Boksery w potrzebie

Badi

Zielona Góra

09.07.2014

BADI, ukochana Baducha odszedł za Tęczowy Most – wylew. Lekarze podjęli leczenie, ale nie udało się go uratować. Odszedł w domu, w ramionach swoich Państwa. Pochowany tam, gdzie poprzednie pięć bokserów – blisko, bliziutko.
Margo cierpi i tęskni, szuka swojego przyjaciela wszędzie.”

Bardzo nam przykro…

25.03.2013

Dobre zmiany! Badi już nie mieszka w hoteliku, nie jest podopiecznym Fundacji ale ma swój własny dom. Rodzinę własną…czyli wszystko czego do szczęścia mógłby chcieć.

13.01.2013

Badi dalej wiedzie swoje życie w hoteliku. Według opiekunów jest psem jak najbardziej adopcyjnym. Po fatalnym starcie tu na forum przeszedł psychiczną i fizyczną rekonwalescencję i doszedł do etapu, w którym brakuje mu jednego – stałego opiekuna, swojego człowieka. Badi jest psem, który wymaga nieco więcej uwagi ale to jak się zmienił (a może po prostu zmieniło się jego otoczenie) i to jakim obecnie jest psem pokazuje, że jest towarzyszem człowieka na dobre i na złe. Czekam na ten jeden telefon…

Badi001

26.10.2012
Badi to pies bardzo energiczny i silny z ogromnym potencjałem. Ma silną motywację do pogoni za zabawkami i instynkt łowczy.. W związku z tym doskonale sprawdziłby się w zabawach i sportach typu frisbee, agility, czy nawet IPO. Jednym słowem jest to pies dla kogoś, kto uwielbia spędzać czas aktywnie i jest w stanie zapewnić Badiemu codzienną porcję ruchu. Zdecydowanie nie jest to pies „kanapowy”. Widać że jest bardzo spragniony miłości i bliskości drugiego człowieka. Lubi dotyk, głaskanie, myślę, że swojemu nowemu właścicielowi potrafiłby odwdzięczyć się sercem tak wielkim jak sam Badi. Nie wykazuje cienia agresji terytorialnej. Entuzjastycznie i z ekscytacją reaguje na nowo poznanych ludzi. Jednak nowi właściciele muszą popracować z Badim nad tym jak należy witać gości przychodzących do domu. Uwielbia biegać za piłkami, przeciąganie sznurka i szarpanie z gryzakiem. Bardzo łatwo skupia się na zabawce, a tym samym na przewodniku. Jest to typ „aporciarza” który nie pogardzi też, zamiennie za piłeczkę, smakołykiem. Wymaga nauczenia chodzenia na smyczy, co w obliczu jego siły i temperamentu będzie wymagało od przyszłych właścicieli czasu, cierpliwości i konsekwencji w pracy. Z pewnością ustalenie i pokazanie Badiemu jasnych reguł, jakie będą obowiązywały w nowym domu, zdecydowanie bardziej poprawi jego zachowanie. W związku z tym przyszli właściciele Badiego to ludzie lubiący aktywnie spędzać czas, mający czas na szkolenie i pracę z Badim oraz konsekwentni w działaniu. Tacy, którzy obdarzą go miłością, której tak bardzo potrzebuje. Badi jest doskonałym kandydatem na towarzysza zabaw, wypraw i wspólnego życia pod jednym dachem. Jestem przekonany, że jest w stanie przynieść nowemu właścicielowi mnóstwo radości i satysfakcji z pracy z nim. W mojej opinii jest to pies nadający się do adopcji, z zaznaczeniem, że ktoś kto go weźmie pod swój dach będzie świadomy tego, że to nie jest zabawka i z Badim trzeba pracować, pobudzać zmysły i stymulować. Podsumowując – Badi to wspaniały bokser wymagający trochę ogłady.

Badi000

27.09.2012
Nie zapominajmy o Badim! Bokser czuje się bardzo dobrze. Obecni opiekunowie nie widzą w nim żadnych złych cech, natomiast dostrzegaj wiele pozytywnych. Badi w sam raz pasuje na przyjaciela jest bowiem otwarty, towarzyski i skory do zabawy.
Uwielbia piłeczki i wszelkiego rodzaju patyki. Z olbrzymim zacięciem je rozmontowuje na drzazgi.
Zmiana miejsca pozytywnie wpłynęła na tego dżentelmena.
W obecnej chwili jest jak najbardziej adopcyjny, potrzebuje opiekuna który potraktuje jego potrzeby poważnie, zaangażuje się w relacje z psem na zawsze! Badi może uszczęśliwić dom na wiele lat.
Jak każdy pies, Badi potrzebuje miłości, zrozumienia, ruchu, stymulowania zmysłów rozmaitymi zabawami.
Nie obawiajmy się jego przeszłości- liczy się teraźniejszość. Tak jak pisał Ken Follet „Powinniśmy przestać rozmyślać o przeszłości i zacząć cieszyć się teraźniejszością”.

18.07.2012
Badi jest młodym około 4,5-letnim bokserem. Zdrowy pełen bokserzej energii i chęci do zabawy. Musiał opuścić dotychczasowy dom z powodu deficytów opieki. Poszukuje nowego pełnego troski i odpowiedzialności opiekuna.
Wedle pierwszych obserwacji Fundacyjnego opiekuna Badi jest psem adopcyjnym, plastycznym w pracy i przy dobrym prowadzeniu będzie doskonałym towarzyszem. Nie zauważył w nim objawów agresji.
Najprawdopodobniej szukamy bezdzietnej rodziny, ludzi którzy będą pracować z psem, będą zdecydowani i zachowają autorytet przed psem. Jednym słowem przyszły opiekun musi być pewnym siebie przewodnikiem który odpowiednio przekieruje i spożytkuje jego energię.
Badi silnie bronił swego poprzedniego terytorium.
Badi wymaga pewnego nakładu pracy dla udoskonalenia wychowania oraz zbudowania z nim odpowiednich relacji.
Wciąż Go poznajemy, dlatego niebawem pojawią się nowe, pełniejsze wiadomości o przystojniaku.

GALERIA

{phocagallery view=category|categoryid=476|limitstart=0|limitcount=0|detail=3|pluginlink=0|type=0|imageordering=3}

Galeria zdjęć

Badi001
badi001
Badi000
X

Zaadoptuj mnie wirtualnie

Imię i nazwisko *

e-mail *

Kwota

Sponsorzy i partnerzy