Boksery w potrzebie

Gary

Dolnośląskie - dom tymczasowy
5lat
Michał
793040057

09.11.2015

Nasz wolontariusz odwiedził dziś Garego i jego rodzinę. Bokser miewa się bardzo dobrze. Rodzina włożyła dużo cierpliwości i konsekwencji w pracę nad poprawnymi zachowaniami psa. Mają teraz skarb…

14.06.2015

Kiedy mało piszemy o podopiecznym? Gdy jest zdrowy, szczęśliwy a jego życie spokojnie się układa. Lary po kastracji stał się odrobinę mniej porywczy w stosunku do dużych psów, opiekunowie wypracowali metody panowania nad emocjami Larego, nad wyciszaniem go, choć czasem jest to trudne i wymaga sporej cierpliwości. Lary nie jest wylewny w okazywaniu uczuć choć sam bardzo chętnie przyjmuje dowody sympatii w postaci pieszczot. Śpi grzecznie w legowisku, bardzo lubi długie wędrówki, podróże samochodem a nawet autobusem.

Lary – najlepszy przyjaciel rodziny.

05.04.2015

Kilka słów o Graym zwanym Larym od jego opiekunki „ Lary jest najlepszym przyjacielem
człowieka. Każdego. Nie ma w nim cienia agresji w stosunku do
ludzi. Każdego człowieka, który zwróci na niego uwagę wita i
oczekuje pieszczot i drapania. W domu jest psem przytulakiem, najchętniej je oraz poddaje się
drapaniu i głaskaniu, tudzież tarmoszeniu. Maleństwo chętnie
też wchodzi na kolanka… Bardzo cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i
wizyty u weterynarza. Na spacerze daje sobie odebrać ‚cenne” znaleziska
typu stara kość czy chleb. Domowe zabawki raczej go nie
interesują. Bardzo ładnie zachowuje czystość i w nagłych wypadkach potrafi
zasygnalizować konieczność szybkiego wyjścia(np. zbudził nas w nocy
kiedy miał zaburzenia pokarmowe). W domu nie szczeka chyba, że zobaczy kota przez okno. Jako domownik jest spokojny, wręcz-cichy, za to po wyjściu na dwór zachowuje się jak torpeda. Na dworze jest
dużym, silnym, energicznym, skaczącym psem więc usilnie pracujemy nad posłuszeństwem i zwracaniem jego uwagi na człowieka-przewodnika oraz zapewnieniem mu niezbędnej dawki ruchu. Kontakty z innymi psami są różne – generalnie im większy pies tym większy rywal. Z niewielkimi pieskami i suczkami bawi się. Na początku był wręcz namolny i nachalny w zachęcaniu suk do zabawy. Teraz potrafimy się już ładnie i w miarę kulturalnie oddalić, kiedy strona przeciwna nie wykazuje zainteresowania i chęci do zabawy. Na dużego psa sąsiada , który z reguły przebywa na dworze, na szczęście, nie reaguje. Panowie się podwąchują i podsikują przez płot i na tym koniec. Kotów, niestety, nie znosi a każdy kształt zbliżony wielkością do kociej sylwetki powoduje napięcie i wzmożoną czujność(zwłaszcza wieczorem). Lary jest psem który musi mieć codzienną dawkę skoków, przeciągania liny i szarpanek-to jego ulubiona, męska forma zabawy. Za kijami i patykami nie przepada, nie kopie dołków. Zdarzają się też akty złodziejstwa – ukradziona kanapka albo porcje surowej ryby. Nowe produkty trzeba testować rano, małymi porcjami i obserwować reakcję bo nawet niewielka ilość jakiegoś smakołyku może wywołac biegunkę. Tak skończyły się próby np. z jabłkiem czy indyczymi chrząstkami.”

06.03.2015

Gary zwany w domu Lary przeszedł zabieg kastracji, usunięto także brodawkę z lewego barku. Bokser czuje się dobrze.

20.12.2014

Proszę państwa oto Gary.

Gary wykazuje ogromną chęć do zabawy, ma niespożytą młodzieńczą energię. Podstawowe komendy zna, ale wymaga ćwiczeń. Na smyczy ciągnie, także będzie musiał popracować nad swoimi manierami.

W stosunku do domowników łagodny i przyjazny, nie próbuje bronić zasobów – bez problemu można zabrać miskę czy zabawkę.

Gary nie wie co to kanapa, wiele jego zachowań wskazuje że dom tymczasowy pani Ani, to pierwszy dom w jakim zamieszkał.

Gary potrzebuje odpowiedzialnego domu, pełnego przyjaźni oraz równie pozytywnej jak on energii. Z całą pewnością będzie świetnym towarzyszem całej rodziny.

Galeria zdjęć

Gary002
Gary001
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy