Boksery w potrzebie

Fiona

woj. śląskie - dom tymczasowy
ok. 6 lat

27.11.2014
Fiona opuściła nas, przeszła za Tęczowy Most. To dla nas bardzo smutny dzień.
Za niezwykłą opiekę, za niebywałą cierpliwość i troskę którą okazała Fionie – dziękujemy jej opiekunce Ewie.
Wszystkim państwu za wspieranie Fiony i nas w walce o jej dobre życie.

26.11.2014
Dziś nie mamy dobrych wieści, stan Fiony bardzo mocno się pogorszył. Walczymy już nie tyle o zdrowie co o życie.
W błyskawicznym tempie zwiększyła się bolesność przy poruszaniu, Fiona straciła apetyt, a uszkodzone nerki przestały pracować.
Opiekunka wraz z zespołem weterynarzy podjęli ostateczną walkę o naszą suczkę…Jeszcze tli się w nas nadzieja.

19.09.2014
Po stosunkowo długim okresie dobrej formy przyszedł kryzys. Fiona nie mogła usiąść, położyć się…miała problem z poruszaniem się, a ból powstrzymał ją przed wypróżnieniem się. Opiekunka natychmiast udała się z bokserką do weterynarza, suczka dostała serię zastrzyków, przez okres leczenia Ewa musiała nosić ją po schodach, podtrzymywać…to prócz zwyczajnych czynności – podawania leków, mycia, codziennego sprzątania legowiska. Dziękujemy Ewie za ogromne serce jakie okazuje Fionie na co dzień. Za wszystkie drobiazgi i dyskomforty jakich doświadcza w opiece nad chorą suczką. Cale szczęście podane leki przyniosły spodziewaną ulgę, a stan nerek nie pogorszył się.
Stawy to nie jedyny słaby punkt tej stosunkowo młodej suczki, przypomnijmy że wciąż leczymy i monitorujemy stan nerek (trwale uszkodzonych), pęcherza który zawodzi i suczka nie trzyma moczu. Nieustannej troski wymaga wrażliwa, skłonna do owrzodzeń skóra. Ostatnie badania krwi wymogły też specjalną dietę, bogatą w żelazo.
Zestawienie leków dla Fiony:
nerki: probiotyki + rubenal
żoładek w związku z nerkami – maalox albo alugastrin , ranigast
wit A+E/ C+E,
kwas foliowy
pęcherz: propalin + ovestin
skóra : antybiotyki w maści , płyny odkażające,
szampony dedykowane skórze z łojotokiem
płyny do higieny intymnej do mycia skóry podbrzusza i ud
żywienie – specjalistyczna karma weterynaryjna dedykowana psom ze schorzeniami nerek

Co Fiona lubi ? Fiona lub się bawić ! Pasjami uwielbia wszystkie zabawki – pluszowe, gumowe, piszczące te miękkie i te twarde… Fiona chce się bawić, ponieważ mimo wszystkich złych dni które ma za sobą jest niezwykle pogodnym i pełnym radości psem.

Jak wspomóc Fionę ? Można ją adoptować wirtualnie, brać udział w akcji Ledwo Dycha, przesłać podkłady higieniczne, kocyki, zabawki…

20.06.2014
​Fiona. Kiedy z radością buszuje w trawie, gdy delektuje się wiosennym deszczem spadającym z nieba, gdy w skoku za zabawką odrywa się od ziemi… To spełnione marzenia. Fiona trafiła do nas w ciężkim stanie, nie wiedzieliśmy czy przeżyje…wola życia zwyciężyła. Przez rok stan zdrowia Fiony znacznie się poprawił, specjalistyczna dieta i ogromna dbałość o skórę przynoszą efekty. Fiona porusza się płynnie, bez bólu. Swobodnie siada i wstaje, jedynie do samochodu (uwielbia podróżować) trzeba ją wnosić. To młoda suczka, jednak nigdy nie wróci do pełni zdrowia i sił. Wymaga specjalistycznej karmy oraz leków, ma problemy z trzymaniem moczu wymaga więc troskliwej opieki i zaangażowania w utrzymanie czystości wokół niej. Dlatego poszukuje domu w którym człowiek jest prawie cały czas, najlepiej z ogrodem by mogła często wychodzić za potrzebą. Fiona nie sprawia problemów wychowawczych, jest posłuszna, prócz łakomstwa nie ma wad. Może ktoś z państwa ma możliwość by oddać serce Fionie ? Jeśli nie mają państwo warunków by zabrać Fionę do domu, a wzruszył Was jej los zapraszamy do adopcji wirtualnej oraz wsparcia nas w Akcji Ledwo Dycha.

