Boksery w potrzebie

Majki/ Bohun

Bytów - hotel
1,5
Renata
791 540 050

04.02.2016

Bohun zamieszkał w nowym domu. Jego opiekunowie poznali jego historię i zobowiązali się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Bohun w życiu codziennym to karny, radosny pies. Natomiast są sytuacje w których jego reakcje nie są prawidłowe, dlatego należy z nim postępować w sposób rozważny, spokojny i zdecydowany.

25.01.2016

Bohuna obserwowało dwoje specjalistów w przeciągu kilku miesięcy. Przy podświadomym zachowaniu zasad komunikacji ze zwierzęciem często trudno jest sprowokować sytuację z reakcją niepożądaną, niebezpieczną…Nawet prowokowanie niektórych sytuacji nie daje odpowiedzi ponieważ tuż przy psie jest ktoś o zdecydowanej postawie i pies czuje się bezpiecznie=reaguje spokojniej lub prawidłowo.

Bohun wymaga opiekuna spokojnego, pewnego siebie – który dla psa będzie przewodnikiem, poczuciem bezpieczeństwa tak by nie musiał on poczuwać się do obrony opiekuna bądź nie próbował ze strachu bronić sam siebie.

Osoby zainteresowane adopcją zostaną zapoznane z całą dostępną przez nas wiedzą oraz otrzymają wskazówki do opieki nad psem.

20.01.2016

Bohun zaprezentował zachowanie „do korekty”. Wiele miesięcy minęło, nie uśpiło to jednak naszej czujności. Czasem jednak bardzo trudno o sytuację w której nastąpi „wywołanie” i reakcja psa.

To młody, radosny pies. Jest mądry, szybko się uczy i pozostaje karny – jednak wymaga zdecydowanego, łagodnego opiekuna który spełni warunki korekcyjno-wychowawcze. Tymczasem Bohun wrócił pod opiekę Tomasza i rozpoczyna proces „edukacyjny”

Tymczasem, w oczekiwaniu na odpowiednią rodzinę która będzie w stanie zaopiekować się Bohunem prosimy o 1% podatku dzięki któremu możemy pomagać bokserom z problemami.

22.12.2015

Bohun w domu tymczasowym zachowuje się poprawnie, nie sprawia większych problemów. Ładnie dogaduje się z psami, z kotami relacje są mocno napięte. Opiekunowie starają się pracować ze zwierzętami, a ze względu na ich bezpieczeństwo izolują je.

08.12.2015

Bohun zamieszkał w domu tymczasowym, pozwoli nam to poznać go w warunkach domowych. Pierwsze co zrobił bokser w nowym otoczeniu to zagnieżdżenie na kolanach opiekuna. Tak, tak Bohun to ogromny pieszczoch!

09.11.2015

W sobotę Bohun aktywnie uczestniczył w spotkaniu bokserów w zaprzyjaźnionym hotelu AZA. Miał okazję do spotkania z wieloma psami, nie tylko swojej wielkości i płci. Był też wystawiony na w naszym mniemaniu stres związany z pojawieniem się w otoczeniu dużej ilości nowych osób. To cenne doświadczenie ponieważ ostatni miesiąc Bohun spędził daleko od dużych skupisk ludzkich. Bokser zachowywał się bardzo poprawnie, otwarty i łagodny w kontaktach. Ze względu na wyjątkowe umiejętności proszenia o nagrody został ulubieńcem tłumu

Bohun001 Bohun002 Bohun003 Bohun004 Bohun005 Bohun006 Bohun007

05.11.2015

„Bohun jest bardzo grzecznym i niesamowicie przyjemnym w kontakcie bokserem. Pięknie komunikuje się ze wszelkimi organizmami. Kocha dzieci, uwielbia zabawę z innymi pieskami. W kontakcie z człowiekiem jest subtelny i delikatny, a jednocześnie żywiołowy i mający dużo pozytywnej energii. O wszelkie swoje potrzeby zawsze dyskretnie pyta człowieka. Ten młody, zdrowy, piękny przystojniak potrafi chodzić na luźnej smyczy. Na spacerach wspaniale trzyma się człowieka i może swobodnie eksplorować teren. W samochodzie spokojny i ciekawy. Pozostawiony sam w domu spokojnie czeka na powrót ukochanego właściciela. Uwielbia wzmocnienia, a w szczególności te pokarmowe, o które prosi na dwóch łapkach jak malutki reprezentant swojego gatunku.”

