Darka

śląskie - hotelik
Renata
Kto spędzi święta w NOWYM DOMU?
Ha! Darka
Już kilka chwil spędziła w swojej nowej rodzinie, już zdążyła pokazać rogi i trudny charakter. Zdążyła też zasiać ziarno miłości i wyrozumiałości dlatego trzymamy kciuki.
13.11.2022
Urosła, wypiękniała – uczy się 🙂
Wciąż pełna emocji i radości, lekko zadziorna, ciekawska po szczenięcemu rozkoszna – a chwilami taki dojrzały z niej pies!
12.06.2022
„kto pokocha psa, kto pokocha psa…”
Nigdy nie będzie w pełni sprawnym psem ale nie dlatego że jest głucha.
Pewnego dnia, długo przed tym jak trafiła pod opiekę fundacji, Darka miała złamaną łapkę. Niestety złamanie nie zrosło się prawidłowo, niestety to nie największy problem. Uszkodzona została płytka wzrostowa kości udowej dlatego im Darka większa tym łapka krótsza. Zmieniły się kąty, uszkodziło więzadło krzyżowe a stawy są przeciążone. Darka długo żyła w bólu. Każdego dnia odczuwała ból i pewnie nie pamięta już że może nie boleć. To bardzo smutne.
Po konsultacji otrzymuje leki przeciwbólowe i suplementy wspierające stawy.
Dopiero po skończonym procesie wzrostu będzie można operacyjnie naprawić wiązadło, zagrożone jest także przeciążone bioderko. Nie możemy zrobić nic więcej? Możemy znaleźć dla niej dom gdzie będzie kochana taka jaką jest, dom cierpliwy i konsekwentny w pracy. Darka potrzebuje jasnych granic, pracy nad obroną zasobu. Nie wszystkie psy toleruje.
3.02.2022

„Zawołaj moje imię… Jakiekolwiek bo i tak nie usłyszę 🔇DARKA 💕Szczenię jeszcze… Ma 7 miesięcy jest bezdomna, głucha i prawdopodobnie czeka ją operacja. Niestety suczka ma kłopot z bioderkiem, nie siada poprawnie, ma „brzydki” chód. To kulka energii, szuka zabawy i miłości.Wymaga pracy i nauki jak każde szczenię! Ze względu na głuchote potrzebuje tylko odrobinkę innego treningu. Poszukujemy chaty stałej lub tymczasowej bez psa lub z psem bardzo zrównoważonym i cierpliwym. Poszukujemy domu z osobami chętnymi do współpracy z trenerem psów niesłyszących.”

OPIS PSA
Imię: Darka
Wiek: 6 miesięcy
Umaszczenie: Biała
Wielkość: 20 kg
Historia psa: Kupiona z tzw. hodowli, początkowo przebywała z drugim psem, ale kiedy zaczęła rosnąć okazywała dominujący charakter. Teraz jest jedynym psem w domu. Od początku wykazuje obronę zasobów. Ma problemy skórne, które weterynarz określa jako pokarmowe (na ten moment wyeliminowaliśmy drób, ale bez większej poprawy), zażywa kąpiele łagodzące. Nie przeszła pierwszej cieczki. Z psem sąsiadów (labrador) dogaduje się bezproblemowo. Szybko przyswaja komendy, za smaczki wykonuje je bardzo chętnie.
Data przyjęcia psa do fundacji:29/12/21
ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE
Stan zdrowia psa i zalecenia medyczne: Darka jest psem, który nie słyszy (od urodzenia), kiedy miała kilka tygodni matka podczas zabawy złamała jej tylną prawą łapę. Obecnie noga ta jest w pełni sprawna, nie sprawia jej żadnych kłopotów, a jedyny dowód na to, iż miała z nią kiedykolwiek problem widać przy siadaniu, gdyż układa ją w sposób specyficzny.
Żywienie: Przed pobytem w fundacji „Pies otrzymuje 1200 gramów mokrej karmy dziennie (o wysokiej zawartości mięsa), ponadto smaczki i gryzaki”
Pod opieką fundacji – dieta BARF
Szczepienia: Wykonane
Kastracja: Pies nie był jeszcze kastrowany