Zastanawiasz się nad adopcją ?
Czy jesteś gotowy na przyjaźń na dobre i złe, w pogodzie i niepogodzie aż do śmierci ?
Czy jesteś gotowy na spacery i zabawę około 2godziny dziennie ?
Czy jesteś gotowy na zaślinione spodnie, kanapę i kapcie ?
Czy jesteś gotowy na mlaskanie przy jedzeniu ,chrapanie w środku nocy ?
Czy wiesz, że twój nowy przyjaciel jest pomimo rozmiarów wiecznym dzieckiem ?
Czy potrafisz wybaczać niefrasobliwość swoich przyjaciół ?
Jeśli tak… zapraszamy.
Bokser uczyni twoje życie pełniejszym.
Odsłona 1. Czyli decyzja
Odsłona 2. Kontakt
Odsłona 3. Ankieta przed adopcyjna
To zbiór prostych, podstawowych pytań na temat państwa doświadczeń ze zwierzętami, planów na wspólne życie z psem oraz ogólne określenie środowiska w którym będzie mieszkał pies.
Chętnie wysyłamy ją każdemu chętnemu korzystającemu z poczty elektronicznej.
Pozwala nam to na wstępne zapoznanie się. Często ułatwia doradzenie boksera który najlepiej pasuje do państwa rodziny, warunków, stylu życia. Ułatwia ścieżkę adopcyjną.
Odsłona 4. Wizyta przed adopcyjna
Po odesłaniu ankiety, lub innej formie kontaktu umawiamy się na spotkanie w miejscu gdzie będzie mieszkał pies.
Czy to brak zaufania z naszej strony ? Nie. To troska o życie jakie nam powierzono.
Spotkanie pozwala na spokojną rozmowę o psie, odpowiadamy na państwa pytania, wyjaśniamy i dzielimy się wiedzą.
Nie oceniamy państwa stanu majątkowego, nie interesuje nas styl wykończenia wnętrz. Poznajemy państwa środowisko i obyczaje ponieważ chcemy by adopcja była udana.
Czasem wolontariusz mieszkający najbliżej państwa ma do przejechania sporą odległość, dlatego prosimy o cierpliwość czy oczekiwaniu i umawianiu się na spotkanie.
Odsłona 5. Adopcja
Jeśli bokser jest wybrany, a spotkanie z wolontariuszem wypadło pomyślnie umawiamy się na transport psa oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
Jeśli bokser nie był wybrany, prosimy o cierpliwość. Wolontariusze jak najstaranniej dobierają kandydatów dla państwa biorąc pod uwagę nie tylko państwa preferencje ale i warunki w jakich żyjecie, styl życia, charakter i stan zdrowia psa.
To związek na lata, dlatego przyjaciel powinien do państwa pasować.
Odsłona 6. A kiedy jest już w domu…
Pamiętajmy że dla niego to równie stresująca sytuacja co dla nas. Człowiek w tej sytuacji jest podekscytowany – bokser często przestraszony.
Wolontariusz na pewno opowie jak uniknąć częstych błędów w nawiązywaniu relacji – jednak podstawą jest cierpliwość i spokój. Nie każdy bokser rzuci nam się z radością na szyję…
Nie zapraszajcie znajomych i rodziny by poznali waszego wybrańca. Przyjmijcie go we własnym gronie. Pozwólcie psu samodzielnie obwąchać mieszkanie – wskażcie bezpieczne miejsce oraz miskę z wodą, pokarmem. Pies musi poczuć się bezpiecznie. Musi też od początku znać zasady panujące w domu.
W razie problemów, wątpliwości – dzwonimy do wolontariusza. Mamy możliwości udzielenia państwu wsparcia wykształconych trenerów i behawiorystów.