Tomasz Sandak trener psów, behawiorysta

Poszukujemy domu z pewnym siebie, epatującym spokojem i pewnością siebie opiekunem. Bohun jest młody i pełen energii, nowy dom powinien być zorientowany na aktywne spędzanie czasu z psem. Od nowego opiekuna wymagamy deklaracji pracy z psem, poświęcania mu uwagi a także cierpliwości i wyrozumiałości. To młody pies, w swoim życiu przeżył traumatyczne przygody – aby zachować zdrowie jego ducha, wzmacniać pozytywne zachowania musimy zagwarantować mu stabilne warunki przy odpowiednim przewodniku.

 

05.10.2015

Bohun ze spokojem przyjął nowe imię oraz nowe miejsce pobytu. Pan Tomasz poświęca mu wiele czasu i uwagi, nasz młody przyjaciel jest wciąż obserwowany. Do tej pory jednak nie wykazał żadnych niepożądanych lub tym bardziej agresywnych zachowań. Jest posłuszny, w towarzystwie innych zwierząt zachowuje się spokojnie.

Jednak to krótki czas by wydać opinię behawioralną, obserwacja w różnych sytuacjach, wśród różnych bodźców potrwa jeszcze około dwóch tygodni (być może dłużej). Dopiero wtedy otrzymamy opis, ewentualny plan ćwiczeń z psem i będziemy mogli poszukać dla niego odpowiedniego domu.

Tymczasem prosimy o wsparcie w utrzymaniu pięknego młodzieńca.

25.09.2015

Nasza wolontariuszka zabrała wczoraj Majkiego ze schroniska i wyruszyła z nim w długą podróż do psiego trenera. Ponieważ przemierzali wspólnie Polskę zdążyli się zaprzyjaźnić.

Majki otrzymał imię Bohun. Dlaczego taka zmiana?

Bokser jest dostojny, honorowy i nieco zapalczywy, ma gorące serce- dokładnie jak Sienkiewiczowski bohater.

„W pierwszym kontakcie to spokojny, karny bokser. W czasie podróży zachowywał się wręcz wzorowo! Gdy rozstawaliśmy się w hotelu patrzył na mnie rozczarowany, z jego pyszka wydostał się jęk zawodu. Jakby chciał powiedzieć „Czyli to nie Ty?” Wierzę, że znajdzie opiekuna o silnym charakterze, równie gorącym sercu jak Bohun”

W najbliższych dniach, być może tygodniach Bohun będzie obserwowany, będzie poddawany próbom i pracy z trenerem Tomaszem.

Oddamy tylko w sprawdzone ręce, jedynie człowiekowi który poważnie potraktuje zalecenia behawioralne.

Adoptuj wirtualnie, pomóż Bohunowi pokonać drogę do lepszego świata.

07.09.2015

Majki ma około 1,5 roku. Od jakiegoś czasu przebywa w schronisku. Latem został znaleziony w lesie, przywiązany do drzewa. Bynajmniej nie chodzi o przywiązanie emocjonalne.

Po schroniskowej kwarantannie i zabiegu kastracji Majki został adoptowany. Wykazał jednak zachowania wysoce niepożądane. W warunkach schroniskowych nie ma możliwości obserwacji któej wymaga.Bokser potrzebuje diagnozy i zaleceń ze strony behawiorysty lub trenera zwierząt.

Jako wolontariusze, staramy się zapewnić Majkiemu rozsądną pomoc.

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Bohun004
Bohun001
Bohun006
20150924_135806
Bohun003
Bohun005
Bohun002
Bohun000
Majki001
Majki000
Bohun003
Bohun007
Bohun001
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy