Boksery w potrzebie

Brutus

woj. śląskie - dom tymczasowy
ok. 5 lat
Halina
602 876 778

16.11.2015

Brutus zwany Bronkiem ma swój dom. Swój dom, swoją rodzinę i swoje własne szczęście.

Uśmiechnij się – to dzięki twojemu 1% pomożemy następnym bokserom.

30.10.2105

Raz w tygodniu Brutus otrzymuje specjalnie dla niego skomponowane szczepionki odczulające. Teraz gdy trawy zwiędły, żadna z nich nie kwitnie bokser czuje się wyśmienicie.

Swoje wspaniałe samopoczucie zawdzięcza jednak innym czynnikom, dzięki waszemu wsparciu mogliśmy przywrócić mu sprawność, zabrać ból…Brutus aby się odwdzięczyć korzysta z uroków psiego życia – biega, skacze, bawi się. Gdyby mógł śpiewałby.

Drugim, równie ważnym czynnikiem jest miłość jaką ma serwowaną każdego dnia. Nie ma to jak w domu…

14.09.2015

Brutus008

24.08.2015

Otrzymaliśmy wyniki testów alergicznych Brutusa,  bokser jest uczulony na trawy i zioła. Przygotowujemy pacjenta do odczulania.

15.08.2015

Brutusowi spuchł pyszczek, bokser ma wyraźne objawy alergii. Nieomal na sygnale trafił do gabinetu weterynaryjnego. Otrzymał pomoc, zasugerowano nam konieczność wykonania testów alergicznych.

Tymczasem Brustus zmienił dom tymczasowy. Trzymamy kciuki za szybką aklimatyzację!

17.06.2015

Dobre wieści! Nareszcie dobre wieści! Kręgosłup Brutusa pięknie się goi, nadlewa i uzupełnia. Wszystko o czym marzyliśmy względem sprawności Brutusa się spełnia!

Dodatkowo wykonano badanie trzustki, również w jej przypadku możemy się cieszyć. Wyniki są prawidłowe. Dlaczego więc Brutus ma tak wrażliwy układ pokarmowy? Może jest księciem?

Przyszli opiekunowie będą mieli zdrowego, pogodnego psa jedyne o co muszą zadbać to odpowiednia dawka miłości, rozrywki i specjalnie dobrana delikatna karma. No cóż, obcowanie z delikatnym psem zobowiązuje.

W przyszłości, przy okazji kastracji należy ponownie zbadać prostatę. Przypominamy iż po badaniu USG w ABvet zaordynowano kurację farmakologiczną prostaty.

01.06.2015

Minął pierwszy miesiąc od operacji, za Brutusem rekonwalescencja i ponad dwa tygodnie rehabilitacji. Bardzo dobrą opiekę i wsparcie Brutus otrzymuje w ROCH Centrum Rehabilitacji Zwierząt w Bielsku Białej.

Brutus w trakcie rehabilitacji ROCH
Brutus w trakcie rehabilitacji
ROCH

Brutus jest pogodnym, wesołym bokserem. Po zabiegu i rehabilitacjach nie będzie wymagał specjalistycznej opieki ortopedycznej, a jedynie dbałości by nie przeciążać kręgosłupa, dbałości o prawidłową dawkę ruchu i aktywności, odpowiednio dobraną karmę. Brutus nie niszczy, zachowuje czystość w domu. Jest łagodnym psem, jednak w pierwszym kontakcie jest nieco nieufny i należy zachować się „kulturalnie” nie naruszając strefy psiej intymności.

W tym tygodniu Brutus będzie miał wizytę kontrolną w ABvet w Bohuminie.

Brutus jest wciąż bokserem w potrzebie, koszty zabiegu i rehabilitacji okazały się być duże, wciąż potrzebujemy państwa pomocy w leczeniu boksera.

22.05.2015

Brutus jest w trakcie rehabilitacji, w ROCH w Bielsku Białej korzysta z masaży, naświetlań, magnesoterapii.

05.05.2015

W czasie rutynowych badań w ABvet, wykonano Brutusowi między innymi USG, okazało się że bokser ma niewielki przerost prostaty – co dawało niedostrzegalne zmiany przy oddawaniu moczu ale w przyszłości mogłoby rzutować na zdrowie oraz kontrolę układu moczowego psa. Brutus otrzymał leki, wszelkie zmiany powinny ustąpić po zabiegu kastracji.

