Boksery w potrzebie

Grand

Warszawa - hotel
4 lata
Natalia
501184114

17.02.2017

A kiedy sen się ziści…i przyjaciel znajduje dom – wtedy wolontariusze  dostają skrzydeł!

Grand po zakupach, odpoczywa w nowym domu.

07.02.2017

O białym księciu, który z niezrozumiałych względów wciąż jest pod naszą opieką, wolontariuszka pisze tak:

„Grand, mój wspaniały podopieczny Łobuz Miś! Suprocentowy dynamiczny bokser rozrabiaka, pragnący kontaktu i interakcji z człowiekiem. Gdyby akceptował inne psy, nie szukałby już domu. Zamieszkałby z moją rodziną, z Bonusem.

Jeśli znajdzie właściwych ludzi poczuję pełnię szczęścia jaką czuje wolontariusz, kiedy wydaje „swojego” psa w świat!

Grand014

 

07.01.2017

Wprawdzie Nowy Rok za nami, ale szampana otwieramy dziś!

Wynik badań histopatologicznych wykluczył zmianę nowotworową,

„Komentarz: degeneracja jądra może mieć charakter wtórny w stosunku do ziarniniaka nasiennego. Ziarniniak nasienny jest wynikiem uszkodzenia przewodu najądrza, często wtórnie w stosunku do zastoju plemników (przy niedrożności przewodów). Niedrożność przewodów może mieć charakter wrodzony.”

Święta spędził w hotelu, dom tymczasowy mieliśmy jedynie na chwilę. Byliśmy pewni, że taki świetny pies szybko znajdzie swoich ludzi.

Po bliskim kontakcie z ludźmi Grand źle zniósł przenosiny do hotelu. W pierwszym dniu był osowiały i stracił apetyt. Oczywiście to bokser, bokser po przejściach a takie się nie poddają!

Grand odzyskuje dobry humor oraz apetyt gdy tylko czuje zainteresowanie człowieka. Otwiera się na kontakt, uwalnia radość. To widać, na zdjęciach ze spaceru które przekazał nam odwiedzający Go wolontariusz.

Grand006

Grand005

14.12.2016

Grand to bokser całą paszczą, ledwo odkrywa zalety człowieka, a już wiadomo że będzie kiedyś wspaniałym towarzyszem.

Dziś Grand trafił na stół operacyjny. Pacjent dobrze zniósł zabieg, teraz odpoczywa. Materiał ze zmian wysłaliśmy na histopatologię by mieć pewność z jakim rodzajem zmian mamy do czynienia.

Grand czeka na swojego człowieka, takiego który pogłaszcze przed snem, który rano uśmiechnie się nakładając pyszności do miski. Szukamy rodziny, która nie ma innych zwierząt.

08.12.2016

Książę zdrów jak przysłowiowa rybka nie jest. U weterynarza zachowywał się po mistrzowsku, nie mieliśmy więc problemów by go zbadać. Szkoda tylko, że wyniki mistrzowskie już nie są.

Zbadaliśmy krew, przy prawidłowych wynikach morfologii i biochemii do poprawienia mamy bardzo dużą niedoczynność tarczycy. Grand będzie musiał brać lek do końca życia.
Pobrano materiał do  biopsji ze zmiany na skórze (guzek wielkości wiśni) – zmiana łagodna, torbiel z nabłonka gruczołowego. Do usunięcia przy kastracji, pobrano materiał do biopsji z jąder (jedno powiększone) –  który może wskazywać na nasieniak.  Jest to wprawdzie nowotwór złośliwy, ale szczęśliwie i z reguły, nie dający przerzutów do kości, płuc czy jamy brzusznej.  Kastracja jest bardzo pilna.
W  wymazie z uszu – bez dramatu, pojedyncze drożdżaki i bardzo to Panią doktor cieszy, bo wskazuje na to, że nie ma skłonności do atopii. Dostaliśmy płyn do zakrapiania uszu,
Grand ma przewlekłe zapalenie spojówek, stąd też duże przebarwienia w fałdach pod dolną powieką. Dostał krople do oczu.
Osłonowo otrzymał take preparat przeciw kleszczom Bravecto.

Grand jest miłym psem, wymaga cierpliwości i dużo miłości. Mimo iż spacerować z człowiekiem, bez prób złapania innego psa musi się jeszcze nauczyć będzie wspaniałym towarzyszem rodziny. Choć, nie wiemy jeszcze czy lubi dzieci.

05.12.2016

Grand właściwie nie miał domu. Bo czy budę można nazwać domem? Według nas nie. Czasem więc utrata „domu” wychodzi psu na dobre. Grand trafił pod naszą opiekę dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi. Zamieszkał w domu tymczasowym, ale niedługo musi opuścić to miejsce. Dlatego szukamy domu stałego lub tymczasowego dla Granda.

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Grand013
Grand008
bialy000
Grand002
Grand009
bialy001
Grand000
Grand006
Grand007
Grand012
bialy001
Grand014
Grand010
Grand004
Grand011
Grand001
Grand005
Grand003
Grandnewhome
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]