Boksery w potrzebie

Ares II

28.01.2014
Ares opuścił nas. Postanowił przenieść się za Tęczowy Most. Przyczyną był skręt żołądka, błyskawiczna akcja ratunkowa nie pomogła…
Bardzo nam przykro, tym bardziej, że u Pana Tomasza był jak u siebie…

23.01.2014
Nowe wieści od Aresa, poniżej wklejamy opienię o nim od Pana Tomasza Sandaka – zoopsychologa:
Ares jest psem, który szuka kontaktu z człowiekiem! Podczas interakcji zaobserwować można fizjologiczne objawy radości, czerpane z relacji człowiek – pies. Trening czystości przeszedł wzorcowo. Ares pracuje z pasją i zaangażowaniem: posłuszeństwo podstawowe, terapia behawioralna, odwrażliwianie na dotyk, wzmacnianie pozytywnych zachowań, wygaszanie zachowań negatywnych. Uwielbia krzyżówki węchowe i aport. Ceni sobie każdą chwilę poświęconej mu uwagi. Ma dużą motywację pokarmową, co łatwo można wykorzystać jako nagrodę podczas pracy.
Ares przebywa na terapii behawioralnej, gdzie stale pracuję nad odwrażliwianiem dotyku podgardla i karku. Ares posiada własną przestrzeń osobistą i potrzebuje doświadczonego przewodnika, który potrafi to uszanować. Ares przyjął strategię obrony przed nieoczekiwanym i gwałtownym łapaniem za obrożę, powoduje to u niego hamowany atak na kończynę przewodnika, bez śladów jakichkolwiek uszkodzeń. Przewodnik Aresa powinien być opanowany, spokojny, prezentować właściwą mowę ciała i werbalizację, co powoduje wyciszenie psa. Ares wykazuje ciągłe postępy w pracy. Uwielbia masaże i spacery, podczas których bardzo ładnie trzyma się człowieka. W kontaktach z innymi psami wykazuje zazwyczaj obojętność, posiada również własne zasady. Nachalne próby kontaktu ze strony innego psa szybko przeradzają się w rywalizację.
Ares potrzebuje domu, w którym nie ma dzieci, a właściciele będą szanować przestrzeń osobistą psa, który, w zamian, da im wiele radości i zaspokoi ich potrzeby emocjonalne.
Tomasz Sandak – zoopsycholog, treser psi, dogoterapeuta. Hotel POD BERETEM.

06.09.2013
Ares został przeniesiony do innego hotelu, gdzie pod okiem trenera i behawiorysty rozpoczął nowy okres socjalizacji i szkolenia. Niedługo zamieścimy fachową ocenę naszego pięknego podopiecznego.

03.01.2013
Piękny Ares przeszedł badania kardiologiczne – serce ma jak przysłowiowy dzwon, morfologia bardzo dobra. Nic tylko pozazdrościć.
Okazuje się że Ares to urodzony podróżnik ! W samochodzie spokojny, tylko czasem zerkał na ciekawostki za oknem.
Ares, piękny, zdrowy i silny pies…z nieco skomplikowaną naturą – zasługuje na szczęście. W oczekiwaniu na wyjątkowy dom, który poradzi sobie z jego sportową, niecodzienną naturą prosi o wsparcie.
Adoptuj wirtualnie, podaruj 1% swojego podatku.

14.11.2012
Ares wciąż czeka na swojego człowieka, kompana, towarzysza zabaw i treningów, sportowca, człowieka lubiącego wyzwania.

20.06.2012
Pełen życia, pełen energii i pasji. Wciąż najważniejszy dla niego jest aport, lubi spacery, lubi ruch, lubi zabawę i zadania. Z szacunkiem podchodzi do swego opiekuna.
Pod opieką Fundacji dobrze żyje, ale to wciąż Bokser na Zakręcie. Wciąż czeka na tego jedynego człowieka który sprosta pełnemu energii towarzyszowi. Ponieważ wiemy że warunki jakich wymaga Ares nie są proste do spełnienia, zachęcamy do adopcji wirtualnej tego pięknego boksera. Nie sposób bowiem spojrzeć na niego inaczej niż z zachwytem!
Niebawem Ares przejdzie badania okresowe, tymczasem nie skarży się na żadne dolegliwości.

