

10.10.2012
„Sympatyczny senior, zdrowy wciąż pełen życiowej energii pozna równie sympatyczną rodzinę.”
Roki, jak każdy pies o gorącym sercu jesień życia chciałby przeżyć we własnej rodzinie, we własnym domu.
Mijają dni, miesiące, lata… Roki czeka. Czeka na patyk rzucony przez kochającego człowieka, czeka na dzień dobry i dobranoc wypowiedziane z troską i miłością.
Historia Rokiego w fundacji jest długa, zbyt długo już czeka.
Dajmy Mu szansę na własny Dom!

15.08.2012
Roki nie przejmuje się wiekiem, w dobrym zdrowiu, pełen sił i radości spokojnie czeka na swój dom. Czeka już bardzo, bardzo długo.
Nie ulega wątpliwości że opiekunowie darzą Go nie tylko sympatią, ale jak każdy kto kocha pragną dla swojego podopiecznego jak najlepiej. Roki nie potrafi zaprzyjaźnić się z innymi psami w obejściu. Roki potrzebuje swojego domu, swojej kochającej rodziny, swobody na swoim terytorium. Potrafi się bawić, potrafi pilnować domu, potrafi też kochać i pragnie być kochany. Ogrzeje swym wyjątkowym ciepłem nie tylko kanapę, ale i serca przyszłych domowników.

20.03.2012
Roki z radością i w pełni sił wita wiosnę!
Jeżeli masz fotel lub/i kanapę/, lubisz jeść jabłka w towarzystwie swojego psa i oglądać z nim tv, a do tego chcesz się czuć bezpiecznie, no i masz w szufladzie balony to Roki jest dla Ciebie! Tak, tak najnowsze doniesienia z domu tymczasowego Rokiego ewidentnie potwierdzają zamiłowanie Rokiego do zabaw, najlepiej balonami.

03.02.2012 
Roki nadal przebywa pod opieką Fundacji.
Mieszka w DT który pozwolił mu rozkwitnąć. Roki jest słusznej masy ciała, zdrowy i wciąż pełen radości i wigoru. Zaskakująco, jak na jego wiek, bardzo chętnie się bawi, biega, zbiera patyki. Nie jest obojętny na uwagę i pieszczoty człowieka.
Czy znajdzie się dla niego człowiek na własność ? Czy zawiąże nową przyjaźń ?

Jeśli nie możesz zaoferować Rokiemu prawdziwego domu, możesz go adoptować wirtualnie!

18.08.2011
Roki wciąż czeka na swojego człowieka. Inne psy przychodzą, odchodzą, a on czeka. Zdrowy, zadbany, pełen energii i boksiowego temperamentu – czego chcieć więcej? Filigramowy, bokserzy model musi być jedynakiem, ponieważ w
zwierzęcym towarzystwie Roki  najbardziej lubi siebie 🙂 Nynuś!

01.03.2010
Oto relacja z odwiedzin w hoteliku: Drobny, filigranowy jak na psa, boksiołek, którego chciałoby się tylko na hopa i do całowania. Ma niezwykle dziewczęcy urok w sobie. Do miziania przyjmuje postawę – oj chciałbym, ale jestem ciut nieśmiały. A jak się ośmieli to kuper w precelki, a jak się go drapie lub klepie, cały się wykręca i napiera na boki W tym roku, we wrześniu skończy 8 lat, zupełnie tego nie widać, także fizycznie. Musiał być na prawdę zadbanym psem.
Nie jest psem ogrodnika, a ogrodnikiem we własnej, boksiej postaci. Wszystkie patyki jego, chodzi na małe składowisko patoli i co rusz wygrzebuje kolejne, które z lubością obgryza, łamie i rozkłada na drobne. Dziś w zabawie z patykiem zaczął też kopać dołek. Na Kasi „nie wolno” przysiadł na patykiem i rozpoczętym dołkiem, zrobił minę – jaki jestem nieszczęśliwy, skarcili mnie, posiedzę pleckami do niej, może franca stąd pójdzie, a ja będę kopał dalej. Tego nie da się opisać, po prostu siedzi taki bezradny mazgaj, postękuje i widać, że nie mieści się w sobie, by poszaleć dalej! Cudowny pies.

08.01.2010
Roki jest już pod opieką Fundacji. Zamieszkał w podwarszawskim hoteliku, w którym został otoczony najlepszą możliwą opieką…

21.12.2009
Roki ciemno pręgowany bokser trafił do schroniska z etykietką agresora, oddany przez właścicieli, ponieważ pogryzł domowników, rzekomo bardzo źle zachowywał się w stosunku do maleństwa, które niedawno przyszło na świat… I pod kątem agresji był obserwowany w schronisku. Agresji nie stwierdzono, pomimo, że codziennie z psem tak naprawdę miały do czynienia nowe osoby, zmieniający się przy psach pielęgniarze i wolontariusze.
Zachowanie Rokiego zmienia się, kiedy ten wychodzi z kojca. Grzecznie idzie na spacer, nie szarpie na smyczy. Dzisiaj miał test na kota. Pierwszy kontakt, wiadomo, dawaj kotku zaraz cię zjem, ale kiedy kotek mu odpyskował, Roki zmienił swoje nastawienie. Podejrzewam, że działa u niego typowy mechanizm – kotecek ucieka, to go pogonię, tylko co zrobić, kiedy kotecek NIE ucieka i jeszcze SIĘ SADZI? Chyba pozostaje zaprzyjaźnić się z nim…
Stwierdzono natomiast zupełnie coś innego, a mianowicie OGROMNĄ DEPRESJĘ. Tęsknota za domem, nowe otoczenie, inni ludzie, zapachy odgłosy spowodowały, że pies zaczął marnieć w oczach. Obecnie nie ma z nim żadnego kontaktu, zamknął się w sobie, zapadł. Oto słowa wolontariuszki Dominiki: Po raz pierwszy widziałam coś, o czym do tej pory wyłącznie czytałam na innych forach i książkach. Kiedy idę do schroniska zastanawiam się czy JESZCZE stoi osowiały w klatce. Kiedy dzwoni Agnieszka, jestem niemal pewna, że zaraz mi powie, że Roki właśnie odszedł…
Schronisko nie jest w stanie zapewnić mu 24 godzinnej opieki człowieka, a tego Roki wymaga bezwzględnie. Wolontariusze i pracownicy schroniska starają się robić co w ich mocy, ale … POTRZEBNY jest pilnie dom, który pokocha Rokiego i da mu wiarę w to, że warto żyć!

Fundacja Boksery w Potrzebie
Zgrupowania Żmija 25/49
01-875 Warszawa
Konto bankowe:
87 1090 1870 0000 0001 0841 2247

Galeria zdjęć

Rokitop
Roki000
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]