25.02.2014
Bokserka która mieszkała w budzie, uwiązana na łańcuchu…szkód jakie wyrządziły jej warunki nie da się naprawić. Dzięki niespożytej energii i cierpliwości opiekunki Fiona jest szczęśliwa, cieszy się życiem. Utrzymanie tej sympatycznej, pełnej sprytu i energii suczki nie jest ani łatwe ani tanie. Codziennie trzeba wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, podawać leki i…sprzątać. Niestety Fiona mimo wielu leków ma poważne trudności w trzymaniu moczu. Ze względu na zły stan nerek i pęcherza moczowego przyjmuje karmę weterynaryjną royal canin renal oraz leki. Jeden z nich – rubenal to koszt 300zł miesięcznie.
Zapraszamy państwa do wirtualnej adopcji Fiony, do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Boksery w Potrzebie. Każdą złotówkę z szacunkiem i rozwagą przeznaczamy na ratowanie, leczenie, utrzymanie bokserów.
Każdy bokser zasługuje na dobre życie.

23.11.2013
Fiona przeszła kontrolne badania krwi, stan nerek się nie poprawił…ale także nie pogorszył. Pozostanie na diecie weterynaryjnej dla psów z chorobami nerek. Niestety mimo ogromnej dbałości o jej schorowane ciało, na brzuchu pojawił się wrzód. Urósł bardzo szybko – Fiona dostaje antybiotyki, ale być może konieczna będzie interwencja chirurgiczna.
Fiona dobrze czuje się w domu tymczasowym, nabywa też nowych umiejętności – ostatnio nauczyła się otwierać drzwi także zwykłe zamknięcie jej nie powstrzyma. Jest też małym łakomczuchem, chętnie zjadłaby porcję karmy przeznaczonej dla innych bokserów.
Nie możesz zabrać do domu ? Adoptuj wirtualnie ! Sam ustalasz jaką kwotą chcesz wspierać wybranego boksera.

09.08.2013
Fiona wciąż przyjmuje dużo leków, dzięki temu jej stan jest stabilny można śmiało rzec „forma zwyżkuje”
Konieczna jest stała kosmetyka podbrzusza ponieważ na skórze wciąż pojawiają się jej wypryski, które nie oczyszczane ropieją. Przy stałych zabiegach Fiona nie odczuwa dyskomfortu.
Opieka nad Fioną nie jest najłatwiejsza, suczka wymaga sporo czasu na wykonanie zabiegów higienicznych, podanie leków czy chłodzenie w czasie upałów. Czasem trzeba też po niej posprzątać…
Musi być karmiona specjalistyczną, weterynaryjną karmą ponieważ zaniedbania z „poprzedniego życia” uszkodziły jej nerki.
Ale to taka kochana suczka…tym bardziej prosimy państwa o wsparcie Fundacji Boksery w Potrzebie w utrzymaniu Fiony by resztę życia mogła spędzić w atmosferze troski i przyjaźni, by niczego jej nie brakło.
To bardzo pozytywnie nastawiona suczka, niezwykle miła i sympatyczna – zasługuje na to co najlepsze !
Podaruj grosik na karmę i leki dla Fiony.

14.05.2013
Po wielu latach zaniedbań, egzystowania w złych warunkach organizm Fiony jest osłabiony, ujawniają się rozmaite schorzenia. Najpoważniejszy problem to zniszczone nerki, suczka dostaje odpowiednią karmę – lecz taka by nie niszczyć nerek ma ograniczoną ilość białek, co nie pozwala na szybkie odzyskanie prawidłowej masy ciała. Dysplazja przy podawaniu odpowiednich leków dokucza Fionie mniej.
Po kolejnym tygodniu leczenia wrzodów na brzuchu zdecydowano o ich wycięciu. Wszystkie zastosowane leki nie pomogły, weterynarze uznali że zabieg będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszki zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym, a nie w pełnej narkozie. Opiekunka była cały czas przy suczce.
Usunięty został fragment skóry o powierzchni około 4x2cm na zakończeniu mostka. Założono 6 szwów. Bokserka otrzymuje odpowiednie leki.
Wycinek nie został skierowany do histopatologii, nie było takiej potrzeby.
Fiona zasługuje na szczęśliwe życie, otoczenie jej troską i ciepłem. Potrzebuje naszego oraz państwa wsparcia. Zapraszamy do adopcji wirtualnej oraz udziału w naszej akcji Ledwo Dycha. Na Fionę można też przekazywać dowolne kwoty datków.
Dziękujemy za dotychczasową pomoc !

