Boksery w potrzebie

Hepiś

29.04.2014
Hepiś przeleciał przez fundację jak burza i wylądował w swoim nowym domu 🙂 Uwielbiamy takie ekspresowe akcje, zwłaszcza, że Hepiś nie jest młodzieniaszkiem – a jednak znalazły się dobre dusze, chętne, by dać mu dom do końca jego dni 🙂 Powodzenia!

27.04.2014
HEPIŚ – ma lat 12!!! Nie, nie pomyliliśmy się. Nie wygląda, ale tyle ma! Jest psem całkowicie zdrowym – wyniki krwi super, USG czyste… W prawdzie w uszach dramat – był, a w jelitach bogate życie wewnętrzne – było, ale poradziliśmy sobie.
Swoje dotychczasowe życie spędził na łańcuchu!
To kochane, łagodne stworzenie, ale – uwaga! – nie lubi małych dzieci, szczerzy wobec nich zęby i robi się groźny. Wobec innych ludzi jest łagodny, choć wykazuje silną funkcję obronną. Broni terenu i swojego człowieka. Jest bardzo czujny! Nie robi krzywdy, ale obszczekuje – a to może wystraszyć.
Ma dobry kontakt z innymi psami, nawet zaatakowany, broni się, ale nie gryzie i nie pamięta złego. Miski nie broni, choć jest wychudzony i sporo zjada, z apetytem. Nie wie, co to są zabawki ani co zrobić z psią kością.
Koty traktuje różnie, raz odpuszcza, innym razem goni – jeśli kot ucieka.
Na smyczy nie potrafi chodzić – ciągnie. Nie zna podstawowych komend, ale jet bardzo ładnie odwoływalny, przychodzi też na zawołanie oraz – jeśli usłyszy: zostań – nie ruszy się z miejsca!
Hepiś bardzo, ale to bardzo potrzebuje swojego człowieka. Kocha się tulić i leżeć na fotelu. Nie ma zbyt dobrej kondycji do długich spacerów, stawy jednak lekko zesztywniałe, ale otrzymuje odpowiednie medykamenty i bryka ze sforą – kondycja powinna się poprawić. Ma też modzele na tylnych łapkach i dupci – powinny zarosnąć sierścią (blizny po odleżynach od długiego siedzenia, bez możliwości ruchu).
Jest bardzo drobny, obecnie waży zaledwie 20 kg.
Mamy wielką ufność w dobroć ludzkiego serca – skoro dziadzio Smutek znalazł domek, który go na starość pokochał – znajdzie go i Hepiś. Należy mu się od człowieka teraz już tylko samo dobro! Za 12 lat łańcucha – choć trochę ciepłej michy, serca i kawałek fotela.

Galeria zdjęć

hepis002
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy