Pandora

pomorskie - dom tymczasowy
Krystyna

13.09.2020

W piątek były 10 urodziny Pandory, nie spędziła ich jednak z rodziną…nie było tym razem przysmaków i prezentów. Był szpital i sala operacyjna. Zabieg trwał długo, usunięto guz, nerkę…Pandora straciła dużo krwi a dodatkowym powikłaniem jest zapalenie trzustki. Wczoraj ponieważ trzyma się kurczowo życia, a opiekunowie nie rezygnują z walki o nią , przetoczono jej krew. Wciąż jest zagrożenie życia…

Koszty leczenia przekraczają już 8000zł jej młodzi opiekunowie zmuszeni byli poprosić nas o pomoc. Pomagamy! Wspólnie z naszymi sympatykami, wolontariuszami i ludźmi którym zależy staramy się by Pandora miała szansę żyć.

Zapraszamy do  udziału w zbiórce na facebook lub do wpłat celowych na konto fundacji   : 87 1090 1870 0000 0001 0841 2247

16.07.2020

Wielką radość sprawiła nam dzisiejsza relacja. Klaudia tak pisze o swojej podopiecznej:
„Cztery lata temu w Naszym życiu, zjawiła się Pandora ❤️ Pojawiła się w ekspres tempie. Smutny, brudny, zaniedbany grubasek z cyckami do ziemi. Po godzinie spędzonej w mieszkaniu, już znalazła się na łóżku, wiedziała, że to jej miejsce na zawsze. Te parę lat, jest czymś najpiękniejszym co mogło Nas spotkać. . . Mimo wszystko. Nie potrafimy sobie wyobrazić, że jej nie ma wśród Nas, czujemy się tak jakby była od zawsze. Pandzioszku Nasz, kochamy Ciebie nad życie. A Fundacja Boksery w Potrzebie i w szczególności Krystyna , Beata chcemy jeszcze raz podziękować, bo to dzięki Wam Nasza Puszeczka Pandory jest z Nami ☺️❤️
Dziękujemy za wspaniały dom dla bokserki. Życzymy Wam wielu wspaniałych, wspólnych lat

11.08.2016

Im krótsza historia w Fundacji tym…nie, nieprawda, każda adopcja cieszy nas równie mocno! Pandora nie szuka domu, suczka na zawsze zostaje w domu który miał być tylko na chwilę.

29.07.2016

Suczka zamieszkała w domu tymczasowym, w międzyczasie odwiedziła gabinet weterynarza gdzie po wstępnych badaniach przeszła konieczny zabieg kastracji (sterylizacji). Po zabiegu Pandora czuła się dobrze. Co o niej wiemy dziś?

Całe swoje życie spędziła w budzie w kojcu jako maszynka do rodzenia szczeniąt. Mimo tego, jest to bardzo pozytywny pies! Suczka szybko aklimatyzuje się w pozytywnym otoczeniu, jak do tej pory nie przedstawia zachowań wymagających korekty.

ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE
Stan zdrowia psa i zalecenia medyczne: zdrowa, ma poranione uszy, muszą się zaleczyć.
Żywienie: co pasuje.
Szczepienia: aktualne.
Kastracja: tak.
Aktualny stan psychiczny psa: bardzo dobry.
Ewentualne lęki: brak.

ZACHOWANIA
Zachowanie u weterynarza: doskonałe.
Stosunek do dzieci: bez problemów.
Stosunek do kotów: nie wiemy.
Stosunek do psów: jest socjalna, ale rozpoznaje psy „zaczepno-obronne” i na nie się rzuca.
Stosunek do obcych: bardzo dobry.
Komendy, które pies zna: siad, do mnie.
Chodzenie na smyczy: bez problemu.
Zachowanie na spacerze i przywołanie: żadnych problemów, trzeba tylko oddalać się od pyskujących małych psów.
Obrona zasobów: nie broni.
Zostawanie samemu w domu: bez problemu.
Podróżowanie autem: bez problemu.
Zachowania do korekty: poczucie swobody (możliwość oddalenia się) przy psach nie socjalnych.

PRZYSZLI OPIEKUNOWIE
Jakich opiekunów potrzebuje pies: nie ma specjalnych wymagań.
Wymagania dotyczące warunków przebywania psa: nie ma specjalnych wymagań.
Stopień aktywności psa i związane z tym potrzeby: normalny bokser, jest troszkę przygruba, powinna zachować tę masę ciała, ale tłuszczyk zastąpić mięśniami = bieganie.

26.07.2016

Czasem potrzebna jest interwencja, wsparliśmy w takim działaniu pewną gminę – dzięki czemu Pandora nie mieszka już w takich warunkach :

Pandora001Pandora002

119336278_962439780898548_4957578766895596004_n