Boksery w potrzebie

Pablo

woj. wielkopolskie - hotel
ok. 4 lat
Hania
608 789 140

29.05.2015

Bardzo lubimy gdy nowe rodziny dzielą się z nami swoją radością. Miłością…Pablo i Klara. Dwa boksery które były w potrzebie.

Pablownowymdomu000

01.04.2015

To nie żart!

…długo czekał, uczył się życia w społeczeństwie, ale się doczekał. Zamieszkał w swoim domu, ze swoją rodziną. Bawi się z dziećmi oraz z Klarą, bokserką również adoptowaną z fundacji.

10.03.2015 

Krok dalej…Pablo zamieszkał w domu tymczasowym. Przygarnęła go rodzina bokserki Emilki. Wprawdzie pierwsze godziny, gdy psy się dogadywały pełne były emocji i stresu ale dziś wszystko wygląda…sami zobaczcie jak!

 

05.02.2015

Pablo pokazał nam swoje zalety, w kontakcie z całą paczką psów zachował spokój. Następnie na wybiegu pojawili się obcy mu ludzie, również zachował się grzecznie.

Nauk ciąg dalszy…ponieważ w miejskim zgiełku Pablo nie odnajduje się zupełnie. Szczeka na wszystkich wokół, nawet na pojazdy. Ten cały świat miejski jest dla niego światem nieznanym, przerażającym. Osoba, która prowadzi go na smyczy, musi mieć psa przypiętego podwójnie (obroża i szelki) oraz mocno go trzymać. Lęk, którego nie potrafi póki co opanować mógłby stać się motorem do niekontrolowanych zachowań.

Przyszli opiekunowie muszą wziąć pod uwagę jego ograniczenia, może mieć problem w odnalezieniu się w mieście, w wakacyjnym kurorcie…w każdym tłumnie odwiedzanym miejscu.

23.01.2015

Pablo poczynił ogromne postępy, jednak chcemy mu zapewnić bardziej intensywną pracę by jak najszybciej był gotów do adopcji.

Marzymy o tym o czym on musi marzyć w samotne wieczory, gdy cichutko wtula się kocyk przyniesiony przez Hanię. O domu…takim gdzie ciepło nie od ciepła, a od przyjaźni i bezpieczeństwa jest.

Aby spełnić marzenie Pabla już wkrótce zameldujemy go u zaprzyjaźnionego trenera. Po takiej szkole, nie będzie zmiłuj !

Kochaj albo…kochaj !

Pablo jest jak dziecko odkrywające świat, przerażenie miesza się z zachwytem.  Zachwytem nad pozornie zwyczajnymi zjawiskami. Na przykład takie kępki fruwającej sierści…poezja.

Kto pokocha wirtualnie Pabla ? Kto podaruje 1% miłości dla bokserów ? Może Ty ? Liczymy na Ciebie !

6.12.2014

Wolontariuszka Hania „Szał radości w kojcu jak mnie zobaczył i tylko jedno radosne szczeknięcie, wiedział mądrala że zobaczy moje plecy jak będzie zbyt gadatliwy” dla nas to wystarczający dowód na ogromny potencjał i inteligencję jaki skrywa Pablo.

Rany pooperacyjne goją się szybko. Pacjent wrócił już do formy.

3.12.2014

Ogromu postępów jakie poczynił Pablo nie sposób opisać, dlatego w ogromnym skrócie – Pablo spokojniej chodzi na smyczy, nie wyrywa rąk. Nauczył się też jak spokojniej i ukierunkowanie okazywać uczucia. Pojmuje już zasady poprawnej komunikacji z człowiekiem.

Pablo to przesłodki i kochany psiak, bezproblemowy w znanym mu otoczeniu, ale niesamowicie ekspresywnie reagujący na coś co jest mu obce i stresujące.

Najbardziej stresującym, ukazującym ogromne możliwości wokalne przeżyciem było przygotowanie do zabiegu kastracji.

Pablo przeszedł badania, w tym USG. Następnie zabieg kastracji z usunięciem uwięzionego w ciele jądra. Z powodu wnętrostwa Pablo mógłby w przyszłości chorować – ale to zagrożenie zostało już wyeliminowane.

Powrót do znanego otoczenia, do legowiska stanowił wyraźną ulgę dla skołowanego przeżyciami boksera.

Chcecie z nami opiekować się Pablem ? Zapraszamy do adopcji wirtualnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.11.2014

Pabla odwiedził behawiorysta.