23.03.2013
Aby łatwiej pielęgnować bardzo chorą, pokrytą licznymi ranami skórę Fiony jej opiekunka ostrzygła ją. Pomysł nowatorski, który okazał się nie tyle kontrowersyjny co skuteczny. Nie tylko liczne rany łatwiej utrzymane w czystości, wietrzone i smarowane maścią się goją, ale także w kolejnych zeskrobinach udało się ustalić jedną z przyczyn choroby. W skórze Fiony, głęboko schowany czaił się świerzbowiec. Teraz suczka dostanie odpowiednie leki.
Ponadto stwierdzona została krepitacja w stawach kolanowych – nie działają dobrze, trzeszczą, chrzęszczą…
Nowe leki dla Fionki
IVOMEC inj. 50ml, 0,7ml – na świerzb
Cartophen vet inj. 10ml 1ml – na stawy
Rheumocam 2,5 mg tabletki – 1x dziennie rano (przeciwbólowe, na stawy, RANO)
do tego koniecznie Ranigast 75 (osłonowo, WIECZOREM)
Kąpiele lecznicze oraz nakładanie maści na chore uszko. Ponadto Fiona wciąż się moczy więc konieczne jest smarowanie zadka i tylnych łap sudocremem chroniącym przed odparzeniami.
Jak widać tymczasem opieka nad Fioną jest skomplikowana, wymagająca czasu i niezbędnych nakładów finansowych. Póki co dolegliwości odwracają uwagę od charakteru i usposobienia suczki. O tym niebawem…
Zapraszamy państwa do adopcji wirtualnej Fiony. Prosimy nie odmawiać serca psu którego nie oszczędzał los…

09.02.2013
Fiona opuściła klinikę i zamieszkała w Domu Tymczasowym u naszej niezastąpionej Wolontariuszki Ewy. Dołączyła do stada składającego się ze Zmorki – rezydentki i tymczasowicza Nestora.
Stan skóry suni jest zły, są ogromne wyłysienia i zaczerwienienie na pyszczku, na ciele. Leczenie będzie niestety bardzo długie. Na chwilę obecną miejsca zmienione są smarowane, Fiona poddawana jest leczniczym kąpielom.
Fiona jeszcze posikuje w domu, ale została wdrożona kuracja Propalinem – trzeba poczekać na efekty. Apetyt boksi dopisuje, je wszystko i w każdej ilości.

28.01.2013
Stan zdrowia Fiony się poprawia, cewnik usunięto i dziewczyna zaczyna się w miarę normalnie załatwiać. Dzisiaj wysłano kał do badania, musimy poczekać na wyniki. Na RTG widoczna spondyloza i trochę innych zmian w odcinku lędźwiowym i krzyżowym. Mogą one także wpływać na niekontrolowane oddawanie moczu. Na chwilę obecna konieczne jest dokończenie kuracji antybiotykowej, po tym czasie można sprawdzić, czy nerki zaczynają działać pprawidłowo. W każdym razie rokowania z bardzo kiepskich wrosły do lekko optymistycznych.

25.01.2013
Wczoraj wieczorem wolontariuszka zapaliła światełko w ciemnym tunelu życia Fiony. Bokserka ma około 5 lat, przez całe swoje życie była…przykuta do zimnej budy. Jest bardzo chuda, jedzenia było za mało, psią głowę pokrywają okropne zmiany…a więc i troski brakło. Gdy ziemię ścisnął mróz brakło ciepła…więc suczka marzła…
W klinice ma ciepło.

Ze stanem zdrowia Fiony nie jest dobrze. Nie wiadomo czy uda się dziewczynę uratować. Skóra nie jest jej największym problemem. Największy to układ moczowy. Na USG wyszło, że ma potwornie rozdęty pęcherz i problem z oddawaniem moczu. Nie jest w stanie „wydusić” z siebie ani zapobiec samoczynnemu ulewaniu się moczu. Cewka się nie zaciska przy jednoczesnym braku „wyduszenia”. W konsekwencji zostały uszkodzone nerki. Jeżeli nie uda się tego wyleczyć to jej przyszłość maluje się w ciemnych barwach 🙁
Niezależnie od tego prowadzone są dalsze badania. Zostaną pobrane próbki ze skóry, sunia będzie zacewnikowana. Mimo wszystko sunia jest ruchliwa i bardzo wesoła.

Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie w leczeniu Fiony.
Dajmy Jej szansę na szczęśliwe życie !

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Fiona001_0_0
Fiona014_0_0
Fiona011_0_0
fiona001_1
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]