Boksery w potrzebie

Bayo

10.03.2014
Niesłyszący Bayo ma swój własny dom 🙂 Zamieszkał z Bartkiem, z którym tworzy idealny duet! Bardzo dziękujemy Bartkowi za serce i przyjaźń, jaką otoczył tego wyjątkowego boksia.  Powodzenia!

09.07.2013
Bayo mieszka w świecie ciszy. Ale to jedyna różnica między nim a zwykłym psem. Jak każdy bokser umie się bawić, lubi spacery, lubi gdy przyjaciele okazują mu czułość. Lubi dobrze zjeść i wyspać się w poczuciu bezpieczeństwa. Choć nie zaprzyjaźnia się od pierwszego wejrzenia ma w sobie ogromne pokłady uczuć, emocji i wartości…które warto odkryć. Zbudowanie pięknej relacji między Bayo a człowiekiem jest możliwe, przy chęciach i otwartym sercu nie będzie trudne. Pies i człowiek nauczą się siebie i staną się najlepszymi partnerami.
Bayo to jeden ze wspaniałych psów którym nie jest łatwo o dom. Jest bokserem w potrzebie. Zapraszamy do współdzielenia z nami opieki nad Bayo – zapraszamy do adopcji wirtualnej.

02.01.2013
Bayo nie boi się huku petard, nie boi się głośnych fajerwerków. Może się zachwycać pięknymi rozbłyskami na niebie lub je zignorować. Bayo jak każdy bokser marzy o pełnym miłości domu, o kimś kto go pokocha takim jaki jest. Ponieważ jest głuchy potrzebuje domu który będzie cierpliwie budował wzajemne zaufanie, tworzył nić porozumienia i przyjaźni. Bokser szybko się uczy, rozpoznaje znajome gesty. Jest energiczny, żywiołowy – bardzo lubi biegać, bawić się pluszakami czy gonić piłeczkę.
Bayo nie potrzebuje nachalnej czułości, natrętnych ruchów, niecierpliwości i gwałtownie wyrażanych zamiarów. Bayo potrzebuje człowieka, który spokojnie poczeka na gotowość psa do pieszczot, który da najpierw psu poczucie bezpieczeństwa i konsekwentnie będzie wymagał współpracy.
Tak naprawdę to nie są duże wymagania…wystarczy tylko chcieć.

26.08.2012
Choć szuka opiekuna który nawiąże bezgłośna nić porozumienia, który zbuduje relację z psem nie opierając się na swych umiejętnościach wokalnych – to potrzeby ma jak każdy bokser – Potrzebuje przyjaciela, który da bezpieczeństwo, czułość, ciepło i mnóstwo radości. Niegasnący wulkan kryje w sobie niezmierzone pokłady radosnej energii. Wciąż czeka na człowieka z którym podzieli się swą magią.

16.07.2012
Minął rok odkąd Bayo zamieszkał w hotelu pod opieką Fundacji, przez ten okres nigdy nie wykazał agresji w stosunku do opiekuna, świetnie dogaduje się ze współtowarzyszami, uwielbia zabawy. W pierwszym roku pobytu u nas zaliczył dwie nieudane adopcje. Skłoniło to osoby decydujące o adopcji do bardzo wnikliwej analizy warunków w jakich Bayo miałby zamieszkać. Jest psem wymagającym szczególnego zachowania, jako pies niesłyszący reaguje na gesty a nie słowa, nie lubi gwałtownych ruchów. Sam czasem nie jest delikatny w okazywaniu uczuć, jednak kiedy już się na to zdecyduje nie ma umiaru. Bliskie kontakty są możliwe tylko wtedy kiedy Bayo o tym decyduje. Z Baykiem nic na siłę, po dobroci i sprytem można z Nim wszystko. Może w czasie drugiego roku znajdzie się domek, który będzie potrafił zaakceptować naszego Panicza, takim, jakim jest i stworzy Mu warunki jakich On potrzebuje. Ani opiekunka, ani wolontariusze nie mają wątpliwości że Bayo zasługuje na troskliwy i pełen miłości dom.

22.03.2012
Bayo jest w doskonałej formie,czuje się wyśmienicie. Wolałby nie wracać do kojca! Całe szczęście hotel w którym przebywa ma doskonałe warunki, Bayo może biegać bez większych ograniczeń i stresu.
To bokser stworzony do zabawy, w czasie oceny behawioralnej miał tylko jedno w głowie – bawić się, bawić, brykać! Cudowny kompan do zabawy, świetnie pasuje do kanapy! Cudowny! Mądremu człowiekowi da wiele szczęścia.

05.01.2012
Ma ok. trzy lata, jest wykastrowany. Pod opiekę Fundacji trafił ze schroniska w Ciapkowie. Jest psem głuchym! Musi być na diecie trzustkowej (miesięczy koszt karmy ok. 240 zł).
Bayo już trzykrotnie wrócił do Fundacji. Dotychczasowe rodziny adopcyjne były rzetelnie poinformowane o problemach i specyficznych potrzebach psa, miały też stały kontakt z behawiorystą. Niestety, wyzwania, które stawia przed ludźmi taki pies jak Bayo przerosły możliwości i umiejętności jego adopcyjnych opiekunów. W tym wypadku dobre chęci i usilne pragnienie pomocy głuchemu psu nie wystarczą
Osoba, która adoptuje Baya musi! wykazać się żelazną konsekwencją w stosowaniu zasad przekazanych przez behawiorystę. W związku z powyższym, Fundacja podjęła decyzję, że Bayo może zostać adoptowany jedynie przez osobę mieszkającą w samym lub w okolicach Trójmiasta. Pies przebywa w hoteliku w okolicach Żukowa. Zgoda na adopcję zostanie wydana jedynie wtedy, gdy osoba adoptująca spotka się wielokrotnie z psem, wpierw na jego terenie, potem u siebie w domu – pod okiem prowadzącego psa behawiorysty. Musimy mieć bowiem pewność, że są przestrzegane zasady oraz, że człowiek i pies się zaakceptowali.
Jakie zatem problemy stwarza Bayo i jakie ma potrzeby? Z powodu swojej głuchoty Bayo potrzebuje domu, najlepiej z jedną, dwiema osobami dorosłymi, w którym panują pewne zasady, rytuały np. nie ma zbyt wielu gości, spacery i inne formy kontaktu są zrytualizowane, nie wymusza się na psie interakcji. Przede wszystkim potrzebny jest pewny siebie i spokojny przewodnik, któremu pies zaufa. Bayo nie może być dotykany znienacka, nie można z nim postępować siłowo. Trzeba wykazać się cierpliwością i konsekwencją. W stresie, w niepokoju, w poczuciu zagrożenia np. wymuszonej interakcji – gryzie!!! Dlatego adopcja musi być przeprowadzona pod okiem specjalisty. Bayo dobrze prowadzony jest psim ideałem. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Przebywamy z psem już wiele miesięcy, odpowiednio traktowany nie stwarza ww. problemów, nigdy też nas nie ugryzł. Dom bez dzieci – na wszelki wypadek! Ale może być drugi pies, Bayo potrafi pięknie przyjaźnić się z innym czworonogiem. Kocha biegać po ogrodzie!
Krystyna A. Dudzis
treser psów, zoopsycholog

21.12.2011
Bayo pojechał do nowego domu. Rodzinka jest fantastyczna, więc trzymajmy mocno kciuki, by tym razem się udało głuchemu Baykowi zaakceptować nowe warunki. Jego los w jego rękach… yyy łapach. Powodzenia!

21.11.2011
Niestety Bayo wrócił pod opiekę Fundacji. Nie jest to spowodowane absolutnie zniechęceniem nowych właścicieli. Niestety Bayo nie słyszy i potrzebuje trochę więcej spokoju. W domu znajdowały się inne zwierzaki, dużo ludzi, a w tak licznym towarzystwie Bayo czuł się zdezorientowany i próbował reagować, w jedyny znany sobie sposób. Szukamy dla Bayka domu, w którym nie będzie zamieszania, nie będzie tłumów ludzi i małego zoo/ Bayuś musi być w centrum zainteresowania 🙂

27.09.2011
Bayo znalazł świetny nowy domek, w którym dogaduje się z całym zwierzyńcem 🙂 Powodzenia!

08.04.2011
Bayo pod opieką Fundacji. Coraz gorzej znosił schronisko, dokuczał innym psom i podgryzal ręce pracowników. Wyraźnie chciał na siebie zwrócić uwagę, a głuchota znacznie utrudnia mu komunikację. Mial szansę na dom tymczasowy, który nie podołał jednak pracy z głuchym psem, dlatego też Bayko zamieszkał w hotelu pod okiem szkoleniowca. Musieliśmy skorzystać z pomocy fachowców, by Bayo mial szansę na adopcję i dobry dom, który nie przerazi się z powodu jego ułomności i wynikających z niej problemów. Wyciszenie się Bayo i umiejętnośc komunikowania na lini pies – opiekun wymaga czasu i cierpliwości. To przecież bokser w potrzebie…

Koszt miesięcznego pobytu Bayo w hoteliku wynosi 600 zł. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie z dopiskiem „Bayo”, byśmy mogli te koszty opłacić mając poza  „Głuchym Pniem” 🙂 jeszcze 25 podopiecznych wymagających ciągłych nakładów finansowych.

08.02.2011
Niby żółty, ale jednak pręgus…, piękne, mądre oczy, wyjątkowe umaszczenie – oto BAYO. Bayo jest typowym przedstawicielem bokserów. Radosny, energiczny i skory do zabaw. Po tym, jak ze słodkiego szczeniaka wyrósł na dużego, silnego psa, znalazł się w jednym z pomorskich schronisk. Już po raz drugi. Dotychczasowi właściciele owszem, zdawali sobie z tego sprawę. Zastanawiali się nawet, czy Bayko nie odebrać. Ostatecznie zdecydowali jednak, że zbyt przeszkadza im ułomność psa.
Bayo jest psem głuchym. Jakie ma to przełożenie na życie psa i człowieka?
Doświadczona behawiorystka psów i przyjaciółka Fundacji o głuchocie psów: „Nauka wygląda podobnie jak u psa słyszącego tylko zamiast kończyć się komendą głosową kończy się gestem. Nie ma powodu bać się takiej ułomności u psa, tym bardziej jeśli to drugi bądź trzeci pies w domu. Nauka podstawowych rzeczy, przy pomocy naśladownictwa innych psów to kwestia 2 tygodnii”.
Bayo nie szczeka, a na spacerach bardzo pilnuje swojego przewodnika.
Chłopiec ma ogromny apetyt na życie, jednak w schroniskowym kojcu wyraźnie smutnieje.
Pilnie szukamy dla niego dobrego domku, który dosłownie i w przenośni- okaże boksiowi serce.
Bayo z pewnością poda swoje, na wyjątkowych żółto-pręgowanych łapach…
BAYO- garść faktów:
Stan fizyczny: boksiu nie słyszy, jednak poza tym cieszy się dobrym zdrowiem,
Stan psychiczny: wesoły, kocha pieszczoty, zabawy,
Stosunek do innych zwierząt: bardzo przyjazny,
Wskazania: BAYO idealnie nadaje się do domku, w którym mieszka już piesek.

Galeria zdjęć

bayo 008
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]