W czasie kontrolnych wizyt, za około miesiąc sprawdzimy ponownie układ trawienny, podejmiemy z weterynarzami decyzje odnośnie dalszego żywienia bądź leczenia. Tymczasem Brutus wciąż jest żywiony karmą weterynaryjną hil’s i/d

29.04.2015

Pooperacyjne rany szybko się goją, weterynarze są zadowoleni z kondycji pacjenta. Ale smutny jest, bardzo tęskni za swoją opiekunką dlatego zabierzemy go do domu tymczasowego kiedy tylko weterynarze udzielą zgody.

Koszt zabiegu to 2740zł plus każda doba pobytu w klinice.

24.04.2015

Dostaliśmy wiadomość z ABVetu że Brutus jest po operacji i jest dobrze. Czekamy na szczegółowy opis zabiegu oraz na rezultaty.

Prosimy państwa o wsparcie, koszt operacji oraz pobytu w klinice jest…ogromny. Pobyt pod okiem fachowców po zabiegu jest konieczny, tym bardziej że po takiej operacji nie wolno transportować pacjenta.

18.04.2015

Już w tym tygodniu Brutusa czeka skomplikowana operacja która zniwelować ma negatywne skutki spondylowy, artrozy oraz zespołu końskiego ogona.

Po zabiegu nasz bokser będzie musiał pozostać około 10dni w klinice ponieważ nie będzie można go przewieźć, następnie trafi do naszego domu rehablilitacyjnego w Tczewie – tam będzie poddany fizjo i fizykoterapii.

Prosimy, wspomóż nas w leczeniu Brutusa – to młody pies. Koszty niestety będą ogromne, zabieg, pobyt w klinice to kwota około 4000zł

19.03.2015

Spokojnie sobie żyje, nic nie wie o naszych planach…

Brutus oczekuje na termin operacji, rahabilitacji…

Prosimy o 1% podatku który zapewni naszym Bokserom w Potrzebie odpowiednią opiekę.

23.02.2015

ABVet w Bohuminie przeprowadził badanie-mielografię Brutusa. Słynny drNowak obejrzał wyniki i zakwalifikował boksera do zabiegu. Zmiany są, zwyrodnienia są ale nie ma trwałych zmian neurologicznych.

Możemy Go uratować!

Zabieg, pobyt w klinice…czy możesz pomóc nam zapłacić przekazując 1% podatku dla bokserów w potrzebie?

1% = życie bez bólu Brutusa Boksera.

16.02.2015

Brutus jest po wstępnej konsultacji ortopedycznej w związku z Jego problemami z kręgosłupem . Niestety nie wygląda to dobrze. Stwierdzono spondylozę odcinka Th6-Th7 , Th10-Th11 , Th13-L1 , L2-L3 , spondylozę w odcinku ogonowym , artrozę odcinka lędźwiowego i zespół ogona końskiego ….. I tenże zespół ogona końskiego jest w tej chwili największym  problemem boksera . Są to objawy neurologiczne wynikające z ucisku na korzenie nerwowe biegnące w lędźwiowo-krzyżowym odcinku kanału kręgowego . U Brutusa są to problemy z siadaniem, nietypowy sposób noszenia ogona,powolny zanik mięśni kończyn miednicznych. Z czasem będzie występował ból grzbietu, pojawi się kulawizna lub osłabienie motoryki kończyn tylnych, pociąganie pazurami kończyn tylnych, problem z chodzeniem po schodach, nadmierne wylizywanie/gryzienie ogona i boków kończyn. Może pojawiać się nietrzymanie moczu i kału.
Zabieg operacyjny ma na celu odbarczenie korzeni nerwów i stabilizację kręgów. Jego efekty są uzależnione od czasu trwania i nasilenia objawów neurologicznych. Korzystne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego zanim u psa pojawią się deficyty neurologiczne, a choroba manifestuje się tylko bólem. Rokowanie jest wtedy pomyślne.
Pierwszym krokiem jest wykonanie mielografii – jest to badanie wykorzystywane do uwidocznienia kanału kręgowego i rdzenia kręgowego. W trakcie mielografii kontrast uwidacznia kontury rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, dzięki temu uzyskuje się obraz zaburzeń krążków międzykręgowych i kości.

Potem zabieg ….. I tu zaczynają się dosłownie schody …… Po operacji pacjent nie powinien chodzić po schodach , przynajmniej około miesiąca. Tymczasem Brutus mieszka w domu tymczasowym, na 2piętrze. Jest dużym bokserem, dlatego noszenie go przez opiekunkę nie będzie możliwe.

Koszt badania zamknie się w 550zł, następnie operacja, pobyt w klinice ( po operacji nie wolno przemieszczać pacjenta, bokser będzie unieruchomiony) oraz rehabilitacja.

Prosimy nie zostawiajcie Brutusa w potrzebie, to młody bokser…całe życie przed nim.