Diagnoza: Przypuszczalnie Pablo żył w bardzo „energetycznym ” środowisku, bardzo łatwo się pobudza, szczeka, rzuca się. Nie był uczony chodzenia przy nodze, nie wie że to obłędne szczekanie, wyrywanie się jest naganne. Jak to robił był karcony, ale na jego zachowanie człowiek odpowiadał głosem, karcił, ale i reagował, czyli w odbiorze psa aprobował…. Pablo za swoje zachowanie był niewątpliwie bity smyczą, jego ciało nosi drobne dowody tego . Odpowiednio korygowany reaguje bardzo ładnie, pięknie poddaje się temu prawidłowej korekcie. Był bardzo uważnym, bardzo pojętnym uczniem w czasie tego spaceru. Co więcej, to wcześniejsze obłędnie złe prowadzenie go przez byłego właściciela absolutnie nie przerodziło się w jakiekolwiek przejawy agresji.

Pablo jest bardzo łagodny, według specjalisty ten pies niesamowicie mocno pragnie kontaktu z człowiekiem.

Z Pablem trzeba mocno popracować, problem w tym że wolontariusz może być u niego maksymalnie dwa razy w tygodniu,   a ten psiak potrzebuje o wiele większej obecności człowieka przy sobie. Hotel to tylko hotel, dużo tego człowieka psiak tam nie uświadczy….
Na pytanie jaki dom (tymczasowy czy stały) byłby dla Pabla odpowiedni – padła odpowiedź „każdy” . Każdy, ale nastawiający się na sporą pracę z podopiecznym. Nie każdy dom temu podoła, Psa trzeba wyciszyć, oduczyć jego dotychczasowych reakcji, pokazać mu których zachowań sobie nie życzymy. Może dom być z dziećmi, bo często dzieci  lepiej sobie w niektórych sytuacjach radzą z psem. Może być mieszkanie, ale raczej nie pozostawiony sam sobie, bo jeżeli każdy szmer, każdy hałas za oknem go nakręci, to zaszczeka wszystkich sąsiadów. Może być dom z ogrodem, ale nie można mu pozwolić na zachowanie psa stróżującego, czyli nie można go zostawiać na długo samego w ogrodzie, przynajmniej na początku. Im więcej kontaktu z człowiekiem, spokojnego, nie pozwalającego na dotychczasowe zachowanie, tym lepiej, ten psiak ma „ogromny głód człowieka” i widać że dużo dla człowieka zrobi, tylko trzeba mu wbić do łebka jak.

Kto zaspokoi głód miłości ?

16.11.2014

Pablo będzie wymagał dużo uwagi, troski i cierpliwości. Wyraźnie widać piętno jakie odcisnęło na nim wcześniejsze życie, nie bez echa przeszły również gwałtowne zmiany – przejściowy dom w którym nie zdejmowano mu kagańca, schronisko, hotel – wszędzie nowe otoczenie, nowi ludzie…Pablo potrzebuje chwili wytchnienia, spokoju by zrozumieć kto jest przyjacielem, a kto nim nie jest.

Łagodny, musi jednak nauczyć się komunikacji z człowiekiem i samym sobą. Emocje w nim buzują, nie wie jak sobie z nimi poradzić.

Bądźcie z nami, zostańcie wirtualnymi opiekunami Pabla.

10.11.2014

Raźnym krokiem opuścił schronisko, z przyjemnością skonsumował smaczek i umościł się na tylnym siedzeniu samochodu naszych wolontariuszy.

Dzisiejszą noc spędzi w hotelu, a jutro zaskoczymy go negatywnie…badaniami weterynaryjnymi.

Dziękujemy że jesteście z nami !

02.11.2014

Wolontariuszy wita radośnie kręcąc zadkiem. Na spacerach wciąż odczuwa się jego siłę i niespożytą energię. Pewne odruchy wskazują na to że był bity…

Pablo chudnie, bardzo chcemy mu pomóc.

Pomożecie z nami ?

26.10.2014
Pablo to piękny, masywnie zbudowany bokser. Do schroniska trafił w niezbyt jasnych okolicznościach, do 3 listopada będzie na kwarantannie. Przebywa obecnie w kojcu wewnętrznym ale nie ogrzewanym. Fajnie byłoby wyciągnąć go ze schroniska zaraz po kwarantannie, bo robi się coraz chłodniej.

Bardzo silny i trudno było utrzymać go na smyczy. Zainteresowany tym co wokoło, bo wszystko nowe. Pięknie biega, Rzucony patyk chwyta w locie. Przydałby się aktywny człowiek. Wykonuje komendę „siad” ale szuka stopy człowieka, żeby na niej usiąść.

Pablo szuka dla siebie dobrego domu.

Galeria zdjęć

pablo
pablo5
pablo4
pablo3
pablo6
Pablownowymdomu000
pablo2
pablo7
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]