10.02.2012
Ares jest psem wyjątkowym, jak Ferrari – każdemu się podoba, ale nie każdy może go mieć. To bokser o ogromnej mocy i bardzo specyficznych potrzebach.
Jest niezwykle inteligentny, pojętny. Ma ogromny potencjał –jest psem pracującym o sportowym zacięciu. Jest doskonałym aporterem nastawiony zadaniowo, lubi pływać, biegać, skakać. Opiekun poleca promowanie go w sporcie frisby, ipo. Do ipo ma dobry aport, wystarczy przekwalifikować go na rękaw, oszczkuje, więc w ocenie opiekuna jest już prawie gotowy.
Ares potrzebuje dystansu, jest odmienny od bokserów jakie znamy. Doskonały towarzysz sportów i zabaw na świeżym powietrzu zamknięty w domu z człowiekiem ujawnia ciemną stronę charakteru. Staje się nieprzyjemny, czasem agresywny. To pies który potrzebuje osobnego pomieszczenia do spania, jedzenia, życia. Nie lubi pieszczot, narzucania się i czułych słów. Ares jak bóg wojny jest twardym zawodnikiem! Jest kwintesencją siły i mocnego charakteru.
Opiekun Aresa musi posiadać doświadczenie w opiece nad psem ze silną osobowością, musi zapewnić Aresowi specyficzne warunki bytowe. Opiekun musi być przewodnikiem, zdecydowanym i aktywnym – towarzyszem do sportu. Nie jest to pies „kanapowy” nie należy oczekiwać iż się zmieni.
Osoby które zachwyciła uroda, niezwykłe zacięcie sportowe i inteligencja Aresa, a nie mogą oferować mu domu zapraszamy do adopcji wirtualnej, oddania 1% podatku lub zakupu Fundacyjnej cegiełki. Pozwoli to na utrzymanie tego wspaniałego boksera w doskonałych warunkach, tak by czuł się szczęśliwy i spełniony.

18.04.2011
Ares wrócił pod opiekę Fundacji.

14.04.2011
Ares zamieszkał w nowym domu. To była trudna adopcja, obarczona ryzykiem z uwagi na wcześniejsze incydenty Aresa i zachowania agresywne w stosunku do ludzi. Nowy opiekun posiada doświadczenie szkoleniowe psów, zamierzał podjąć naukę także z Aresem.

25.09.2010
„Ares pięknie się nakręca. żadne piłki, żadne pluszaki tylko twardy aport. Pięknie potrafi posługiwać się nosem. Bardzo szybko można go nauczyć tropienia śladów ludzkich, ewentualnie docelowo jakiś konkretny zapach lub bazę zapachów. wada zgryzu oraz historia pogryzień eliminuje go z pracy w służbach, a szkoda, bo na zwłoki by się nadawał. koleś po wyjściu z kojca od razu staje przodem do mnie i przyjmuje postawę wyczajenia, czeka na aport. nie żadne siku, nie żadna kupa- szkoda mu na to czasu”
Miał miejsce incydent który potwierdza że Ares nie lubi zbytniej czułości, ostro broni swej intymności.

21.08.2010
Decyzją Fundacji Ares przenosi się do Warki, by pod okiem bardzo doświadczonego opiekuna czekać na nowy dom.
„Ares to dobry materiał na IPO, to pies o predyspozycjach użytkowych – biegać, łapać, pokonywać przeszkody, tropić.”

23.07.2010
Ares jedzie do nowego domu, jednak budowanie relacji człowiek pies nie udaje się. Ares szybko wraca do domu tymczasowego.
W opinii behawiorysty Ares musi mieć doświadczonych domowników, właściciela który miał psa z bardziej złożonym charakterem i potrafi uszanować jego lęki. Potrzebuje uporządkowanego życia.

24.05.2010
Ares przechodzi zabieg kastracji, dobrze go znosi i szybko odzyskuje siły i wigor.

15.05.2010
Ares traci swój dom, przechodzi pod opiekę Fundacji. Trafia do domu tymczasowego.
Jest młody, niezwykle żywiołowy – ludzi trzyma nieco na dystans, z psami dobrze się dogaduje. Potrzebuje bardzo dużo ruchu, to pies o sportowym zacięciu.
Występują pewne problemy, ale dom pozostaje w stałym kontakcie z behawiorystą.

06.04.2010
Właściciele Aresa postanawiają go zatrzymać.

15.03.2010
Ares młody, energiczny bokser szuka nowego domu.

Galeria zdjęć

Arestop
X

    Zaadoptuj mnie wirtualnie

    Imię i nazwisko *

    e-mail *

    Kwota

    [recaptcha]