Prosimy o 1% podatku dla Brutusa w potrzebie.

Dziękujemy Centrum Rehabilitacji Zwierząt – ROCH w Bielsku Białej za zbadanie Brutusa.

30.01.2015

Nasz przyjaciel czuje się lepiej, a gdyby dało się pominąć problemy ortopedyczne, całkiem dobrze. Leki oraz lecznicza karma przyniosły spodziewaną poprawę. Brutus przyswaja pokarm, nie ma problemów z wydalaniem, wymioty także nie powracają. Bokser po przeleczeniu sterydem łatwiej się porusza, wciąż wprawdzie nie siada prawidłowo ani nie próbuje wchodzić na kanapy – ale wyraźnie poczuł się lepiej. Chętny do zabaw piłeczką, długich spacerów oraz niezmierzonej ilości pieszczot.

Brutus to bardzo komunikatywny pies. Czasem do nowych osób podchodzi nieufnie, jednak nie przejawia żadnych znamion agresji.

Nie zaczepiany nie próbuje konfrontacji z innymi zwierzętami. Dla dzieci spokojny, łagodny ale asertywny towarzysz.

Chcesz pomóc Brutusowi i innym bokserom ? Przekaż 1% podatku dla Bokserów w Potrzebie.

15.12.2014

Brutus przeszedł kompleksowe badania , przy okazji narkozy pobrano próbki krwi do badania, zrobiono EKG i niezbędne RTG. Ma też wyczyszczone gruczoły okołoodbytowe , oraz uszy . Został zaczipowany .

Diagnostyka upewniła nas, że podstawowy problem zdrowotny boksera to zwyrodnienie kręgosłupa , które prawdopodobnie leczone może być jedynie objawowo , czyli przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ma podwyższone parametry wątrobowe , planujemy także badanie kału pod kontem trzustki oraz odpornych na podstawowe leki pasożytów. Brutus bowiem wciąż ma problemy żołądkowe, biedactwo co chwilkę potrzebuje wyjść na zewnątrz. Pani doktor zaordynowała steryd na poprawę funkcjonowania tylnych łap i zmniejszenie bolesności oraz Kreon na poprawę trawienia. Czekamy na efekty z zaciśniętymi kciukami.

Zapraszamy do wirtualnej adopcji Brutusa.

10.12.2014

Brutus to grzeczny bokser, nie zna wszystkich komend ale jest bardzo zorientowany na człowieka, łatwo się komunikuje i życie z nim nie jest kłopotliwe. Smuci natomiast wyraźny dyskomfort psa wywołany bólem, gołym okiem widać że tylne łapy są słabsze, pies nie siada w prawidłowy sposób. Kilutek ogonka jest jakby rozszczepiony i niestety nieruchomy ! Problemy żołądkowe wciąż diagnozujemy, Brutus dostaje karmę weterynaryjną, czekają go szczegółowe badania.

Brutis ładnie już spaceruje na smyczy . Wąchacz z Niego niesamowity , spacer odbywa się od krzaczka do krzaczka. Bardzo ładnie reaguje na korektę , nawet na widok kota.  Być może ze względu na swoje dolegliwości  nie szaleje na dworze . W domu bardzo ładnie bawi się sam piłeczką .  Na kanapy nadal nie wychodzi , całą noc przesypia na legowisku . To naprawdę bardzo grzeczny bokser.

03.12.2014
Niespodziewanie szeregi fundacyjnych podopiecznych, zasilił dzisiaj cudnej urody Brutus. Pięcioletni przystojny pręgus został tzw. eurosierotą. Jego rodzina wyjechała za granicę szukać szczęścia. Szczęścia poszukuje również Brutus, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy by mu w tym pomóc.
Na początek jednak Brutusa czeka czipowanie, szczepienie oraz niezbędne badania kontrolne. Jego opiekunka przygląda mu się z niepokojem, Brutus praktycznie nie siada…stoi lub kładzie się, chwilami wygląda jakby ruchy wywoływały dyskomfort lub ból. Brutusa obejrzy więc ortopeda.
Tymczasem Brutus jest nieco zagubiony, nowe osoby trzyma na dystans. W domu zostaje grzecznie, nie grzebie w szafkach i nie niszczy wystroju. Na spacerach spokojny ale wymaga nauki chodzenia na smyczy – do tej pory bowiem wychodził na własne podwórko.
To bardzo miły gość, warto go polubić bardziej !

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

Brutus004
Brutal007
Brutus005
Brutus004
Brutus008
Brutal005
Brutal002
Brutus003
Brutal Anna Bodnar
Brutal008
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy