Olga

9lat
Maciek

26.05.2015

Olga w nowym domu zwana Oliwką…

Czy to nie szczęście? Uśmiech losu na starość?

Olgę przyjęła pod swój dach rodzina, która już wcześniej przygarniała od Fundacji Boksery w Potrzebie porzuconych psich braci.

Nim pojawiła się w domu, Olga trafiła do weterynarza, po kontrolnych badaniach usunięto jej pozostały jajnik. Dowiedzieliśmy się, że dawniej tak wyglądała sterylizacja. Pani doktor usunęła też drobne zmiany skórne o łagodnym charakterze. W przypływie radosnej twórczości połączono ze sobą wygolone miejsca na skórze, a efekt zaskakuje wszystkich.

Olga005

Wierzymy że Olga wśród przyjaznych ludzi, w swojej nowej rodzinie odnajdzie spokój, poczucie bezpieczeństwa i odwagę!

16.05.2015

Olga pojechała na Pomorze, trochę niepocieszona ponieważ budy zabrać jej nie pozwolono. Pierwszą noc u naszej wolontariuszki spędziła cichutko na dywaniku, ani nawet do głowy jej nie przyszło by się ulokować na łóżku lub kanapie.

Jest zalękniona, boi się ruchu ulicznego, samochodów, nowych miejsc.

23.04.2015

Olga zaradna jest niesłychanie…Na terenie hotelu pojawiła się buda, Olga nie zastanawiając się czyja jest, albo do jakich celów wprowadziła się do niej i basta! Teraz gdy tylko wychodzi na podwórko szybko udaje się w kierunku budy, tam na słoneczku, lub schowana w jej wnętrzu z ochotą spędza dni.

Olga nie jest „duszą towarzystwa” trudno jednak powiedzieć że jest „nietowarzyska”

14.04.2015

Olga, choć wciąż mocno apatyczna i wycofana czuje się lepiej. Przeszła kompleksowe badania, wiemy już że jedną z przyczyn wycofania jest niedoczynność tarczycy. Suczka dostanie odpowiednie leki, zobaczymy jak zareaguje jej organizm.

Opiekunowie opowiadają iż ulubionym zajęciem seniorki jest wypoczynek w miękkim legowisku, na wybiegu spaceruje swoimi ścieżkami zupełnie głucha na sugestie, nawoływania…nie mamy pewności czy dobrze słyszy – więcej będzie można powiedzieć po kontrolnym badaniu tarczycy, gdy wyeliminujemy apatię jako przyczynę „niedosłuchu”

Sympatyczna. Może ktoś pokocha? polubi? staruszkę?

Prosimy o 1% podatku który przeznaczamy na ratowanie porzuconych bokserów.

30.03.2015

W piątek wolontariusze zabrali Olgę ze schroniska i przewieźli do zaprzyjaźnionego hotelu. Suczka jest bardzo smutna, staramy się poprawić jej nastrój, przeszła też pierwsze badania weterynaryjne – wkrótce opowiemy o wynikach i dalszych planach życiowych Olgi.

Prosimy o wsparcie seniorki poprzez adopcję wirtualną oraz przekazywanie 1% podatku dla Fundacji Boksery w Potrzebie.

21.03.2015

Olga trafiła do schroniska z ulicy…To starsza suczka, której świat wyraźnie się zawalił. Nie może zrozumieć sytuacji w której się znalazła. Jej stan zdrowia jest o wiele lepszy niż stan psychiczny. W stosunku do obcych osób jest nieco nieufna. Potrzebuje bezpiecznego miejsca w którym na nowo poukłada sobie świat i odzyska poczucie bezpieczeństwa, radość…wiarę w człowieka.

Pilnie poszukujemy domu lub domu tymczasowego dla Olgi.

Olga005
Olga