Boksery w potrzebie

Axel

Śląsk - hotelik
11 lat
Renata
791 540 050

03.04.2019

Część radości odeszła z tej ziemi, smutek rozdarł niebo…

Axel dołączył do swej Pani, teraz wspólnie cieszą się zaświatem.

11.03.2019

„Jeśli spodziewałabym się człapiącego staruszka srogo bym się rozczarowała i byłoby to najwspanialsze z rozczarowań” Przywitał mnie Adonis, przywitał mnie Bóg energii i radości! Z piłką w paszczy, lekko utykając i machając tym maciupkim ogonkiem – obdarzył mnie energią na najbliższe dni. Taki wspaniały pies. Tak bardzo kochany przez hotelowych opiekunów, że to już nie gość, to domownik całym sercem!

01.01.2019

Z radością przespał sylwestra by w Nowy Rok nie przejmować się datą. Oczywiście, najważniejsze w życiu to śniadanie i zabawa. Zabawa, trochę przytulanek i znów zabawa. Czasem doskwiera rosnący na łapie guz ale nigdy na tyle by zniechęcić go do zabawy!

Moi państwo – to jest najpiękniejsza złota jesień życia i to jest najradośniejsze z chorych serc jakie znamy

16.12.2018

W dobrym nastroju i kondycji. Lubi się bawić, lubi jeść i spać… Przyjazny, grzeczny – taki plaster miodu.

12.10.2018

Wciąż, bez zmian choć nieco schudł i konieczna jest zmiana diety

11.07.2018

Axel to bardzo wesoły staruszek, ma dużo energii i chęci do zabawy. Guz na jego serduszku nie powiększa się co daje nam nadzieje na wiele wspólnych dni. Guz na policzku którego nie możemy usunąć przez serduszko również pozostaje w uśpieniu.

Po anaplasmozie zostały już tylko srebrne końcówki uszu – zabezpieczane przed nadkażeniami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przekazującym niezbędny dla Axela lek – cardishure.

04.09.2017

Na psim serduszku, konkretnie na podstawie serca jest guz średnicy 38mm. Mimo iż to bardzo smutna wiadomość – wyklucza operację korekcji górnych drug oddechowych oraz usunięcia zmian w obrębie moszny, jednak nie wyklucza dobrego życia, spokojnej starości. Krótko mówiąc, nasz przyjaciel nie wybiera się na drugą stroną Tęczowego Mostu. Nasz przyjaciel otrzyma zlecone leki, troskliwą opiekę oraz tyle przysmaków ile mu nie zaszkodzi na żołądek.

Ze względu na ogromny stres który odczuwa w podróży, a co za nim następuje ciężki oddech, wzmożone bicie serca szukamy domu tymczasowego na wyciągnięcie ręki lub najdalej rzut beretem od Zabrza.

11.08.2017

Podróż Axla do domu tymczasowego odsuwa się w czasie. Radosne chrumkania w czasie upałów zamieniły się w ciężki, chrapliwy oddech. Podróż na badania weterynaryjne okazała się dla Axla trudna – stres związany z jazdą samochodem, upał panujący na dworze… Axel oddychał tak niepokojąco ciężko, że został przyjęty po za kolejką (dziękujemy) oraz położony na wszelki wypadek pod aparatem tlenowym – nie oznacza to utraty przytomności, a jedynie działania zapobiegawcze. Lekarze wet. podejrzewają iż ciężki oddech jest wynikiem cech brachycefalicznych*. Być może, konieczna będzie korekta. Najpierw jednak wyrównamy poziom hormonów tarczycy (niedoczynność) oraz poprawimy pracę wątroby – lekka dieta powinna wystarczyć oraz poddamy gościa badaniu kardiologicznemu.

Axel ma zmiany na lewym jądrze, jeśli kardiolog zezwoli na wykonanie zabiegu Axel zostanie wykastrowany ze względów zdrowotnych.

*Syndrom brachycefaliczny obejmuje zespół wad anatomicznych, które dość znacząco manifestują się problemami wdechowymi. Zalicza się do nich: zwężone nozdrza, przerost podniebienia miękkiego, zapadnięcie krtani, wynicowane kieszonki krtaniowe, niedorozwój tchawicy. Na wszystkie te wady wskazywać mogą takie objawy, jak:

• chrapanie,

• świsty,

• oddychanie przez otwarty pysk („uśmiechanie się”),

• charczenie,

• wymioty po intensywnym wysiłku,

• krztuszenie się podczas jedzenia i picia,

• sinica,

• omdlenia,

• skłonność do udaru cieplnego,

• duszność podczas spaceru,

• nietolerancja wysiłkowa,

• niechęć do ruchu,

• bezdech nocny,

• zmienny apetyt,

• nietolerancja wysokich temperatur,

• ulewanie pokarmu,

• nawracające stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych.

Za taki obrót sprawy odpowiada zaburzony, przyspieszony przepływ powietrza przez nos i krtań, który powoduje wciągnięcie fałdu podniebienia miękkiego do światła głośni, tym samym ograniczając przepływ wdychanego powietrza. Aby zobrazować, jak czuje się zwierzę dotknięte przez te dwie wady, często prosimy właściciela, by spróbował założyć sobie klamerkę na nos, równocześnie podejmując aktywność fizyczną.

Wbrew obiegowej opinii panującej w gronie właścicieli psów w typie brachycefalicznym wymienione objawy nie są cechą charakterystyczną dla rasy i nie powinny być tak postrzegane.(…)

za stroną weterynarianews.pl

19.07.2017

Axel ma 11 lat, jego opiekunka zmarła, a rodzina nie miała warunków by zatrzymać.  Gdybyśmy mieli opisać go w jednym zdaniu napisalibyśmy – chrumkający, kochany misio. Mimo iż całe życie spędził na podwórku nie wygląda źle, nie jest wychudzony, sierść ma w dobrej kondycji. Oględziny weterynaryjne i konieczne w tym wieku kontrolne badania krwi zrobimy gdy bokser nieco oswoi się z sytuacją.

Już w pierwszym kontakcie z wolontariuszami domagał się pieszczot, podstawiał ciałko do drapania. Zarzucał radośnie dupką i wydawał z siebie rozkoszne dźwięki. W samochodzie był lekko niespokojny, ale zachowywał się poprawnie.

Z relacji przekazujących nam go opiekunów wiemy iż jest łagodny w stosunku do ludzi, także tych najmniejszych, do kotów oraz innych psów. Na spacery wychodził rzadko, jednak spokojnie idzie przy człowieku. Na mrozy zabierany był do domu, ale podobno źle się w nim czuł – często domagał się wypuszczenia na podwórko.

Nie wiemy czy będzie zachowywał czystość, czy nie zniszczy niczego w domu.

Wiemy, że błyskawicznie kradnie serca…

You do not have sufficient permissions to access this data.

Galeria zdjęć

52633937_610976609351733_6854840466672713728_n
Axel005
Axel004
Axel003
Axel002
52170471_617233445379317_6464153508235968512_n
Axel001
52333446_300585277323776_1343339025703895040_n
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]