Boksery w potrzebie

Luna

pomorskie - hotelik
1,5
Krystyna
530-482000

07.12.2015

W 2007 roku swoje miejsce na ziemi odnalazł Tajson, zwany teraz Toffim.

ToffiTajson2007

Dziś do jego rodziny dołączyła Luna.

Luna001

Mamy nadzieję, że nie tylko pierwsze spotkanie, ale wspólne zamieszkanie pełne będzie radości i spokoju.

Luna003

Trzymamy kciuki za nowe przyjaźnie na całe życie.

21.11.2015

Luna ma 1,5 roku, jest żywiołową, łagodną suczką.  Jak każdy młody bokser potrzebuje dużo ruchu i oczywiście pracy z opiekunem. Luna chętnie się uczy, jest karna. Trochę ciągnie na smyczy. w gabinecie weterynarza zachowuje spokój. Nie jest agresywna w stosunku do innych zwierząt.  Pozostawiona w domu jest spokojna, nie niszczy w otoczeniu. Przy stałym podawaniu leku zachowuje czystość.

Luna nie trzyma moczu*. Dożywotnio wymaga podawania leku propalin.

*

Co to jest nietrzymanie moczu?
Jest to dolegliwość rzadka (boksery mają ku temu predyspozycje) i, choć uciążliwa, to dość łatwa do opanowania przy użyciu leków. Prawidłowe działanie zwieracza cewki moczowej u suk jest związane z odpowiednio wysokim poziomem żeńskich hormonów płciowych – estrogenów. Po zabiegu kastracji (usunięcie macicy wraz z przydatkami, które produkują estrogeny) poziom estrogenów spada. U większości suk nie ma to wpływu na trzymanie moczu. Jednak u części z nich – wrażliwy na estrogeny zwieracz cewki moczowej – zaczyna źle funkcjonować. Dodatkowo po zabiegu zmienia się ułożenie pęcherza oraz cewki moczowej.
Objawy
Nietrzymanie moczu objawia się najczęściej „kropelkowaniem” moczem podczas codziennej aktywności, a po spoczynku można znaleźć ślady moczu na posłaniu. Do rzadkości należą sytuacje, kiedy mocz wypływa strumieniem lub widoczne są wyraźne kałuże w domu.
Leczenie
Polega na podawaniu preparatów dostarczających organizmowi brakujących hormonów lub tzw. sympatykomimetyków, czyli leków pobudzających zwieracz cewki moczowej do działania, których dawkę i stosowanie ustala lekarz.
Choroba towarzyszy zwierzęciu do końca życia, podawanie leków również.

 

Galeria zdjęć

ToffiTajson2007
Luna003
Luna001
Luna000
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy